про проведення судового засідання в режимі відео конференції
23 травня 2025 рокуСправа № 495/9701/16-ц
Номер провадження 2-р/495/23/25
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 адвоката Євстіфєєвої Ірини Василівни про проведення судового засідання у режимі відео конференції у справі №495/9701/16-ц за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по цивільній справі №495/9701/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини, суд -
Встановив:
У провадженні судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В. перебуває заява ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по цивільній справі №495/9701/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини.
22.05.2025 представник ОСОБА_1 адвокат Євстіфєєва Ірина Василівна подала до суду заяву про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису через підсистему відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по цивільній справі №495/9701/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини.
За змістом ч.ч. 1-5ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Таким чином, оскільки представник позивача не має можливості прибути в судове засідання до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, з метою забезпечення швидкого та ефективного розгляду даної справи, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи суд прийшов до висновку, що заяву представника ОСОБА_1 адвоката Євстіфєєвої Ірини Василівни слід задовольнити та надати їй можливість приймати участь в судових засіданнях по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 212 ЦПК України,
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Євстіфєєвої Ірини Василівни про проведення судового засідання у режимі відео конференції у справі №495/9701/16-ц за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по цивільній справі №495/9701/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини - задовольнити.
Надати можливість представнику ОСОБА_1 адвокату Євстіфєєвій Ірині Василівні брати участь в судовому засіданні на 26.05.2025 року о 14.40 год., у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по цивільній справі №495/9701/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини.
Роз'яснити адвокату Євстіфєєвій І.В., що відповідно до ч. 5 ст.212ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Роз'яснити заявнику, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Відеоконференція буде проведена із застосуванням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.
Копію ухвали негайно надіслати заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Юлія ШЕВЧУК