Справа № 158/981/16-к
Провадження № 1-в/0158/42/25
21 травня 2025 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Ківерцівського районного суду Волинської області від 13.06.2016 року за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнено від відбування покарання 23.05.2019 року умовно достроково, -
До Ківерцівського районного суду Волинської області надійшли матеріали подання начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 , будучи раніше судимим до позбавлення волі за скоєння тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі, постійно порушує громадський порядок, зокрема 30.06.2024 року вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, 06.04.2025 року - ч. 3 ст. 173-2 КУпАП, 08.04.2025 року - ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що притягувався до адміністративної відповідальності, та не зважає на попередження щодо припинення протиправної поведінки.
З врахуванням наведеного просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 строком на один рік, згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Уповноважена особа ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд подання без його участі, заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Неявка учасників справи не перешкоджає розгляду подання, а тому на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводиться.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (із змінами і доповненнями) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі, зокрема, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
У відповідності до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Виходячи з сукупності письмових доказів у справі, які подані органом поліції на підтвердження необхідності встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 вважаю, що вказані у поданні обставини самі по собі в даний час не можуть свідчити про те, що ОСОБА_3 може вчинити кримінальне правопорушення і будь-які належні докази з цього приводу в матеріалах справи відсутні.
Тобто, в межах розгляду вищевказаного подання, при поданих матеріалах, на даний час не наведено підстав та не надано на їх підтвердження доказів, які б слугували завданням встановлення адміністративного нагляду конкретній особі, які визначені положеннями ст. ст. 1-2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а тому у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
У задоволенні подання начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення через Ківерцівський районний суд Волинської області.
Суддя Ківерцівського районного суду ОСОБА_1