Справа № 305/1517/25
Номер провадження № 3/305/898/25
26.05.2025 Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, непрацюючу,
за ст.124, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , 22 квітня 2025 року, о 20 годині 41 хвилини, в с. Ділове по вул. Молодіжна, Рахівського району, Закарпатської області, керувала автомобілем марки «Citrogen Berlingo», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, що призвело до вчинення ДТП, а саме: не дотрималася безпечного бокового інтервалу, внаслідок чого здійснила наїзд на державно прикордонний знак номер 320 та автомобіль перекинувся на берег річки Тиса. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Огляд на стан сп'яніння за згодою водія проводився у лікаря нарколога Рахівської РЛ у встановленому законом порядку. Стан алкогольного сп'яніння підтверджується висновоком Рахівської РЛ №23 від 22.04.2025. Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 13.1, 2.9 а Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 , повторно, не з'явилася. Про час та місце розгляду адмінматеріалів повідомлялася, належним чином, про що свідчить довідка про доставку СМС повідомлення про виклик до суду. Про причини неявки суд неповідомила, заяв таклопотань про відкладення розгляду матеріалів неподавала.
Відповідно до частини 1 статті 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Враховуючи строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянки ОСОБА_1 , щодо повідомлення якого судом вживалися заходи.
Розглянувши матеріали справи, оцінюючи фактичні обставини справи на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства, приходжу до наступного висновку.
Відповідно ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Під час розгляду адміністративних матеріалів судом досліджені наступні докази: протоколи про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №311200, ЕПР1 № 311187 від 25.04.2025; рапорти старшого інспектора СРПП Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції Ф.Сокирлея від 25.04.2025 та помічника чергового Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області Амброзяк Я.В. від 22.04.2025; направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських перпаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.04.2025; висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за № 23 від 22.04.2025, згідно якого, ОСОБА_1 , станом на 22:40 год. 22.04.2025 перебувала у стані алкогольного сп'яніння (2,13 ‰). Огляд на стан сп'яніння проводився лікарем Рахівської РЛ ОСОБА_2 ; схема місця ДТП від 22.04.2025; СD-R диски, з боді камери працівника поліції; постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 4560568 від 22.04.2025, ОСОБА_1 була притягнута до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.126 КУпАП, з накладенням на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн; фотосвітлини; письмова розписка та письмові пояснення ОСОБА_1 від 22.04.2025.
ОСОБА_1 , як особа у відношенні та у присутності якої були складені протоколи про адміністративне правопорушення, достовірно знаючи про наявність адміністративних матеріалів щодо неї, до суду не з'явилася, обставин зазначених у протоколі не спростувала.
За таких обставин, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, вважаю, що в діях громадянки ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень: передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, яке виразилося у керуванні особою транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП, що виразилося у порушенні п.13.1 Правил дорожнього руху України відповідно до якого: "Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу".
Пом'якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини відносно ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому з врахуванням санкції ч.1 ст.130 КУпАП, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 стягненню у виді штрафу, в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами, строком на 1 (один) рік. Таке покарання, в даному випадку, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів, поваги до правил співжиття, а також забезпечить запобігання вчиненню нових правопорушень ОСОБА_1 .
Згідно ч.4 ст.15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв'язку з наведеним, з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 605 (шістсот п?ять) гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватою за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі ст.36 КУпАП, ОСОБА_1 , призначити покарання за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений нею не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова суду підлягає негайному виконанню, після набрання законної сили. Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк