20 травня 2025 р.
Справа № 644/ 2150 /25
н/п 3/644/ 705 /25
іменем України
20 травня 2025 року м. Харків
Індустріальний районний суд м. Харкова у складі - судді Сітало А.К.,
розглянувши адміністративний матеріал по справі про адміністративне правопорушення, який надійшов з Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 виданий Комінтернівським РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області 28.05.2008 року, РНОКПП - НОМЕР_2 ), громадянки України, працюючої на посаді керівника Комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний пологовий будинок № 6» Харківської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_1 працюючи на посаді керівника Комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний пологовий будинок № 6» Харківської міської ради, вчинила правопорушення, що виразилось у порушенні порядку ведення податкового обліку, а саме:
1) п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, абз. а та б п. 185.1 ст. 185, абз. а п. 1 ст. 202, абз. б та г п. 198.5 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету в сумі 309612 грн., в тому числі по періодах: червень 2020 в сумі 891 грн., липень 2020 в сумі 883 грн., серпень 2020 в сумі 1982 грн., вересень 2020 в сумі 9144 грн., жовтень 2020 в сумі 4078 грн., листопад 2020 в сумі 2937 грн., грудень 2020 в сумі 20303 грн., січень 2021 в сумі 1535 грн., лютий 2021 в сумі 2342 грн., квітень 2021 в сумі 9284 грн., травень 2021 в сумі 20831 грн., червень 2021 в сумі 2574 грн., липень 2021 в сумі 1461 грн, серпень 2021 в сумі 107097 грн., вересень 2021 в сумі 6702 грн., жовтень 2021 в сумі 6496 грн., листопад 2021 в сумі 13104 грн., грудень 2021 в сумі 7324 грн., січень 2022 в сумі 606 грн., лютий 2022 на 151 грн., травень 2022 в сумі 1409 грн., червень 2022 в сумі 16570 грн., липень 2022 в сумі 6019 грн., серпень 2022 в сумі 798 грн., вересень 2022 в сумі 2575 грн., жовтень 2022 в сумі 1696 грн., листопад 2022 на 490 грн., січень 2023 в сумі 1887 грн., лютий 2023 в сумі 2014 грн., березень 2023 в сумі 3060 грн., квітень 2023 в сумі 778 грн., травень 2023 в сумі 1393 грн., червень 2023 в сумі 19970 грн., липень 2023 в сумі 2725 грн., серпень 2023 в сумі 7038 грн., вересень 2023 в сумі 725 грн., жовтень 2023 в сумі 4801 грн., грудень 2023 в сумі 15939 грн.;
2) п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, за не реєстрацію податкових накладних, у зв'язку з чим застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, передбачені п. 120 прим.1.1., п. 120 прим.1.2 ст. 1201 Податкового кодексу України;
3) п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ;
4) п. 63.3 ст. 63, п. 117.1 ст. 117 Податкового кодексу України - підприємством не подано Повідомлення за формою № 20-ОПП про 4 об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
Відповідальність за вказане порушення передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, що виразилось в порушенні порядку ведення податкового обліку, а саме: неутримання податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати за період з 01.01.2020 по 30.11.2021 в загальній сумі 4768,94 грн. та неутримання військового збору із заробітної плати за період з 01.07.2021 по 31.10.2021 в загальній сумі 221,46 грн., чим порушено п.161 підрозділу 10 розділу ХХ, п.п. 163.1.1, 163.1.2. п. 163.1 ст. 163, п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п.176.2. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.
Відповідальність за вказане порушення передбачена ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Постановою суду від 19.05.2025 року вказані протоколи об'єднані в одне провадження та присвоєно єдиний номер справи № 644/2150/25.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялася своєчасно та належними чином. Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі положень ст. 268 КУпАП.
Суд, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, приходить до наступного.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, передбачена за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, передбачена за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Перевіривши матеріали справи, судом встановлено, що факт допущенних керівником КНП «Міський клінічний пологовий будинок № 6» ХМР адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 9623/6/20-40-24-11-06 від 03.03.2025 року за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП; протоколом про адміністративне правопорушення № 339-20-40-07-30 від 03.03.2025 року ч. 1 ст. 163-1 КУпАП; актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки КНП «Міський клінічний пологовий будинок № 6» ХМР від 03.03.2025 року № 9497/20-40-07-01-05/30657392 та іншими матеріалами справи.
Суд вважає докази, які містяться в матеріалах об'єднаного провадження, належними та допустимим і у своїй сукупності такими, що доводять винуватістьОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
При вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, суд у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає за можливе застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Доказів які б давали підстави вважати, що ОСОБА_1 має пільги до сплати судового збору до матеріалів справи не додано.
Таким чином, одночасно з накладенням адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 163-1, 163-4, 276, 279, 283-285 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та піддати адміністративному стягненню:
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85,00 грн.;
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51,00 грн.
На підставі ст. 36 КУпАП, ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за більш тяжке правопорушення та призначити остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85,00 грн.
(отримувач коштів - ГУК Харківська область/МТГ Харків/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37874947; банк отримувача - Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA558999980313030106000020649; код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача- Казначейство України(ЕАП) ;код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через районний суд в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А. К. Сітало