Ухвала від 22.05.2025 по справі 640/18069/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

22 травня 2025 року Справа №640/18069/21

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши в матеріали справи за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (03165, м. Київ, проспект Любомира Гузара, 7) про визнання протиправним та скасування рішення в частині,

УСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача, оформлене протоколом від 20.05.2021 №3, в частині визнання встановлення позивачу статусу учасника наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 (1) безпідставними та вилучення виданого позивачу посвідчення "Учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у 1986 році" категорії 1 серія НОМЕР_1 від 28.02.2020.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2021 відкрито провадження у справі для її розгляду у порядку спрощеного письмового провадження.

Відповідно до пункту 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу №640/18069/21 передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.04.2025 зазначену справу було передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.04.2025 вказану справу прийнято до провадження.

Відповідачем повідомлено, що з 17.01.2024 проведено державну реєстрацію змін до установчих документів Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передбачених рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 №7536/7577 «Про зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації ) та внесено зміни до відомостей , що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичний осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також переведено державну реєстрацію змін до установчих документів, які пов'язані з внесенням змін до відомостей про Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради ( Київської міської державної адміністрації), що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Нова назва - Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) адреса; 03165, м.Київ, Солом'янський район, проспект Любомира Гузара, будинок 7, ЄДРПОУ 37441694.

Розглянувши вказане, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 90 ЦК України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування. Юридична особа, що є підприємницьким товариством, може мати комерційне (фірмове) найменування. Комерційне (фірмове) найменування юридичної особи може бути зареєстроване у порядку, встановленому законом. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру. Юридична особа не має права використовувати найменування іншої юридичної особи.

Загальновідомо, що назва юридичної особи складається з літерального компонування елементів українського алфавіту. Крім того, назва юридичної особи може містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи, крім обмежень, встановлених актами чинного законодавства України. Наведете свідчить, що назва юридичної особи є її необхідною ознакою, яка забезпечує участь у цивільному обороті від свого імені та слугує засобом її індивідуалізації, що дозволяє відокремити її від інших юридичних осіб. Назва юридичної особи в процесі її «життєдіяльності» може зазнати змін. Зміна назви юридичної особи проявляється в її зовнішній літеральній корекції. Така корекція впливає на ідентифікацію юридичної особи в цивільному обороті. У результаті зміни назви юридичної особи структура цивільних правовідносин не страждає.

Зміна назви юридичної особи тягне тільки правовий наслідок проведення державної реєстрації змін, пов'язаних зі зміною назви, до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Таким чином, зміна назви юридичної особи не тягне за собою правонаступництва у зв'язку з відсутністю нового учасника адміністративних відносин, якому мають перейти права та обов'язки особи, яка вибула, та юридичної незмінності правопопередника - учасника адміністративних відносин, який вибуває зі складу учасника адміністративного відношення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що у разі зміни найменування юридичної особи не відбувається фактичного (компетенційного) або процесуального адміністративного (публічного) правонаступництва, а тому не виникають підстави, для заміни сторони на належну, передбаченої положеннями ст.48 КАС України.

У той час, враховуючи матеріали справи, суд вважає за доцільне змінити найменування відповідача у справі, а саме: Департамент соціальної політики Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на Департамент соціальної та ветеранської політики Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Змінити у справі №640/18069/21 назву відповідача з Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (03165, м. Київ, проспект Любомира Гузара, 7) на Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) (03165, м. Київ, Солом'янський район, проспект Любомира Гузара, будинок 7, ЄДРПОУ 37441694).

Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя І.В. Буряк