про передачу справи до іншого адміністративного суду
22 травня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/3301/25
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до
Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (04053, м. Київ, вул.Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 44116011)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №195692-24/26-58, винесене ГУ ДПС у м. Києві.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.04.2024 справу передано для розгляду судді Кармазиній Т.М..
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 1 КАС України встановлено, що даний Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до частини 2 статті 20 цього Кодексу, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Параграфом 3 глави 2 КАС України встановлено порядок визначення територіальної юрисдикції (підсудність).
Відповідно до статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Таким чином, вказаною правовою нормою передбачено альтернативну територіальну підсудність справи за вибором позивача: за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача або за місцезнаходженням відповідача.
Предметом спору у цій справі є оскарження податкового повідомлення - рішення №195692-24/26-58, винесеного ГУ ДПС у м. Києві, юридична адреса якого знаходиться у м. Києві.
Усі матеріали адміністративної справи свідчать, що місце реєстрації ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , що свідчить про недотримання позивачем територіальної підсудності при зверненні з даним адміністративним позовом. При цьому, доказів реєстрації у встановленому законом порядку фактичного місця проживання на території Кіровоградської області, позивачем не надано.
За таких обставин та враховуючи те, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача та місцем знаходження відповідача є м.Київ, дана справа не підсудна Кіровоградському окружному адміністративному суду, а її розгляд має здійснюватися за правилами територіальної підсудності Київським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду
Згідно ч.ч.5, 6 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.8 ст.29 КАС України).
Керуючись ст.ст.20, 25, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Матеріали адміністративної справи №340/3301/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду за територіальною підсудністю.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів, у порядку встановленому ст.295 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. КАРМАЗИНА