Справа № 201/5073/25
Провадження № 3/201/1812/2025
09 травня 2025 року Соборний районний суд міста Дніпра у складі судді - Шелестова К.О., з секретарем: Аленіним Н.Є., за участю: прокурора Карпенко Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з УСР у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась у с. Вільне, Новомосковського району, Дніпропетровської області, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , притягнутої за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-
Посадовою особою УСР у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, відповідно до яких, остання, вчинила адміністративні правопорушення за наступних обставин.
Так, Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології (далі - РЦГМ) є неприбутковою організацією, що належить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та безпосередньо підпорядковується Українському гідрометеорологічному центру ДСНС України (далі - УкрГМЦ) (код ЄДРПОУ 19430915).
РЦГМ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та в банках України, печатку із зображенням Держаного гербу і своїм найменуванням.
Засновником РЦГМ є Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС України).
Також РЦГМ є юридичною особою публічного права з моменту його держаної реєстрації відповідно до положення про Дніпропетровський РЦГМ затвердженого головою ДСНС України від 19 березня 2018 року.
Відповідно до абзацу 9 частини 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права (ч. 1 ст. 1 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3384-IX від 20 вересня 2023 року).
Згідно наказу № 55/к від 06 квітня 2016 року, ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу-головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Дніпропетровського РЦГМ.
Відповідно до І розділу Положення «Про відділ бухгалтерського обліку та економіки Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, затвердженого наказом Дніпропетровського РЦГМ від 04 січня 2021 року № 01, це положення визначає завдання та функціональні обов'язки відділу бухгалтерського обліку та економіки Дніпропетровського РЦГМ, повноваження її керівника - начальника відділу-головного бухгалтера.
Згідно V розділу Положення «Про відділ бухгалтерського обліку та економіки Дніпропетровського РЦГМ», начальник відділу-головний бухгалтер:
- організовує роботу з ведення бухгалтерського обліку та забезпечує виконання завдань, покладених на відділ бухгалтерського обліку та економіки;
- здійснює керівництво діяльністю відділу бухгалтерського обліку та економіки, забезпечує раціональний та ефективний розподіл посадових обов'язків між її працівниками з урахуванням вимог щодо забезпечення захисту інформації та запобігання зловживання під час ведення бухгалтерського обліку тощо.
Таким чином, начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права і суб'єктом, на яку поширюється дія зазначеного Закону.
Відповідно до розділу 2 Положення «Про порядок преміювання працівників Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології» затвердженого наказом Дніпропетровського РЦГМ від 30 грудня 2024 року № HC-57/994:
п. 2.2 преміювання працівників Дніпропетровського РЦГМ здійснюється щомісяця, відповідно до їх особистого внеску в загальний результат роботи Дніпропетровського РЦГМ у межах фонду преміювання;
п. 2.3 розмір премії працівникам Дніпропетровського РЦГМ встановлюється у відсотках до посадових окладів, надбавки за складність, напруженість в роботі та надбавки за вислугу років. Розмір премії залежить від особистого працівників в загальний результат роботи Дніпропетровського РЦГМ з урахуванням показників;
п. 2.4 преміювання здійснюється за підсумками роботи за звітній період. Підведення підсумків роботи і встановлення розміру відсотку премії працівникам кожного підрозділу здійснюється керівником структурного підрозділу з урахуванням показників підвищення і деприміювання. Результати оформлюються протоколом за встановленою формою (додаток 2). Комісія з преміювання (далі - комісія), яка призначається наказом начальника Дніпропетровського РЦГМ, розглядає протоколи преміювання структурних підрозділів та надає на затвердження начальнику дніпропетровського РЦГМ.
На виконання вищевказаних вимог для оцінки якості та повноти виконання планових завдань структурних підрозділів наказом начальника Дніпропетровського РЦГМ «від 15 січня 2025 року № НС-5/994 «Про затвердження складу комісії з преміювання» створено постійно діючу комісію, до складу якої серед якої між інших увійшла начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 .
Також відповідно до пояснень ОСОБА_2 та начальника Дніпропетровського РЦГМ ОСОБА_3 , встановлено, що преміювання працівників Дніпропетровського РЦГМ відбувається на умовах передбачених Положенням «Про порядок преміювання працівників Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології» затвердженого наказом Дніпропетровського РЦГМ від 30 грудня 2024 року № НC-57/994 наступним чином: до 21 числа кожного місяця на розгляд комісії з преміювання надходять протоколи від керівників підрозділів з відсотком премії щодо їх працівників. Після чого засідає комісія з преміювання і визначає відсоток премії для керівників підрозділів та погоджує надані відсотки премії щодо працівникам Дніпропетровського РЦГМ ДСНС України, які оформлюються протоколом засідання комісії з преміювання, де усі учасники комісії ставлять свій особистий підпис щодо погодження премій. На мене особисто та головного бухгалтера ОСОБА_1 пропонуються начальником установи ОСОБА_3 , які також розглядаються комісією з преміювання.
Після ухвалення рішення комісією, який встановлено розмір премії працівникам, начальник установи самостійно змінити його та на власний розсуд призначити інший розмір премій не може. Після засідання комісії готується проект наказу та надається на підпис керівнику.
Комісія з преміювання на своїх засіданнях розглядає всі протоколи щодо премій, погоджується або ні з ними та приймає рішення шляхом голосування, яке є підставою для підготовки та підпису наказу про преміювання. По результатам засідання комісії складається протокол засідання комісії.
