Справа № 462/3574/25
іменем України
22 травня 2025 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Іванюк І.Д., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, місце проживання: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 21.05.2025 року о 04.30 год. в міжнародному пункті контролю для залізничного сполучення «Львів», під час прикордонного контролю на виїзд з України пред'явила на паспортний контроль паспорт громадянина США для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 28.03.2024 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В процесі прикордонного контролю встановлено, що вона є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого 26.04.2005 року на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, своїми діями громадянка здійснила спробу незаконного перетину державного кордону в пункті пропуску через державний кордон без відповідних документів, чим порушила ч.8 ст.9 Закону України «Про державний кордон», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання, працівниками прикордонної служби їй роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП та подала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та інші наявні у суду докази, доходжу до наступного висновку.
Відповідальність за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП настає за перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади та тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
На ОСОБА_3 поширюється дія Закону України «Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України». Відповідно до ст. 2 цього Закону документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну). Статтею 3 цього Закону передбачено, що перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що у діях ОСОБА_3 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, тобто перетинання кордону через державний кордон України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 003171Е від 21.05.2025 (а.с.1), письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 21.05.2025, рапортами від 21.05.2025, довідкою-витягом про те, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягалася.
Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність, вважаю, що на ОСОБА_3 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму працездатних осіб.
Із врахуванням наведеного, з правопорушника слід стягнути судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн.Керуючись ст. 40-1, 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн 60 коп.судового збору.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при примусовому виконанні постанови суду згідно із ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іванюк І.Д.