Справа №523/8601/25
Провадження №1-кс/523/2852/25
19 травня 2025 року м. Одеса
Слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора Суворовської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_3 в його присутності, в матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023163490000241 від 06.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 191 КК України, про дозвіл на проведення огляду, -
Слідчим відділенням відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 12023163490000241 від 06.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом привласнення бюджетних коштів посадовими особами медичних закладів, розташованих на території Суворовського району міста Одеси при здійсненні в умовах воєнного стану закупівель медичного обладнання.
Під час здійснення досудового розслідування в рамках вищевказаного кримінального провадження та в ході моніторингу електронної системи державних публічних закупівель «Прозоро» встановлено, що Комунальне некомерційне підприємство «Дитяча міська поліклініка № 2» Одеської міської ради 30.08.2023 оприлюднило оголошення № UA-2023-08-30-010929-a про проведення відкритих торгів з закупівлі медичного обладнання, а саме щілинної лампи HS-5000 у комплекті зі столом (компанія-виробник «HUVITZ»), аналізатору зору 2WIN (компанія-виробник «ADAPTICA») та апланаційного тонометру HT-5000 (компанія-виробник «HUVITZ»), в результаті яких ТОВ «ПРОВЕНТУСМЕД» визначено переможцем, в наслідок чого з останнім 14.09.2023 укладено договір № 357 на придбання вищевказаного обладнання на загальну суму 761 272 гривень 90 копійок з ПДВ.
При цьому, згідно відповіді ТОВ «РАВІТА УКРАЇНА», яке являється офіційним представником та дистрибютором виробника вищевказаного обладнання, його загальна вартість станом на вересень 2023 року складала 538 100 гривень з ПДВ.
Так, згідно п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України бюджетна система України ґрунтується на принципі ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.
Відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу України контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» до принципів здійснення публічних закупівель, входить зокрема максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено, що договір про закупівлю це - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
Враховуючи викладене, закупівля медичного обладнання КНП «Дитяча міська поліклініка № 2» ОМР за договором № 357 від 14.09.2023 проведена за завищеною ціною, що могло завдати шкоди державним інтересам.
У ході досудового розслідування призначена судова товарознавча експертиза з метою встановлення ринкової вартості вищевказаного медичного обладнання станом на вересень 2023 року.
Так, на адресу Суворовської окружної прокуратури міста Одеси надійшло клопотання експерта про надання додаткових матеріалів, необхідних для виконання експертизи, у тому числі ілюстративної таблиці медичного обладнання.
Таким чином, наразі, виникла об'єктивна необхідність в проведенні огляду речей, а саме наступного медичного обладання: щілинної лампи HS-5000 у комплекті зі столом (компанія-виробник «HUVITZ»), аналізатору зору 2WIN (компанія-виробник «ADAPTICA») та апланаційного тонометру HT-5000 (компанія-виробник «HUVITZ»).
Прокурор в судовому засіданні підтримав вимоги клопотання та просив його задовольнити.
Згідно ч.1 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Згідно ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Враховуючи, що метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а також проведення товарознавчої експертизи необхідно отримати дозвіл на проведення огляду медичного обладнання, яке знаходяться у приміщенні Комунального некомерційного підприємства «Дитяча міська поліклініка № 2» Одеської міської ради (код ЄДРПОУ - 26470275), розташованого за адресою: м.Одеса, вул. Владислава Бувалкіна, 59.
На підставі вищевикладеного, та враховуючи що протокол, складений за результатами огляду іншого володіння особи, що планується, буде джерелом доказів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 110, 234, 235, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора Суворовської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_3 в його присутності, в матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023163490000241 від 06.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 191 КК України, про дозвіл на проведення огляду, про дозвіл на огляд іншого володіння особи, - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду медичного обладнання, а саме щілинної лампи HS-5000 у комплекті зі столом (компанія-виробник «HUVITZ»), аналізатору зору 2WIN (компанія-виробник «ADAPTICA») та апланаційного тонометру HT-5000 (компанія-виробник «HUVITZ»), яке знаходиться у приміщенні Комунального некомерційного підприємства «Дитяча міська поліклініка № 2» Одеської міської ради (код ЄДРПОУ - 26470275), розташованого за адресою: м.Одеса, вул. Владислава Бувалкіна, 59, слідчому СВ відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_4 та прокурору Суворовської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1