22.05.2025 Справа №607/9619/25 Провадження №3/607/4015/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк Василь Михайлович,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління ДПС у Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за частиною першою статті статтею 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «Капітал Центр», вчинив порушення ведення податкового обліку, а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток за 2024 рік, граничний термін подання 03.03.2025, фактична дата отримання декларації органом ДПС 04.03.2025, чим порушив вимоги пп. 46.1, пункту 46.2 статті 46, підпункту 49.18 статті 49, пункту 133.1 статті 133,пункту 137,5 статті 137 Податкового кодексу України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася.
Розглянувши справу, доходжу таких висновків.
Частиною першою статті 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України,
Дослідивши докази, доходжу висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого частиною першою статті 163-1 КУпАП, який, будучи директором ТОВ «Капітал Центр», несвоєчасно подав податкову декларацію з податку на прибуток за 2024 рік, граничний термін подання 03.03.2025, фактична дата отримання декларації органом ДПС 04.03.2025, що зафіксовано протоколом про адміністративне правопорушення від 06.05.2025 та підтверджується актом перевірки, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності в межах санкції статті.
При накладенні адміністративного стягнення, беру до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення особу правопорушника, його майновий стан, доходжу висновку, що до нього слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень, та саме таке стягнення буде належною мірою відповідальності та зможе запобігти новим правопорушенням.
Згідно статті 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного, керуючись статтями 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі 340 грн в дохід держави та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяВ. М. Позняк