Справа № 947/13156/25
Провадження № 3/947/2007/25
19.05.2025 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Чаплицький В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з УПП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.175-1 КУпАП,
В провадження судді Київського районного суду м.Одеси надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.175-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №220995 від 28.03.2025 року, 13.03.2025 року близько 05:40 години, ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: м.Одеса, вул.Варненська, 9, курив тютюнові вироби у забороненому законом місці.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.175-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , суд приходить до переконання, що адміністративні матеріали підлягають поверненню до УПП в Одеській області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Ст.280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Так, матеріали справи про адміністративне правопорушення складаються лише з двох примірників протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №220995 від 28.03.2025 року.
Як вбачається з наявних в матеріалах адміністративної справи, а саме в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №220995 від 28.03.2025 року, в графі «склад адміністративного правопорушення» зазначено, що до протоколу додаються відеозаписи ПВР №471477, №470618.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду не містять вищевказаних додатків до протоколу.
З огляду на викладене, в цілях приведення протоколу про адміністративне правопорушення до вимог законодавства України, з метою надання належної оцінки доказам, наявним в матеріалах адміністративної справи, суд приходить до переконання про необхідність повернення адміністративних матеріалів до Управління патрульної поліції в Одеській області.
Керуючись ст.ст.175-1, 245, 276, 278 КпАП України суд,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.175-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. В. Чаплицький