Справа № 484/2788/25
Провадження № 3/484/1463/25
23 травня 2025 року м. Первомайськ
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі головуючого - судді Маржиної Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли до суду 20.05.2025 року від Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-8 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , -
20.05.2025 року до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-8 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 609807 від 11.03.2025 року та доданими до нього документами, суд приходить до висновку, що матеріали підлягають поверненню для дооформлення з таких підстав.
Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ.
Статтею 256 КУпАП встановлено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факти неправомірних дій або бездіяльності особи, який має містити виклад фактичних обставин правопорушення, правову кваліфікацію правопорушення з посиланням на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення є основним процесуальним документом, на підставі якого суд розглядає справу по суті.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 609807 від 11.03.2025 року, ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 17.05.2025 року о 06:50 годині, перебуваючи в АДРЕСА_1 , порушив заборону на спілкування, встановлену ТЗПК АА 608268 від 14.05.2025 року терміном на 5 діб, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 173-8 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковані за ч.2 ст. 173-8 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Однак до наданого протоколу про адміністративне правопорушення не додано копії термінового заборонного припису, який порушив ОСОБА_1 , та не зазначено щодо якої особи відбулося таке порушення.
За таких обставин об'єктивний розгляд справи неможливий, оскільки неможливо встановити дійсний зміст обставин, а отже протокол та додані до нього матеріали слід повернути для належного оформлення.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, який порушив провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності, для дооформлення.
Враховуючи вищевикладене, зазначені матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-8 КУпАП необхідно повернути Первомайському РВП ГУНП в Миколаївській області для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 9, 245, 256, 277, 278, 280, 283 КУпАП, суд, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 609807 від 11.03.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст. 173-8 КУпАП та додані до нього документи повернути Первомайському РВП ГУНП в Миколаївській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.