19.05.2025 м. Дніпро Справа № 908/2749/24
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Чередка А.Є. (доповідач)
суддів: Мороза В.Ф., Верхогляд Т.А.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю “Клінкер»
на рішення Господарського суду Запорізької області (суддя Науменко А.О.) від 19.03.2025р. у справі № 908/2749/24
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Вороніна 29», ідентифікаційний код юридичної особи 43821165 (вул. Вороніна, 29, м. Запоріжжя, 69120)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Клінкер», ідентифікаційний код юридичної особи 30824203 (вул. Вороніна, 29, м. Запоріжжя, 69120)
про стягнення 208 086 грн 82 коп., -
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 19.03.2025р. у справі № 908/2749/24:
- позов задоволено частково;
- стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Клінкер» на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Вороніна 29» 21 557 (двадцять одна тисяча п'ятсот п'ятдесят сім) грн 76 коп. заборгованості по внескам на управління багатоквартирним будинком за період з 01.03.2021 по 31.08.2024, 1 104 (одна тисяча сто чотири) грн 35 коп. 3% річних, 4048 (чотири тисячі сорок вісім) грн 10 коп. інфляційних втрат та 400 (чотириста) грн 65 коп. судового збору;
- в іншій частині позову відмовлено;
- стягнуто з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Вороніна 29», ідентифікаційний код юридичної особи 43821165 (вул. Вороніна, 29, м. Запоріжжя, 69120) на користь держбюджету України 93 (дев'яносто три) грн 30 коп. судового збору за позовом.
До Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю “Клінкер», в якій просить скасувати рішення Господарського суду Запорізької області від 19.03.2025р. у справі № 908/2749/24 в частині задоволених позовних вимог та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог позивача відмовити повністю.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Враховуючи, що підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, апеляційний суд вважає за можливе відкрити апеляційне провадження за даною апеляційною скаргою у письмовому провадженні без виклику та повідомлення учасників справи.
Керуючись ст.ст. 8, 234, 253, 254, 256, 262, 263, 267, 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю “Клінкер» на рішення Господарського суду Запорізької області від 19.03.2025р. у справі № 908/2749/24 у письмовому провадженні без виклику та повідомлення учасників справи.
2. Учасникам справи виконати наступні дії:
Позивачу - у строк до 01.07.2025р. надати відзив на апеляційну скаргу в порядку ст. 263 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідач (апелянт) має право подати до суду відповідь на відзив, а інші учасники справи - заперечення на відповідь протягом п'яти днів з дати отримання цих документів.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Учасники справи у визначений строк мають право подати клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції; заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п'яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддя А.Є. Чередко
Суддя В.Ф. Мороз
Суддя Т.А. Верхогляд