Ухвала від 19.05.2025 по справі 380/10798/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

19 травня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/10798/24 пров. № А/857/17793/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Кузьмича С. М.

суддів -Курильця А. Р.

Мікули О. І.

перевіривши в електронній формі апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року у справі № 380/10798/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2025 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимозі статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору в розмірі 1694, 99 грн та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявленого недоліку.

Копію зазначеної ухвали скаржник отримав 05 травня 2025 року до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд" , що підтверджується довідкою Восьмого апеляційного адміністративного суду про доставку електронного листа.

На виконання вимог ухвали скаржником надіслано до суду докази сплати судового збору в розмірі 1453, 44 грн.

Разом з цим, скаржник в заяві про усунення недоліків не погодився з розрахунком судового збору визначеному судом апеляційної інстанції і звертає увагу суду, що у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 01.04.2025 вказано наступне:

Суд встановив, що за подання цього позову до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 1579,86 грн (за чотири податкові повідомлення-рішення на загальну суму 197482,39 грн (ціна позову) (1% ціни позову х 0,8 (коефіцієнт зменшення суми судового збору)).

Цим рішенням суд визнав протиправними та скасував три податкові повідомлення- рішення на загальну суму 141249,29 грн (ціна позову). Отже, поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сума судового збору у розмірі, який становить 1130,00 грн (1% від 141249,29 грн х 0,8).

Ухвалою суду Львівського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2025 року провадження у справі закрито в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 14 лютого 2024 року № 0917813-2416-1321-UA46100250000088835 на суму 56233,10 грн (ціна позову). Тож вважає, що сума судового збору у розмірі 449,86 грн (1% від 56233,10 грн х 08) сплачена позивачем за оскарження цього податкового повідомлення-рішення, може бути повернута позивачеві за його клопотанням за ухвалою суду відповідно до статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».

З наведеного вище вбачається, що суд першої інстанції зазначив, що позивачем фактично було сплаченого судового збору у сумі 449,86 грн.

Відповідно, скаржник дійшов висновку, що Восьмий апеляційний адміністративний суд помилково дійшов висновку, що розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становив 1412, 49 грн.

Проте, судовий збір за подання позовної заяви фізичною особою майнового характеру не може становити менше 1211,20 грн відповідно до Закону «Про судовий збір».

Відповідно, за подання апеляційної скарги ГУ ДПС у Львівській області слід сплатити - 1211,20 грн х 1,5=1453,44 ( з урахуванням коефіцієнта 0,8).

Зважаючи на надану законодавцем до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС технічну можливість розглядати (формувати та зберігати) справи в паперовій, електронній чи змішаній формі, суддя доповідач вважає за доцільне дану справу розглядати у змішаній формі без витребування такої із суду першої інстанції.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2024 року становить 3028 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Адміністративний позов в даній справі містить вимогу майнового характеру (майнові вимоги в розмірі 141249, 29 грн).

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви в частині, що оскаржується в апеляційному порядку становить 1412, 49 грн.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги суддя встановив, що її подано в електронній формі через підсистему «Електронний суд», а тому при обрахунку суми судового збору застосовується коефіцієнт 0,8.

Слід звернути увагу на те, що розрахунок судового збору із застосуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору здійснюється саме на момент подання відповідного документа до суду і не ставиться у залежність від звернення до суду тієї чи іншою сторони у справі через систему «Електронний суд» попередньо.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 1694, 99 грн.

Відтак, у встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги в повній мірі.

Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року у справі № 380/10798/24 повернути скаржнику.

Ухвалу разом із паперовими матеріалами апеляційної скарги надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач С. М. Кузьмич

судді А. Р. Курилець

О. І. Мікула