гСправа № 187/708/25 Провадження № 3/0187/378/25
21.05.2025 Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Соловйов І.М., за участі секретаря судового засідання Столяренко Н.П., за відсутності особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 розглянувши в селищі Петриківка у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України (картка) НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ;
за порушення ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
06.05.2025 до суду надійшов адміністративний матеріал з Управління Державного агентства з розвитку меліорації та рибного господарства та продовольчих програм у Дніпропетровській області стосовно ОСОБА_2 . Згідно протоколу ДП № 002755 від 04.04.2025 про адміністративне правопорушення, 09.04.2025 о 11:20 годині на Дніпровському водосховищі в Курилівському котловані поблизу селища Курилівка Дніпровського району ОСОБА_1 здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову, а саме потрійним гачком без блешні природної чи штучної принади з берега. Виловленої риби не виявлено, чим порушив п.п. 8 п. 1 Розділу IV Правил любительського рибальства затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.09.2022 № 700, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП).
Як вбачається з протоколу з яким ознайомлена особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, останньому під підпис роз'яснені права та обов'язки, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України та статті 268 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суду не з'явилася, будучи сповіщеною про дату, час і місце судового розгляду справи, зокрема направлення повідомлення у додаток «Viber» на номер телефону вказаний в протоколі, яке він отримав 07.05.2025. При цьому, у письмових поясненнях факти викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не заперечував, з порушенням згоден.
Відповідно до вимог статті 268 КУпАП, при розгляді справ означеної категорії, участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов'язковою, та її неявка не є перешкодою для розгляду справи.
Враховуючи наведене, а також наявність письмових пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність останнього.
Дослідивши матеріали справи, суд виходить з такого.
Виходячи з положень Закону України «Про тваринний світ» та Правил любительського рибальства, вилучене у особи, яка притягається до відповідальності, знаряддя лову відноситися до заборонених.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що факт скоєння особою, яка притягається до відповідальності, адміністративного правопорушення та її винність доказана повністю, підтверджується зібраними по справі доказами, які в своїй сукупності узгоджуються між собою: протоколом про адміністративне правопорушення, яким зафіксовано факт правопорушення; описом вилучених знарядь незаконного добування водних живих ресурсів; письмовими поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, згідно яких «Я ОСОБА_1 09.04.2025 о 11:20 годині в Курилівському котловані ловив рибу забороненим знаряддям лову потрійним гачком без блешні природньої чи штучної принади, риби не піймав з правопорушенням згоден».
Суд вважає встановленим, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності своїми неправомірними діями вчинив правопорушення, яке передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП, а саме грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), та порушив вимоги Розділу IV (Заборонені знаряддя лову і способи добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського рибальства та інші заборони) Правил любительського рибальства, що тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
При визначенні виду та розміру стягнення, суд враховує характер і тяжкість правопорушення, особу порушника, який свою вину визнав; відомості про сімейний стан, освіту, працевлаштування, а також відомості про притягнення до кримінальної відповідальності відсутні.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є визнання вини.
Обставиною, що обтяжує відповідальність, згідно п.5 ч.1 ст. 35 КУпАП, є вчинення правопорушення в умовах дії воєнного стану.
Частиною 1 ст. 29 КУпАП передбачено, що конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду, конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність притягнення особи, яка притягається до відповідальності до адміністративної відповідальності, та з урахуванням обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та його наслідками, вважає застосовувати стягнення у виді штрафу з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушенням мав повних 17 років.
До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
При цьому, враховуючи вимоги ст. 13 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника, його ставлення до вчиненого, суд вважає за можливе застосовати до нього заходи впливу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП - судовий збір, який встановлюється Законом України «Про судовий збір», у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Оскільки застосовані заходи впливу до неповнолітнього, підстав для стягнення судового збору відсутні.
Керуючись статтями 29, 40-1, 221, 280, 283-285, 289, 294 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого частиною 4 статті 85 КУпАП та застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Знаряддя гачок потрійний з грузиком - конфіскувати на користь держави.
Термін пред'явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Петриківський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя І.М. Соловйов