ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/10013/25
провадження № 3/753/4262/25
"22" травня 2025 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі:
головуючий суддя Бондаренко М.С.,
секретар судового засідання Кобзар-Альватар П.Г.,
учасники судового провадження:
прокурор Бабінська А.
особа, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
встановила:
До Дарницького районного суду м. Києва 20 травня 2025 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 16 травня 2025 року № 475, ОСОБА_1 обіймаючи посаду обіймаючи посаду завідувача Восьмої київської державної нотаріальної контори (юридична особа публічного права), будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» у порушенням вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 цього Закону, припинивши 31.10.2023 діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, був зобов'язаний до 01.04.2024 подати щорічну декларацію за 2023 рік. Однак, декларація була подана лише 16.04.2024 о 16:34, тобто з порушенням строку, без поважних причин, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 факт правопорушення визнав та пояснив, що несвоєчасно подав декларацію через неуважність.
Прокурор Бабінська А. підтримала протокол у повному обсязі, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, перевіривши матеріали справи про адміністративні правопорушення, заслухавши пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, дійшла таких висновків.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
На підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, суду надано: протокол про адміністративне правопорушення від 16 травня 2025 року № 475, складений стосовно ОСОБА_1 , довідка про виявлення ознак порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції»; наказ МЮУ ЦМУ від 08.01.2021 про призначення ОСОБА_1 на посаду держаного нотаріуса Десятої київської державної нотаріальної контори; наказ МЮУ ЦМУ від 09.02.2021 про переведення ОСОБА_1 з посади держаного нотаріуса Десятої київської державної нотаріальної контори на посаду завідувача Восьмої київської державної нотаріальної контори ; наказ МЮУ ЦМУ від 09.02.2021 про звільнення ОСОБА_1 з посади завідувача Восьмої київської державної нотаріальної контори; попередження ОСОБА_1 про встановлення обмеження, пов'язані з прийняттям на роботу; посадова інструкція ОСОБА_1 .
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу МЮУ ЦМУ 08.01.2021 призначений державним нотаріусом Десятої держнотконтори (наказ № 113/03); 11.01.2021 ознайомлений із заборонами та обов'язками щодо запобігання корупції; 09.09.2021 переведений на посаду завідувача Восьмої держнотконтори (наказ № 1070-к); 31.10.2023 звільнений за власним бажанням з посади завідувача (наказ № 3980-к).
Таким чином, оскільки 31 жовтня 2023 року ОСОБА_1 припинив обіймати посаду, відповідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення) до 00:00 год. 01 квітня 2024 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію за 2023 рік (після звільнення) лише 16 квітня 2024 року, тобто несвоєчасно.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, не заперечував факт порушення строку подання декларації, підтвердив обставини справи, зазначені у протоколі. Подання декларації відбулося 16.04.2024, тобто на 16 днів пізніше встановленого законом строку. Жодних поважних причин для несвоєчасного подання не наведено.
Суддя, дотримуючись вимог ст. 252 КУпАП, оцінила докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, водночас керуючись законом і правосвідомістю.
З огляду на те, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, обставин, які пом'якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу в розмірі, що передбачено цією санкцією, відповідає вимогам ст. 23, 33 КУпАП і є домірним вчиненому.
Накладення такого стягнення відповідає принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду відсутні документи, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
З урахуванням викладеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, статтями 23, 33, 40-1, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ухвалила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу у сумі 1 700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Марина БОНДАРЕНКО