Справа № 127/7719/25
Провадження № 3/127/1634/25
22.05.2025м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бернада Є.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
21.02.2025 ОСОБА_2 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив умови встановленого стосовно нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про поважність причин неявки суд не повідомив. При цьому суд враховує, що про час та місце розгляду справи ОСОБА_2 був повідомлений належним чином, про що свідчить довідка про вручення судової повістки у формі смс-повідомлення. У зв'язку з його неявкою до суду до нього був застосований привід, однак останній залишений без виконання з посиланням на те, що ОСОБА_2 був повідомлений про час та місце здійснення судового розгляду.
Вирішуючи питання щодо можливості здійснення судового розгляду за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за доцільне зауважити таке.
Відповідно до вимог статті 268 КпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 187 КпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою та в разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді міського суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини у справі «Пономарьов проти України», сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Про наявність протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_3 був обізнаний належним чином, що підтверджується підписом останнього у зазначеному протоколі.
Суд також враховує, що 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого в подальшому був неодноразово продовжений. У зв'язку з введенням воєнного стану Україна повідомила про відступ від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, враховуючи, що ОСОБА_2 на виклики суду не з'являється, судові рішення про його привід у судове засідання залишені без реагування, суд вважає за доцільне здійснити судовий розгляд за відсутності ОСОБА_1 на підставі наданих суду матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.
З наявних матеріалів випливає, що 08.05.2024 Літинський районний суд Вінницької області встановив стосовно ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 1 рік, згідно з умовами якого останньому заборонено, зокрема вихід з будинку за місцем проживання з 22:00 год. до 06:00 год. наступної доби.
На підтвердження факту порушення ОСОБА_1 умов адміністративного нагляду до матеріалів справи долучені реєстраційний листок, довідки про результати проведеної бесіди, а також копію постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024, відповідно до якої на останнього було накладене адміністративне стягнення у виді штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП).
Аналізуючи надані суду матеріали, суд вважає, що в судовому засіданні підтверджений факт порушення ОСОБА_1 умов встановленого стосовно нього адміністративного нагляду.
З огляду на викладене суд вважає, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом правопорушення, передбаченого частиною другою статті 187 КпАП, за ознаками порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, кваліфікуючою ознакою якого є вчинення адміністративного правопорушення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Разом з тим, відповідно до пункту 7 частини першої статті 247 КпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КпАП.
Згідно з частиною другою статті 38 КпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Приймаючи до уваги, що правопорушення було вчинене ОСОБА_1 21.02.2025 на час розгляду справи строк накладення адміністративного стягнення на останнього сплинув, а тому суд вважає, що відповідно до пункту 7 частини першої статті 247 КпАП провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись статтями 187, 283, 284 КпАП, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною другою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: