ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"23" травня 2025 р. справа № 300/9057/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 68576,62 грн., -
Позиції сторін. Процесуальні дії суду:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач, ОСОБА_1 ) про стягнення податкового боргу в сумі 68576,62 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем добровільно не погашено грошові зобов'язання на загальну суму 68576,62 грн., з яких: 63574,80 грн. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості; 5001,82 грн. земельний податок з фізичних осіб.
Ухвалою від 18.03.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
Ухвалу про відкриття провадження від 18.03.2025 направлено за адресою місця проживання відповідача, наданою Управлінням Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області та Заболотівською селищною радою на запит суду: вулиця Грушевського, 93, селище Заболотів, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78315, однак така ухвала повернулася на адресу суду з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою».
Ухвалу про відкриття провадження від 18.03.2025 направлено за адресою, наданою Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області: вулиця Хмельницького, 37-А, селище Заболотів, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78315, однак така ухвала повернулася на адресу суду з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно до частини четвертої статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються фізичним особам, які не мають статусу підприємців, за адресом їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованого у встановленому законом порядку. У разі відсутності учасників справи за такою адресом вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручені їм належним чином.
Згідно з частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За таких обставин, суд вважає, що відповідачу вручена ухвала суду від 18.03.2025 та судове повідомлення належним чином.
Відповідач правом на подання відзиву у встановлений судом строк не скористався.
За таких обставин, керуючись частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про те, що справа може бути вирішена за наявними в ній матеріалами.
У зв'язку з перебуванням головуючого судді Тараса Боршовського на листку непрацездатності з 06.05. по 15.05.2025 та у відпустці з 19.05. по 21.05.2025, рішення в цій справі ухвалено в розумний строк після виходу судді на роботу.
Встановлені судом обставини справи:
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головного управління ДПС в Івано-Франківській області як платник податків, зокрема з земельного податку з фізичних осіб, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості.
Так, у власності відповідача перебуває нерухоме майно: з 01.03.2011 нежитлова будівля загальною площею 20,10 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ; з 22.03.2014 нежитлове приміщення загальною площею 317,30 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ; з 31.12.2014 земельна ділянка площею 0,004 га за адресою: АДРЕСА_1 ; з 25.05.2009 земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 19-22).
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкові повідомлення-рішення:
- № 0486128-2411-0912 від 30.05.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2022 рік на суму 1306,50 грн.;
- № 0016101-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2021 рік на суму 19038,00 грн.;
- № 0016103-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2022 рік на суму 20624,50 грн.;
- № 0016107-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2023 рік на суму 21259,10 грн.;
- № 0016106-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2024 рік на суму 1346,70 грн. (а.с. 8-9).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу на його податкову адресу: АДРЕСА_1 , однак такі податкові повідомлення-рішення повернулися на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 8-9).
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкові повідомлення-рішення:
- № 135499-2411-0907 від 28.04.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2023 рік на суму 3614,43 грн., у зв'язку з частковою сплатою залишок податкових зобов'язань 1089,22 грн.;
- № 135500-2411-0907 від 28.04.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2023 рік на суму 6,43 грн.;
- № 4792771-2411-0907 від 22.05.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2024 рік на суму 6,75 грн.;
- № 154873-2411-0907 від 02.05.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2024 рік на суму 3798,76 грн. (а.с. 10-11).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу на його податкову адресу: АДРЕСА_1 , однак повернулися на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 10-11).
19.04.2023 Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкову вимогу форми “Ф» за № 0001238-1307-0919 на суму 3171,86 грн., яку направлено на податкову адресу відповідача: АДРЕСА_1 , однак податкова вимога повернулася на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 6-7).
Вирішуючи цей спір суд виходив з таких норм права та мотивів їх застосування. Висновок суду:
Згідно з частиною першою статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 1 Податкового кодексу України, Податковий кодекс України (надалі - ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 36 ПК України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з статтею 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 31.1 статті 31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків визначається календарною датою.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до підпункту14.1.156 статті 14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.175 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків.
За визначенням підпункту 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У разі якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Пунктами 42.1, 42.2 статті 42 ПК України передбачено, що податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначену для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право:
20.1.18. Застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
20.1.34. Звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 95.4 статті 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Щодо земельного податку з фізичних осіб:
Відповідно до підпункту 269.1.1 пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.
