ЄУН 193/524/24
Провадження 1-в/193/33/25
іменем України
20 травня 2025 року Софіївський районний суд Дніпропетровської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Софіївка Криворізького району Дніпропетровської області подання начальника Криворізького районного сектору №1 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області ОСОБА_3 відносно:
ОСОБА_4 , народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Ордо-Василівка Софіївського району Дніпропетровської області, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
про звільнення від відбування покарання
у зв'язку із закінченням строку випробування,
ОСОБА_4 засуджений Софіївським районним судом Дніпропетровської області від 01.05.2024 за ч. 1 ст. 436-1 КК України до позбавлення волі строком на 02 роки. При цьому, на підставі ст. 75, 76 КК України був звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 01 рік з покладенням таких обов'язків, зокрема періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи.
02.05.2024 начальником Криворізького РС №1 філії ДУ «Центр пробації» ОСОБА_3 внесене подання про звільнення від покарання у виді позбавлення волі засудженого ОСОБА_4 у зв'язку із закінченням строку випробування.
Представник названого сектору з питань пробації у судове засідання не з'явився, проте від нього надійшло до суду клопотання про розгляд подання без його участі, подання підтримує і просить його задовольнити.
Прокурор та засуджений ОСОБА_4 у судове засідання не з'явились, від засуджного надішло клопотання про розгляд подання без його участі, просить його задовольнити.
В силу вимог абз. 2 ч. 5 ст. 539 КПК України неявка вказаних осіб, на переконання суду, не є перешкодою для розгляду цього подання.
Оскільки у судове засідання не прибули всі його учасники, які беруть участь у судовому провадженні, то згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду подання за допомогою звукозаписувальних технічних засобів не здійснювалось.
Вивчивши доводи подання з доданими до нього документами, дослідивши матеріали особової справи засудженого, суд дійшов такого висновку.
У відповідності до ч. 1 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Окрім зазначеного, частиною 2 статті 165 КВК України передбачено, що після закінчення іспитового строку у разі звільнення засудженого судом з цих підстав від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
ОСОБА_4 характеризується позитивно, під час строку випробування, який закінчився 01.05.2025, покладені на нього за вироком суду обов'язки виконував сумлінно, зокрема завжди з'являвся на періодичну реєстрацію, що підтверджено листом реєстрації, в період випробування нового кримінального та адміністративного правопорушення не скоїв, тому суд вважає, що ОСОБА_4 підлягає звільненню від покарання.
Керуючись ст. 78 КК України, керуючись ст. 371, 372 та 539 КПК України, суд
Подання начальника Криворізького районного сектору № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , - задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звільнити від покарання, призначеного за вироком Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 01.05.2024, у зв'язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду на протязі семи днів з моменту її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Софіївський районний суд Дніпропетровській області.
Суддя ОСОБА_1