ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
21.05.2025Справа № 910/6168/25
Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши судове доручення німецького суду (Земельний суд міста Кельна) про вручення судових документів Товариству з обмеженою відповідальністю "Грейд-плюс" (Grade Plus LLC),
16.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшло судове доручення німецького суду (Земельний суд міста Кельна) про вручення судових документів у справі 33 О 294/22 Товариству з обмеженою відповідальністю "Грейд-плюс" (Grade Plus LLC).
Відповідно до п.а ст.5 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території.
Порядок виконання доручень іноземних судів встановлено ст.ст.369, 370 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст.369 Господарського процесуального кодексу України суд виконує доручення іноземних судів щодо надання правової допомоги - вручення викликів до суду чи інших документів, допит сторін чи свідків, проведення експертизи чи огляду на місці, вчинення інших процесуальних дій, передані їм у порядку, встановленому міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено, - дипломатичними каналами.
Згідно з ч.2 ст.369 Господарського процесуального кодексу України судове доручення не приймається до виконання, якщо воно: 1) може призвести до порушення суверенітету України або створити загрозу її національній безпеці; 2) не належить до юрисдикції цього суду; 3) суперечить закону або міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.370 Господарського процесуального кодексу України доручення іноземного суду про вручення виклику до суду чи інших документів виконується у судовому засіданні або уповноваженим працівником суду за місцем проживання (перебування, місцем роботи) фізичної особи чи місцезнаходженням юридичної особи. Виклик до суду чи інші документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вручаються особисто фізичній особі чи її представникові або представникові юридичної особи під розписку.
В той же час, судом встановлені обставини, визначені ч.2 ст.369 Господарського процесуального кодексу України, за наявності яких судове доручення не приймається до виконання, а саме: згідно відомостей, наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням юридичної особи, якій необхідно вручити документи є: 37500, Полтавська обл., місто Лубни, вулиця П. Лубенського, будинок 39 (ідентифікаційний код 35011042), а отже, з урахуванням приписів ч.1 ст.370 Господарського процесуального кодексу України доручення іноземного суду повинно виконуватися у Господарському суді Полтавської області.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.234, 369, 370 Господарського процесуального кодексу України,
1. Не приймати до виконання судове доручення німецького суду (Земельний суд міста Кельна) про вручення судових документів Товариству з обмеженою відповідальністю "Грейд-плюс" (Grade Plus LLC).
2. Повернути судове доручення німецького суду (Земельний суд міста Кельна) про вручення судових документів Товариству з обмеженою відповідальністю "Грейд-плюс" (Grade Plus LLC) на адресу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) для подальшого виконання у визначеному законом порядку.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.М. Смирнова