Ухвала від 16.05.2025 по справі 183/4673/25

УХВАЛА

Справа № 183/4673/25

№ 1-кс/183/864/25

16 травня 2025 року м.Самар

Слідчий суддя Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Самарівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна за матеріалами кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 травня 2025 року за №12025049080000017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 249 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло вказане клопотання, в якому прокурор просить накласти на майно, яке було тимчасово вилучене під час огляду місця події 13 травня 2025 року, а саме: гумовий човен зеленого кольору, 5 капронових мішків з 5 рибальськими сітками довжиною 50 метрів і розміром вічка 40 міліметрів кожна.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що 14.05.2025 до ВП №2 Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення від поліцейського офіцера громади СВзГ ВП Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про те, що поблизу с. Керносівка Самарівського району Дніпропетровської області було виявлено чоловіка, який проводив незаконний вилов риби.

14 травня 2025 року у період часу з 12 год. 00 хв. по 12 год. 20 хв. під час проведення огляду місця події, а саме відкритої ділянки місцевості, яка розташована поблизу старого русла р. Оріль, що знаходиться біля с. Керносівка Самарівського району Дніпропетровської області, географічні координати 48.9614744, 35.6041018 на березі вказаної річки, виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якого виявлено та вилучено гумовий човен зеленого кольору, 5 капронових мішків, в яких знаходились рибальські сітки в кількості 5 штук, довжиною 50 метрів і розміром вічка 40 міліметрів кожна, а також рибу в кількості:78 (сімдесят вісім) штук виду "Карась сріблястий".

14 травня 2025 року риба в кількості: 78 (сімдесят вісім) штук виду "Карась сріблястий", а також заборонене знаряддя лову: гумовий човен зеленого кольору, 5 капронових мішків з 5 рибальськими сітками довжиною 50 метрів і розміром вічка 40 міліметрів кожна, визнані та залучені у якості речових доказів по кримінальному провадженню № 12025049080000017 від 14.05.2025.

Прокурор вважає, що вказані речові докази, їхнє збереження необхідне для доказування факту вчинення кримінального правопорушення, у зв'язку з чим на них необхідно накласти арешт із забороною відчуження, розпорядження та користування.

Сторони кримінального провадження з боку обвинувачення та особи, стосовно майна яких вирішувалось питання про арешт, повідомлені належним чином про дату, час та місце проведення судового розгляду клопотання, у судове засідання не з'явились, від дізнавача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності. У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, з урахуванням положень ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходжу до наступних висновків.

14 травня 2025 року працівниками поліції проведено огляд місця події поблизу с.Керносівка Самарівського району Дніпропетровської області під час якого виявлені та вилучені: гумовий човен зеленого кольору, 5 капронових мішків, в яких знаходились рибальські сітки в кількості 5 штук, довжиною 50 метрів і розміром вічка 40 міліметрів кожна, а також рибу в кількості: 78 (сімдесят вісім) штук виду "Карась сріблястий" .

14 травня 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025049080000017, було внесено відомості за фактом вчинення кримінального правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 149 КК України.

Постановою дізнавача від 14.05.2022 оглянуті та вилучені вищевказані речі були визнані по кримінальному провадженню №12025049080000017 від 14.05.2025 року речовими доказами, залучені в якості речових доказів. Риболовні сітки та гумовий човен передані до камери схову на відповідальне зберігання до камери зберігання речових доказів ВП №2 Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровській області, свіжу рибу передано на відповідальне зберігання ФОП ОСОБА_6 .

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, серед іншого, є доказом злочину. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Згідно з п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Частиною 1 статті 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий суддя вважає, що прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що тимчасово вилучене майно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України та є речовими доказами кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України

За таких обставин клопотання прокурора про арешт майна по кримінальному провадженню №12025049080000017 підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 98, 107, 170, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Накласти арешт шляхом заборони відчуження, розпорядження, користування будь-якій особі на вилучене 14 травня 2025 року в ході огляду місця події наступне майно: гумовий човен зеленого кольору, 5 капронових мішків з 5 рибальськими сітками довжиною 50 метрів і розміром вічка 40 міліметрів кожна.

Ухвала підлягає негайному виконанню і діє до закінчення досудового розслідування.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
127446001
Наступний документ
127446003
Інформація про рішення:
№ рішення: 127446002
№ справи: 183/4673/25
Дата рішення: 16.05.2025
Дата публікації: 21.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.05.2025)
Дата надходження: 15.05.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
16.05.2025 13:30 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОЛАДЕНКО ОКСАНА СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
ОЛАДЕНКО ОКСАНА СЕРГІЇВНА