Дата документу 19.05.2025Справа № 554/7295/25
Провадження № 2/554/3478/2025
19.05.2025 м. Полтава
Суддя Шевченківського районного суду міста Полтави Бугрій В.М., розглянувши позовну заяву АТ КБ «Приват Банк» до (відсутній відповідач - не зазначено в позовній заяві) про стягнення заборгованості-
15.05.2025 року АТ КБ «Приват Банк» звернулося до суду з позовною заявою до (відсутній відповідач - не зазначено в позовній заяві) про стягнення заборгованості.
Суддя, вивчивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху.
Так, за змістом ст.4 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів і за ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи)захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак під час перевірки позовної заяви встановлено, що позивачем не виконано вимоги ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, а саме - не зазначено відповідача (його найменування або ПІБ, місце проживання чи перебування), що унеможливлює відкриття провадження у справі.
Всупереч вимогам ст. 175 та ч. 1 ст. 176 ЦПК України, заявником подано вказану заяву без додержання вимог ЦПК України, у зв'язку з чим суддя вважає необхідним залишити без руху заяву та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків заяви.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заява подана без додержання вимог, викладених у ст. ст.175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позову без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
Позовну заяву АТ КБ «Приват Банк» до (відсутній відповідач - не зазначено в позовній заяві) про стягнення заборгованості залишити без руху.
Запропонувати заявнику виправити недоліки заяви у строк п'ять днів з дня отримання ухвали, та роз'яснити, що в іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В.М. Бугрій