Рішення від 19.05.2025 по справі 380/6063/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/6063/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання вчинити дії.

Обставини справи.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 у відмові ОСОБА_1 щодо підготовки та надання до ГУ ПФУ у Львівській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 1 січня 2024 року з урахуванням премії в розмірі 480 % посадового окладу, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд.;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2024 року для перерахунку пенсії з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХП та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням премії в розмірі 480 %, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що Міністр оборони України, керуючись делегованим правом згідно пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ №704), своїм рішенням від 16 січня 2024 року № 183/уд встановив з 01 січня 2024 року для військовослужбовців з тарифним розрядом 12 (як у позивача) щомісячну премію в розмірі 480% посадового окладу, а згідно вимоги частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХП (далі - Закон № 2262-ХП), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Предмет спору за цим позовом - це право позивача на отримання оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 1 січня 2024 року для перерахунку йому пенсії, що передбачено частиною четвертою статі 63 Закону № 2262-XII, з урахуванням премії в розмірі 480% посадового окладу, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд,

Ухвалою від 01 квітня 2025 року позовну заяву залишено без руху через фактичну відсутність в самій позовній заяві 7-ми (семи) сторінок - до матеріалів позовної заяви було долучено лише першу та останню сторінки позову. Позивачем зазначений недолік усунуто у визначений судом термін.

Ухвалою від 17 квітня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі відповідно до статті 262 КАС України в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Відповідач у відзиві, поданому суду 24 квітня .2025 року, позовні вимоги заперечує і просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. По суті позовних вимог зазначає, що вони є безпідставними, такими що суперечать чинному законодавству України. В підтвердження цього зазначає, що приписами чинного законодавства на відповідача дійсно покладено функції щодо складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну (підвищення) розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно Порядку 45. Від Міністерства оборони України жодного розпорядження щодо наявності підстав для відпрацювання довідок для перерахунку пенсій з 01.01.2024 до відповідача також не надходило. Звертає увагу суду на те, що 20.05.2023 набрала законної сили постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 "Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704", відповідно до пункту 4 якої розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 грн. та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 1, тобто безпідставність вимоги позивача при розрахунку пенсії застосувати посадовий оклад та оклад за військовим званням у неіснуючих у Міністерстві оборони розмірах, оскільки обставиною, що обумовлює перерахунок пенсій колишніх військовослужбовців, повинно бути підвищення розміру грошового забезпечення відповідної категорії саме діючих військовослужбовців.

Позивач 02 травня .2025року надав суду відповідь на відзив, у якій спростувує стверджування відповідача про яко-би прохання позивача надати нову довідку про розмір грошового забезпечення, розрахованого з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024, а також усі зазначені у відзиві доводи відповідача про відсутність правових підстави для видачі довідки через суперечність позовних вимог чинному законодавству України та просить суд повністю відхилити ці доводи і прохання відповідача.

Суд всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на позов, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звільнений з військової служби та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Позивач з19 листопада 2024 року вернувся до відповідача із заявою в якій просить видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня .2024 року у зв'язку із змінами розміру щомісячної премії згідно з рішенням (дорученням) Міністра оборони України № 183/уд від 16 січня 2024 року.

Відповідач листом від 19.12.2024 № 1159/12/20406 відмовив позивачу в наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії через відсутність для цього підстав, які яко-би зазначені у відповіді відповідача (вихідний від 23.04.2024р. № 1159/12/5992) на заяву позивача від 25.03.2024, хоча ця заява позивача та відповідь відповідала ніякого відношення до позову, що розглядається, на мають.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, єдина система їх соціального та правового захисту, гарантії військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній та політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни визначені та врегульовані Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон №2011-XII).

Відповідно до частин другої - четвертої статті 9 Закону № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Згідно з частиною першою статті 15 Закону № 2011-ХІІ, пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Преамбулою Закону №2262-ХІІ передбачено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до вимог частин першою, третьою статті 1-1 Закону № 2262-XII законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення статей 43, 51 та 63 Закону № 2262-ХІІ. Так:

Частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону № 2262-XII встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

В частині третій статті 51 Закону № 2262-XII зазначено, що якщо перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення (по суті позовної заяви - це збільшення розміру премії), не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, то такий перерахунок провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

В статті 63 Закону № 2262-XII щодо перерахунку пенсій зазначено:

- частиною першою, що перерахунок пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку;

- частиною другою, що якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону;

- частиною четвертою, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Розміри цих складових грошового забезпечення військовослужбовців, з яких нараховується пенсія, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ № 704), а саме:

- розміри посадового окладу та окладу за військовим званням визначаються відповідно до вимог пункту 4 Постанови КМУ № 704. Однак, цей пункт вже тричі зазнавав змін, тому правомірним є у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (по суті позову, що розглядається - це момент виникнення права позивача на перерахунок йому пенсії з 01 січня 2024 року, тобто чинній в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 481 від 12.05.2023. "Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704", а саме: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".

