Рішення від 24.05.2025 по справі 560/3903/25

Справа № 560/3903/25

РІШЕННЯ

іменем України

24 травня 2025 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звернулось до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 11760,19 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що за відповідачем рахується непогашений податковий борг, тоді як вжиті позивачем заходи не призвели до його погашення.

Провадження у справі відкрите за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідачу направлена ухвала про відкриття провадження у справі та позов з додатками. Документи вручені відповідачу в кабінеті Електронного суду.

Відзив на позов до суду не надходив.

При вирішенні справи суд виходить з такого.

За змістом підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України ( далі також ПК України) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та сума непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Згідно з пунктом 87.2 статті 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п.95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пункт 95.4 ст. 95 ПК України передбачає, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить платнику.

Відповідно до п. 87.11. ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Згідно з п. п. 19-1.1.22 п.19-1.1 ст. 19-1 ПК України контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу (п. 59.1 статті 59 ПК України) Якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення ( п. 59.5 статті 59 ПК України).

Судом встановлено, що податковий борг фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 утворився внаслідок несплати в установлені законодавством строки узгоджених сум грошових зобов'язань по єдиному податку з фізичних осіб на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №295/ш від 18.06.2015, відповідно до дат нарахування:

- дата нарахування 20.07.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.08.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.09.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.10.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.11.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.12.2024 на суму 1420 грн;

- дата нарахування 20.01.2025 на суму 1600 грн.

Крім того, згідно з відомостями інтегрованої картки платника податків та розрахунком суми боргу до сум боргу увійшли непогашені суми нарахованої пені: 273,63 грн., 275,32 грн., 175,09 грн., 116,15 грн. за датою нарахування 24.10.2024.

Крім того, у платника наявна заборгованість в розмірі 800 грн. з військового збору, що підлягає сплаті фізичними особами - підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Загальна сума податкового боргу відповідача становить 11760,19 грн.

Наявність податкового боргу підтверджується: розрахунком суми боргу, відомостями інтегрованої картки платника податків, довідкою про наявність боргу.

Податковий орган направив платнику податкову вимогу форми "Ф" №0005381-1304-2212 від 24.03.2022 та надав суду докази її надсилання на адресу відповідача. Суду не надані і не встановлені належні докази того, що податкова вимога скасована в судовому або адміністративному порядку, що б вплинуло на суму податкового боргу платника.

Розрахунок податкового боргу належними доказами не спростований.

Суду не надані докази того, що податковий борг станом на час розгляду справи погашений повністю або частково.

Оскільки наявність у відповідача податкового боргу підтверджена належними доказами і не спростована, позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов - задоволити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) кошти у рахунок погашення податкового боргу в сумі 11760 (одинадцять тисяч сімсот шістдесят) грн. 19 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 24 травня 2025 року

Позивач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171)

Відповідач:Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Головуючий суддя І.С. Козачок

Попередній документ
127590364
Наступний документ
127590366
Інформація про рішення:
№ рішення: 127590365
№ справи: 560/3903/25
Дата рішення: 24.05.2025
Дата публікації: 26.05.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Хмельницький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; погашення податкового боргу, з них; стягнення податкового боргу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (24.05.2025)
Дата надходження: 12.03.2025
Предмет позову: про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу
Учасники справи:
суддя-доповідач:
КОЗАЧОК І С
відповідач (боржник):
Фізична особа-підприємець Шинкарюк Сергій Васильович
позивач (заявник):
Головне управління ДПС у Хмельницькій області
представник позивача:
Заєць Ігор Олександрович