Згідно з пунктом 286.5 статті 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.
Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня (пункту 287.2 статті 287 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 287.5 статті 287 Податкового кодексу України податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкові повідомлення-рішення:
- № 135499-2411-0907 від 28.04.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2023 рік на суму 3614,43 грн., у зв'язку з частковою сплатою залишок податкових зобов'язань 1089,22 грн.;
- № 135500-2411-0907 від 28.04.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2023 рік на суму 6,43 грн.;
- № 4792771-2411-0907 від 22.05.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2024 рік на суму 6,75 грн.;
- № 154873-2411-0907 від 02.05.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2024 рік на суму 3798,76 грн. (а.с. 10-11).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу на його податкову адресу: АДРЕСА_1 , однак повернулися на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 10-11).
Відповідач податкові повідомлення-рішення не оскаржував ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов'язання, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, є узгодженими.
Згідно з підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
В спірному випадку відповідачу нараховано пеню в сумі 100,66 грн. за прострочення сплати грошових зобов'язань із земельного податку з фізичних осіб, що підтверджується довідкою-розрахунком суми заборгованості станом на 31.10.2024 (а.с. 5).
Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:
а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;
б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;
в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;
г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості.
Підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПК України визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Згідно з підпунктом 266.9.1 пункту 266.9 статті 266 ПК України податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків.
Відповідно до підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 ПК України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкові повідомлення-рішення:
- № 0486128-2411-0912 від 30.05.2023, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2022 рік на суму 1306,50 грн.;
- № 0016101-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2021 рік на суму 19038,00 грн.;
- № 0016103-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2022 рік на суму 20624,50 грн.;
- № 0016107-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2023 рік на суму 21259,10 грн.;
- № 0016106-2411-0912 від 09.02.2024, яким відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості за 2024 рік на суму 1346,70 грн. (а.с. 8-9).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу на його податкову адресу: АДРЕСА_1 , однак повернулися на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 8-9).
Відповідач податкові повідомлення-рішення не оскаржив ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов'язання, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, є узгодженими.
19.04.2023 Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області прийнято податкову вимогу форми “Ф» за № 0001238-1307-0919 на суму 3171,86 грн., яку направлено на податкову адресу відповідача: АДРЕСА_1 , однак податкова вимога повернулася на адресу позивача з відміткою установи поштового зв'язку: “адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с. 6-7).
З огляду на вказані обставини та приписи пункту 42.4 статті 42, пункту 58.2 статті 58, пункту 59.1 статті 59 ПК України, суд дійшов висновку, що така податкова вимога вважається врученою платнику податків.
Відповідач вказану податкову вимогу форми “Ф» № 0001238-1307-0919 від 19.04.2023 не оскаржив. Доказів протилежного суду не подано.
З дати виставлення податкової вимоги № 0001238-1307-0919 від 19.04.2023, податковий борг відповідача не переривався. Отже, в контролюючого органу не було обов'язку виставити відповідачу нову податкову вимогу на збільшену суму податкового боргу.
Згідно довідки Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 31.10.2024 сума заборгованості відповідача, з врахуванням проплат, становить 68576,62 грн., з яких: 63574,80 грн. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості; 4901,16 грн. земельний податок з фізичних осіб, 100,66 грн. пеня (а.с. 5).
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено самостійно податковий борг в розмірі 68576,62 грн., то суд вважає підставним звернення контролюючого органу до суду із цим позовом.
Таким чином, адміністративний позов Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 68576,62 грн. є обґрунтованим та підставним, а тому його належить задовольнити.
Сторонами не понесено судових витрат у справі.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) в дохід місцевого бюджету органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки (код класифікації доходів бюджету 18010700) та нерухомого майна (код класифікації доходів бюджету 18010300) податковий борг в розмірі 68576 (шістдесят вісім тисяч п'ятсот сімдесят шість) гривень 62 копійки.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, ідентифікаційний код 43968084, вулиця Незалежності, 20, місто Івано-Франківськ, 76018.
Відповідач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 .
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.