- розміри надбавки за вислугу років та частини щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (за службу в умовах режимних обмежень та за кваліфікацію) визначені в пунктах 6.1 та 6.6 цієї Постанови КМУ і додатках 15 і 16 до неї у відсотковому співвідношенні до розміру посадових окладів та окладів за військовими званнями.

- розміри надбавок за особливості проходження служби та премії визначені в частині 3 пункту 5.1 та в пункті 5.2 Постанови КМУ № 704, однак тут надано тільки граничні значення розмірів цих надбавок. Конкретний розмір надбавок за особливості проходження служби та премій для різних категорій військовослужбовців встановлює своїм рішенням Міністр оборони України (у межах асигнувань, які на це виділяються), керуючись правом, делегованим йому Кабінетом Міністрів України згідно пункту 5 Постанови КМУ №704. Таким рішенням по суті позовної заяви, що розглядається є рішення Міністра оборони України від 16.01.2024 №183/уд.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), а також Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Згідно із п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військово- службовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 24 Порядку №3-1, при виникненні підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Однак, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Пунктом 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості . Тобто, суд при вирішенні справи керується принципом змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин у справі.

За змістом положень частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Позивач у своїй позовній заяві:

- в розділі ІІ обґрунтував (довів) факт, що премія є складовою його грошового забезпечення, з якого йому розраховується пенсія, а також те, що з 01 січня 2024 року зміна розміру його премії (значить і його грошового забезпечення) відбулася в сторону збільшення, що відповідно вимоги частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII є першою умовою перерахунку пенсі військовим.

- в розділі ІІІ обґрунтував (довів) факт, що зазначене підвищення премії та грошового забезпечення в цілому відбулося, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, що відповідно вимоги частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII є другою умовою перерахунку пенсі військовим.

Відповідач у відзиві на позовну заяву, що розглядається, свої доводи про суперечність позовних вимог чинному законодавству України сформулював на базі неіснуючої вимоги позивача надати нову довідку про розмір грошового забезпечення, розрахованого з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024, при цьому також зазначив:

- що обов'язок відповідача щодо складання Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії наступає тільки "після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно Порядку 45";

- що відсутні правові підстави для видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача - це відсутність факту підвищення грошового забезпечення, який роблять можливим перерахунок пенсії;

- звертає увагу суду, що позивач посилається на норму постанови Кабінету Міністрів України № 704, яка станом на 01.01.2024 втратила свою чинність;

- що рішення Міністра оборони України у формі Окремого доручення, яким встановлюються конкретні розміри складових грошового забезпечення для діючих військовослужбовців, є (відповідно правого висновку Верховного Суду у постанові від 11.06.2024 у справі № 520/17087/23) "відомчими, внутрішніми документами, який носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, відповідно ст.63 Закону 2262".

Суд погоджується з висновками позивача щодо зазначених відповідачем доводів суперечності позовних вимог чинному законодавству України і відхиляє їх з мотивів їх безпідставності.

З огляду на викладене, право позивача на обрахунок пенсії з грошового забезпечення, виходячи з премії, як складової грошового забезпечення, в розмірі 480% посадового окладу з 01 січня 2024 року, яка є явно більшою в порівнянні з премією, яку позивач отримує з 01 квітня 2019 року в розмірі 87% посадового окладу, є беззаперечним, оскільки обумовлене підвищенням розміру премії на підставі пункту 5.2 постанови КМУ №704 та, відповідно, збільшенням розміру грошового забезпечення. Тому, доводи відповідача у відзиві про те, що не відбулось збільшення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, а відтак про відсутність підстав для видачі позивачу оновлених довідок для проведення перерахунку пенсії, безпідставні та не враховуються судом.

З метою відновлення порушеного права позивача слід зобов'язати відповідача оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня .2024 року, з урахуванням премії в розмірі 480 %, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2024.

Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, необхідно визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01 січня 2024 року для проведення з 01 лютого 2024 року перерахунку основного розміру пенсії та зобов'язати підготувати і надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2024 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII, положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704 року з урахуванням премії в розмірі 480 % посадового окладу, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд .

Відповідачем не доведено правомірності своїх дії у спірних правовідносинах.

Враховуючи викладене, на підставі наданих доказів у їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

Відповідно до норм Закону України “Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору, а тому питання щодо розподілу судових витрат у даній справі щодо судового збору не вирішується.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 у відмові ОСОБА_1 підготувати та надати до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 1 січня 2024 року з урахуванням премії в розмірі 480 % посадового окладу, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд.

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) станом на 1 січня 2024 року для перерахунку пенсії з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХП та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням премії в розмірі 480 %, встановленому рішенням Міністра оборони України від 16 січня 2024 року № 183/уд.

4. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 19 травня 2025 року.

Суддя Коморний О.І.