Справа № 640/9288/21
19 травня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження клопотання представника позивача та представника Офісу Генерального прокурора про розгляд справи в порядку загального позовного провадження,
У провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебувала адміністративна справа №640/9288/21 за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, Київської міської прокуратури, в якому позивач просив:
визнати протиправним і скасувати рішення кадрової комісії № 24 від 23.11.2020 “Про неуспішне проходження прокурором атестації за результатами складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп'ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора»;
визнати протиправним та скасувати наказ прокурора м. Києва № 272к від 22.02.2021, яким звільнено ОСОБА_1 з займаної посади;
поновити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (код РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 ) в Київській міській прокуратурі на посаді, рівнозначній посаді прокурора Київської місцевої прокуратури № 5 (в подальшому змінено назву на Оболонську окружну прокуратуру м. Києва);
стягнути з Київської міської прокуратури (Код ЄДРПОУ 02910019, адреса місцезнаходження: 03150 м. Київ, вул. Предславинська, 45/9) на користь ОСОБА_1 середньомісячний заробіток з розрахунку 31 806, 74 грн в місяць за час вимушеного прогулу, починаючи з 12.03.2021 року і до моменту фактичного поновлення на посаді.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.04.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
15.12.2022 року набрав чинності Закон України №2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 (далі - Закон № 2825-IX), за приписами ст. 1, 2 якого ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва та утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону №2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон) наказом ДСА України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок №399).
Пунктами 4-7 Порядку №399 визначено, що на розгляд та вирішення судам підлягають передачі судові справи, які нерозглянуті ОАСК та передані до КОАС, але до набрання чинності Законом, не розподілені між суддями. Матеріали щодо розгляду та вирішення окремих процесуальних питань у межах нерозглянутих судових справ підлягають передачі до судів, визначених у результаті автоматизованого розподілу судових справ між судами, проведеного відповідно до правил, установлених цим Порядком. Судові справи, вказані у переліку, які підлягають передачі судам, мають бути зареєстровані в базі даних. Перелік складається відповідальною особою протягом семи робочих днів після опублікування цього Порядку за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку, та формується в електронній формі із застосуванням КЕП.
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399, матеріали адміністративної справи №640/9288/21 передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Одеського окружного адміністративного суду, справа №640/9288/21 передана судді Радчуку А.А.
Ухвалою суду від 21.04.2025 року прийнято до провадження справу №640/9288/21 та розпочато її розгляд спочатку зі стадії відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
28.04.2025 року від представника Офісу Генерального прокурора надійшла заява про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, обґрунтована тим, що ОСОБА_1 є особою, яка у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займала відповідальне та особливо відповідальне становище, отже така справа не належить до справ незначної складності та не підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України.
07.05.2025 року від представника позивачки також надійшла заява про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, обґрунтована тим, що ця справа має для позивачки важливе значення та позовні вимоги не підпадають під ознаки малозначної справи.
Розглянувши заяви сторін, суд дійшов наступного.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 3 ст. 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються КАС України.
Згідно п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Так, відповідно до примітки до статті 51-3 Закону України “Про запобігання корупції», під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються у т.ч. прокурори.
На підставі викладеного, згідно з приписами п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України та ст. 51-3 Закону України “Про запобігання корупції», справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зокрема прокурори, не є справами незначної складності, відтак не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Отже, відповідно до вимог п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно вимог ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
У відповідності з ч. 1 ст. 180 КАС України, підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 181 КАС України, якщо розгляд справи у випадках, визначених цим Кодексом, починається спочатку, суд призначає та проводить підготовче засідання спочатку в загальному порядку.
Отже, суд вважає необхідним зазначену справу розглядати за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 44, 179-181, 248, 256-258, 260, 293 КАС України,
Клопотання представника позивача та представника Офісу Генерального прокурора про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - задовольнити.
Розгляд адміністративної справи № 640/9288/21 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01001, ЄДРПОУ 00034051), Київської міської прокуратури (вул. Предславинська, 45/9, м. Київ, 03150, ЄДРПОУ 02910019) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, - проводити за правилами загального позовного провадження.
Розпочати спочатку розгляд адміністративної справи зі стадії відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання призначити на 03.06.2025 року об 11 годині 00 хвилин у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №22.
Роз'яснити учасникам справи, що вже подані ними заяви по суті справи будуть враховані та прийняті до розгляду в порядку, встановленому КАС України.
Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Радчук