Справа №463/4520/25
Провадження №3/463/1004/25
21 травня 2025 року суддя Личаківського районного суду м.Львова Головатий Р.Я., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України,-
як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №323657 від 08.05.2025, ОСОБА_1 04.05.2025 о 02 год. 25 хв. у м.Львові на пр.Чорновола, 16, керуючи транспортним засобом «Skoda Fabia», д.н.з. НОМЕР_2 , будучи учасником дорожньо-транспортної пригоди, залишив місце події, не повідомивши орган чи підрозділ поліції, чим порушив вимоги п. 2.10 а Правил дорожнього руху.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 04.05.2025 близько 02 год. 25 хв. у м.Львові на пр.Чорновола, 16, керував транспортним засобом «Skoda Fabia», д.н.з. НОМЕР_2 , відчув легке зіткнення, однак подумав, що торкнувся бордюру, оскільки вийшовши з автомобіля та оглянувши бампер не побачив жодних слідів, тому і поїхав, в той же час наміру приховати факт пригоди або обставин її скоєння не мав, на першу вимогу поліцейського добровільно з'явився для складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 122-4 КпАП України передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
При цьому, згідно з п.1.10 Правил дорожнього руху залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - це дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення поліцейськими заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Відповідно до ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності, наміру приховати факт пригоди або обставин її скоєння ОСОБА_1 не мав, а місце пригоди залишив, оскільки не відчув зіткнення.
Не може бути взятий до уваги як доказ вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення сам лише протокол про адміністративне правопорушення серії №323657 від 08.05.2025, оскільки викладені у ньому обставини спростовуються поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України, а тому у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.247 КпАП України провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.33, 122-4, 251, 283, 284, 289, 294 КпАП України, -
постановив:
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Р.Я. Головатий