Єдиний унікальний номер 175/5263/25
Провадження № 3/175/2276/25
21 травня 2025 року селище Слобожанське
Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Васюченко О.Г., розглянувши адміністративний матеріал що надійшов з Державної податкової служби України Головного Управління ДПС у Дніпропетровській області відносно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянинки України, працюючої керівником Обухівської селищної ради, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення №12244/04-36-24-12/2598222385 від 11.03.2025 року, вбачається, що ОСОБА_1 будучи керівником Обухівської селищної ради, вчинила правопорушення, а саме несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (форма № 4Ф) за жовтень, листопад, грудень 2024, термін подання встановлений діючим законодавством -10.02.2025. Фактично розрахунок надано 18.02.2025 року, відповідно до акту перевірки № 9151/04-36-24-12/04338339 від 20.02.2025 р., чим порушено п.51.1 ст.51, пп. 49.18.2 п.49.18 ст.49 та абз."б" пп.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями), пп.2.1 п.2 Порядку заповнення та подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року N 773), п.6 ст. 128 Господарського кодексу від 16.01.2003р. № 436-IV (із змінами та доповненнями). Зазначені дії кваліфіковані посадовою особою за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час, день та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Про причини неявки суд не повідомила, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавала, що не перешкоджає розгляду справи за її відсутності, оскільки це буде відповідати вимозі розгляду справи судом в розумні строки, що є складовою права на справедливий судовий розгляд для усіх учасників процесу.
Для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» та «Єдиний державний реєстр судових рішень», за допомогою яких будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи та стадії її розгляду.
Згідно до абз. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до положень ст. 163-4 КУпАП, - відповідальність за даною статтею наступає у разі неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
На підставі всебічного, повного і об'єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Як слідує зі змісту статті 38 КУпАП, початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення є день вчинення адміністративного правопорушення. Вказана стаття не передбачає інших умов відліку цього строку, крім як для триваючих правопорушень.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №12244/04-36-24-12/2598222385 від 11.03.2025 року, видно, що дата, час та місце вчинення правопорушення - 18.02.2025 року, Україна, 52030, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, с. Обухівка, вул. Центральна, буд. 35, таким чином, тримісячний строк з дня вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 минув 18.05.2025 року, а відтак провадження підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст.38, ст.163-4, 284, п. 7 ст.247 КУпАП, суд,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.
Постанова набрала законної сили:
Суддя О.Г. Васюченко