Справа № 588/714/25
Провадження № 3-в/588/11/25
26 травня 2025 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу,
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, яку мотивував тим, що постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 09.05.2025 на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 40800 грн. Посилаючись на скрутне матеріальне становище ОСОБА_1 , просить суд відстрочити виконання постанови суду в частині сплати штрафу на 1 рік та розглянути дану заяву без його участі.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що наявні підстави для задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 09.05.2025 ОСОБА_1 був визнаний винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. Також стягнуто судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. (а.с. 10).
На виконання постанови суду ОСОБА_1 09.05.2025 сплатив у повному розмірі судовий збір (а.с. 12).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 1 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, заявник посилався на скрутне матеріальне становище, що підтвердив довідкою про доходи, з якої вбачається, що ОСОБА_1 працює в Регіональній філії «Південна залізниця» АТ «Українська залізниця» та за період з липня 2024 року по квітень 2025 року отримав дохід у розмірі 157119 грн 25 коп. (а.с. 14).
З огляду на викладене, ураховуючи розмір накладеного на ОСОБА_1 штрафу, майновий стан та відомості про особу порушника, вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на 12 місяців.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Керуючись статтею 301 КУпАП, суддя
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу - задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 09 травня 2025 року в справі № 588/714/25 в частині сплати штрафу в розмірі 40800 грн на строк тривалістю 12 (дванадцять) місяців, який обчислюється з дня наступного за днем ухвалення цієї постанови, тобто до 26 травня 2026 року включно.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко