Рішення від 21.05.2025 по справі 400/734/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2025 р. № 400/734/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мельника О.М. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаГоловне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв,54008,

провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі ГУ ПФУ в Миколаївській області, відповідач ) просить суд: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 ; скасувати рішення від 26.09.2024 про перерахунок пенсії з 01.10.2024 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області виплачувати ОСОБА_1 раніше призначену пенсію за віком, у відповідності до Закону України "Про державну службу" з 01 жовтня 2024 року, визначивши її у розмірі 60 % від заробітної плати, згідно довідок від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та № 1400-0503-8/5802.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Миколаївській області як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсія як державному службовцю призначена у розмірі 60% від заробітної плати зазначеної у довідках від 23.01.2024 року виданих на підставі постанови КМУ від 14.09.2016 № 622 в редакції чинній на дату призначення пенсії.

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області листом від 11.10.2024 № 1400-0306-8/03127 повідомило, що з метою забезпечення виконання положень Постанови КМУ № 622 від 14.09.2016, зі змінами, внесеними ПКМУ від 12.07.2024 № 823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», Головним управлінням надано нові довідки для обчислення пенсії за віком позивача. Тому з 01.10.2024 відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-V111 «Про державну службу» з урахуванням довідок, наданих Головним управлінням від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78741 про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78742 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. Розмір пенсії зменшений і складає 20 793,04 грн.

05.11.2024 позивач звернулася до відповідача із заявою про виплату пенсії в раніше призначеному розмірі. Заява обґрунтована тим, що довідки про складові заробітної плати, відповідно до яких призначалась пенсія державному службовцю, видавалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області відповідно до ПКМУ № 622, яка була чинна на момент призначення пенсії.

Розмір заробітної плати для призначення пенсії відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» було розраховано відповідно до наданих довідок від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5802 і встановлено розмір пенсії за віком як особі, яка має стаж роботи на державній службі понад 20 років.

За наслідками розгляду вищевказаної заяви відповідач листом від 19.11.2024 № 16488-15169/В-02/8-1400/24 повідомив позивача проте, що розмір пенсійної виплати розраховано відповідно до чинного законодавства.

Позивач вважає, що такі дії відповідача порушують її права та законні інтереси звернулася до суду з вказаним позовом.

Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У відзиві на позов представник ГУ ПФУ в Миколаївській області позовних вимог не визнав та просив відмовити у позові. Зазначив, що пенсії, призначені згідно Закону № 889 за зверненнями, які надійшли після 01.01.2024, підлягають перегляду. Якщо внаслідок обчислення заробітної плати згідно отриманих / прийнятих довідок розмір пенсії збільшується - проводиться доплата з дати призначення пенсії. Якщо за результатами перегляду пенсійних справ розмір пенсії зменшується, новий розмір пенсії виплачується з 01.10.2024

До заяви від 23.01.2024 про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону № 889 надано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5802 про інші складові заробітної плати (за будь-які 60 календарних місяців роботи), видані Головним управлінням. Розмір пенсійної виплати з 23.01.2024 з урахуванням обмеження становив 23610,00 грн. З метою забезпечення виконання положень постанови № 622 Головним управлінням надано нові довідки від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78741 про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78742 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця для обчислення пенсії за віком. Заробітна плата для обчислення пенсії становить 34655,07 грн. Розмір пенсії за віком складає 20793,04 грн (34655,07 грн х 60%). Оскільки розмір пенсії зменшився, то пенсія позивачу виплачується в новому розмірі з 01.10.2024. Таким чином розмір пенсійної виплати розраховано відповідно до чинного пенсійного законодавства. Щодо вимог позивача про скасування рішення від 26.09.2024 про перерахунок пенсії. Головним управління з 01.10.2024 рішенням про перерахунок від 26.09.2024 приведено пенсійну справу у відповідність до вимог чинного законодавства з урахуванням оновлених довідок згідно Постанова № 823. З наведених підстав просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Миколаївській області як отримувач пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсія, як державному службовцю призначена у розмірі 60 відсотків від заробітної плати зазначеної у довідках від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5802, виданих на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 в редакції чинній на дату призначення пенсії.

01.10.2024 відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ «Про державну службу» з урахуванням довідок, наданих Головним управлінням від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78741 про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та від 24.09.2024 № 1400-0503-8/78742 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. Розмір пенсії зменшений і складає 20793,04 грн.

05.11.2024 позивач зверталася до відповідача із заявою про виплату пенсії в раніше призначеному розмірі. Заява обґрунтована тим, що довідки про складові заробітної плати, відповідно до яких призначалась пенсія державному службовцю, видавалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області відповідно до ПКМУ № 622, яка була чинна на момент призначення пенсії. Розмір заробітної плати для призначення пенсії відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889 - VIII «Про державну службу» було розраховано відповідно до наданих довідок від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5802 і встановлено розмір пенсії за віком як особі, яка має стаж роботи на державній службі понад 20 років.

