Постанова від 23.05.2025 по справі 947/15991/25

cправа №947/15991/25

провадження №3/947/2324/25

ПОСТАНОВА

23 травня 2025 року м.Одеса

Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., у присутності секретаря судового засідання Стрельчук М.С.,

розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

за участю: прокурора Зайкова Д.Б.,

ВСТАНОВИВ:

30 квітня 2025 року на адресу суду з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення №39/2025 від 24.04.2025 року зокрема вбачається, що ОСОБА_1 , поліцейський взводу №2 роти №4 батальйону №2 полку Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції, маючи спеціальне звання - капрал поліції, будучи суб'єктом декларування, в порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 06.02.2024 подав щорічну декларацію за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У своїх поясненнях, під час складання матеріалів про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 зазначив, що не знав про строки відновлення декларування.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Крім того зазначив, що про зміну термінів подачі декларації йому доведено не було. Вказував, що у 2022 році ще не проходив службу в поліції та був прийнятий на службу 22.11.2023 року, ним було подана декларація кандидата на посаду за 2022 рік, яка охопила період з 01.01.2022 до 31.12.2022 року, тобто той самий період, який передбачено в щорічній декларації.

Прокурор, під час судового розгляду, підтвердив наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених ч.ч.2 та 3 цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада поліцейського віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, вони є суб'єктами декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язані виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч.1 ст.45 вказаного Закону.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції №169 о/с від 20.02.2023 ОСОБА_1 призначено поліцейським взводу №2 роти №4 батальйону №2 полку, присвоєно спеціальне звання та закріплено спеціальний жетон з індивідуальним номером.

А згідно з наказу начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції №1562 о/с від 30.07.2024 ОСОБА_1 було звільнено зі служби з поліції.

З 12.10.2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

З наданих до протоколу документів та пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом встановлено, що ОСОБА_1 06.02.2023 року було подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, тобто після спливу передбаченого законом терміну для подання відповідної декларації.

Таким чином, дослідивши докази по справі, заслухавши прокурора, оцінюючи кожний доказ з точку зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку, суддя робить висновок, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом на якого відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону та особою, яка у 2022-2023 роках не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, подав 06.02.2024 року шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення, зокрема враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.35 КУпАП суддею не встановлено.

Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.34 КУпАП, суддею не встановлено.

При цьому, суддя приймає до уваги відсутність негативних наслідків внаслідок вчинення вказаного адміністративного правопорушення, зокрема у вигляді шкоди правам і свободам інших громадян, власності, громадському порядку, а також не значний час затримки у поданні декларації, та робить висновок, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення носить малозначний характер.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Таким чином, з метою виховання та запобігання вчинення ОСОБА_2 нових правопорушень, суддя вважає, що обґрунтованим та достатнім буде обмежитися усним зауваженням.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 33, 34, 35, 172-6, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

2. Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.

3. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

4. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя А.В. Щербіна