На виконання вищевказаних вимог 24 лютого 2025 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за лютий 2025 року (протокол № 2). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між структурними підрозділами за лютий 2025 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити розмір премії у 270%, що становить 32916,78 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 24 лютого 2025 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 26 лютого 2025 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 29-НК/994 «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 32 916,78 гривень.
Окрім цього, 23 квітня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за квітень 2024 року (протокол № 4). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за квітень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 6,66, який відповідає розміру премії у 70%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 23 квітня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 24 квітня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 75/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Також, 20 вересня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за вересень 2024 року (протокол № 9). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за вересень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,20, який відповідає розміру премії у 180%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 20 вересня 2024 вересня на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 26 вересня 2024 вересня начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 178-НК/994 «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Окрім цього, 24 травня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за травень 2024 року (протокол № 5). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за травень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 3,96, який відповідає розміру премії у 100%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі. У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 24 травня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 27 травня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 103/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Також, 25 жовтня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за жовтень 2024 року (протокол № 10). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за жовтень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,47, який відповідає розміру премії у 160%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 25 жовтня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 29 жовтня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 196-НК/994 «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Окрім цього, 11 липня 2024 року, проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за липень 2024 року (протокол № 7). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за липень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,64, який відповідає розміру премії у 150%, що становить 13 410,54 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 11 липня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 25 липня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 135/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 13 410,54 грн.
Також, 12 серпня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за серпень 2024 року (протокол № 8). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за серпень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,64, який відповідає розміру премії у 150%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 12 серпня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 26 серпня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 162/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Окрім цього, 25 березня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за березень 2024 року (протокол № 3). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за березень 2024 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 8,00, який відповідає розміру премії у 65%, що становить 26 821,08 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 25 березня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 26 березня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 46/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 26 821,08 грн.
Також, 10 жовтня 2023 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за жовтень 2023 року (протокол № 10). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за жовтень 2023 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,77, який відповідає розміру премії у 130 %, що становить 22 078,80 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 10 жовтня 2023 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 27 жовтня 2023 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 225/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 22 078,80 грн.
Окрім цього, 18 липня 2023 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за липень 2023 року (протокол № 7). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за липень 2023 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,57, який відповідає розміру премії у 140 %, що становить 22 078,80 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 18 липня 2023 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 26 липня 2023 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 152/к «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 22 078,80 грн.
Окрім цього, 12 грудня 2024 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за грудень 2024 року (протокол № 12). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між підлеглими оперативно-виробничими групами і організаціями за грудень 2024 року», у тому числі начальнику відділу- головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити коефіцієнт трудової участі на рівні 2,48, який відповідає розміру премії у 160%, що становить 20 435,11 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
у подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 12 грудня 2024 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 20 грудня 2024 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 249-НК/994 «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_1 нарахована премія в розмірі 20 435,11 грн.
Також, 23 січня 2025 року проходило засідання комісії Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології по розподілу загального преміального фонду за січень 2025 року (протокол № 1). Згідно з порядком денним протоколу засідання комісії розглядалось питання про встановлення коефіцієнту трудової участі у тому числі й заступнику начальника центру та питання «Про розподіл загального преміального фонду Дніпропетровського РЦГМ між структурними підрозділами за січень 2025 року», у тому числі начальнику відділу-головному бухгалтеру, якій запропоновано встановити розмір премії у 270%, що становить 32 916,78 грн.
Під час розгляду цього питання начальник відділу-головний бухгалтер ОСОБА_1 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.
У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 23 січня 2025 року на засіданні комісії з преміювання, стало підставою для винесення 28 січня 2025 року начальником Дніпропетровського РЦГМ наказу № 11-НК/994 «Про преміювання із загального фонду», яким ОСОБА_4 нарахована премія в розмірі 32 916,78 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу-головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Дніпропетровського РЦГМ, являючись суб'єктом, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, на яку поширюється дія цього Закону та, будучи членом комісії з преміювання вищезазначеної організації, в порушення вимог ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 24 лютого 2025 року на засіданні колегіального органу - комісії з преміювання Дніпропетровського РЦГМ вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів, а також не повідомляла у встановленому законом випадку та порядку та наявність у неї реального конфлікту інтересів, тобто вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала та підтвердила обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення.
Прокурор Карпенко Р.І. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на останню мінімальний штраф, передбачений даною статтею, посилаючись на достатність доказів її винуватості у вчиненні зазначеного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, суд доходить до наступних висновків.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з вимогами КУпАП, одним із завдань провадження у адміністративних справах цієї категорії є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 КУпАП, звертаючи особливу увагу на з'ясуванні таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого КУпАП; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб'єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступними доказами, а саме: письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , копіями наказів про встановлення посадових окладів, копіями наказів начальника Дніпропетровського РЦГМ щодо виплати премій із загального фонду підлеглим працівникам, копіями наказів про призначення начальника відділу - головного бухгалтера ОСОБА_1 , положенням про Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології, копією наказу про затвердження складу комісії з преміювання, а також копіями протоколів засідання комісії з преміювання.
Спираючись на встановлені фактичні обставини даного адміністративного провадження, які підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, є доведеною, у зв'язку з чим, враховуючи конкретні обставини і характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, ступінь її вини і майновий стан, обставини, які пом'якшують її відповідальність, а також відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34-36, 172-6, 251-252, 268, 283-285 КУпАП, ст. 1, 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суд -
Визнати винуватою ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Соборний районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.О. Шелестов