За наслідками розгляду вищевказаної заяви відповідач листом від 19.11.2024 повідомив позивача що розмір пенсійної виплати розраховано відповідно до чинного законодавства.

Позивач не погоджується з доводами відповідача, звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови пенсійною забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом «Про державну службу» №3723-ХІ1.

Відповідно до частіш першої статті 37 Закону №3723-ХІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та наявності страховою стажу, необхідного для призначення пенсії та віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які па час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок па загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

До 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016 правове регулювання даних правовідносин зазнало змін.

Зокрема, відповідно до статті 90 Закону № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з пунктом 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889- VIII з 01.05.2016 втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIIІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХПу порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За приписами пункту 12 розділу XI «Прикінцеві га перехідні положення» Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХП та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону № 3723-ХІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як - 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХП, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, після 01 травня 2016 року зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII, та мають передбачені вік та страховий стаж.

Такі висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 822/524/18.

Право Позивача на призначення пенсії відповідно до Закону № 889-VH1 сторонами не оспорюється (пенсія на умовах вказаного Закону вже була призначена).

За своєю суттю спірні правовідносини у цій справі стосуються неврахування ГУ ГІФУ у Миколаївській області довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця після прийняття Постанови КМУ № 823 від 12.07.2024 року, яка набрала чинності 20.07.2024, якою затверджено зміни до Порядку призначення пенсії державного службовця та затверджено нові форми довідок про заробітну плату для обчислення пенсії.

Довідки від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5802 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХП є джерелом інформації про доходи позивача, що повинні враховуватися при обчисленні розміру її пенсії, однак Відповідачем не враховано вказані довідки, чим допущено протиправну бездіяльність.

Так, ч. 1 ст. 1 Закону України від 24.03.1993 № 108/95-ВР Про оплату праці встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

На момент виникнення спірних правовідносин, призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України Про державну службу визначено Порядком призначення пенсії деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 (далі - Порядок № 622).

Пунктом 4 Порядку № 622 встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями.-заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з І травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (у редакції станом на час переведення позивача на пенсію по держслужбі) визначено, що форма довідки про заробітну плату для призначення пенсій державним службовцям затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 № 889-VHI "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХП "Про державну службу", що додаються: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Суд бере до уваги, що довідки від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503 8/5802 були видані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області з урахуванням зазначених норм законодавства, які діяли на момент призначення пенсії, як державному службовцю.

Відповідно до статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у рішенні від 05.04.2001 № З-рп /2001 вказав на те, що дія закону та іншого нормативно-правового акту не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави. Винятки з цього конституційного принципу, тобто надання закону або іншому нормативно-правовому акту зворотної сили, передбачено частиною першою статті 58 Конституції України, а саме: коли закони або інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В порушення вимог ст. 58 Конституції України до Позивача безпідставно застосовано норми Постанови КМУ № 823, яка набула чинності 20.07.2024 та в результаті проведеного перерахунку зменшено розмір призначеної пенсії державного службовця.

Позивачу як державному службовцю пенсія призначена з 23.01.2024, тобто до внесення змін до Порядку № 622, а тому реалізація права особи мала здійснюватися за нормами, чинними на момент вираження нею волевиявлення у формі конкретних дій (звернення до суб'єкта владних повноважень), а розпочатий процес реалізації права, за загальним правилом, повинен бути завершений за чинним на момент початку такого процесу законом.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Враховуючи вищенаведене суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, а тому підлягають до задоволення шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду, України в Миколаївській області виплачувати раніше призначену пенсію за віком, у відповідності Закону України "Про державну службу" з 01 жовтня 2024 року, визначивши її у розмірі 60 % від заробітної плати згідно довідок від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та від 23.01.2024 № 1400-0503 8/5802.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

За правилами ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Звертаючись з позовом до суду, позивач сплатила судовий збір у сумі 1211, 20 грн, У зв'язку із задоволенням позову на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Миколаївській області (відповідача, який виніс оскаржуване рішення, що визнано судом протиправним) на користь позивача судові витрати у сумі 1211, 20 грн.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 .

3 .Скасувати рішення від 26.09.2024 про перерахунок пенсії з 01.10.2024 року.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком, у відповідності до Закону України "Про державну службу" з 01.10.2024 року, визначивши її у розмірі 60% від заробітної плати згідно довідок від 23.01.2024 № 1400-0503-8/5798 та № 1400-0503-8/5802.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв,54008 ЄДРПОУ 13844159) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 і.п.н. НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя О.М. Мельник