Постанова від 19.05.2025 по справі 420/30388/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/30388/24

Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О.А. Дата і місце ухвалення: 17.03.2025р., м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Лук'янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У вересні 2024 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Одеського окружного адміністративного суду в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 з адміністративним позовом до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просили суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області у видачі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку із досягненням 16-річного віку паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-XII;

- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області оформити та видати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку із досягненням нею 16-річного віку паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-XII, без передачі будь-яких даних про дитину і її батьків до ЄДДР, без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Реєстрі (УНЗР), без відцифрованого підпису особи, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук, без використання будь-яких засобів ЄДДР.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначали, що при досягненні їх донькою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 16-річного віку вони звернулися до Подільського відділу ГУ ДМС в Одеській області із заявою щодо оформлення та видачі дитині паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-XII. Однак, відповідач листом від 27.07.2024р. відмовив в оформленні та видачі паспорта-книжечки з посиланням на те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України №302 від 25.03.2015р. «Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», паспорти зразка 1994 року оформляються за рішенням суду про зобов'язання Державної міграційної служби України оформити і видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Зазначене зумовило звернення з даним позовом до суду.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Подільського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області щодо відмови, викладеної у листі №К-196/5136-24/5136/572-24 від 27.07.2024р., в оформленні та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспорта книжечки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов'язано Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспорта книжечки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 968,96 грн. судового збору.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на не повне з'ясування судом першої інстанції обставин справи, не правильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а також на невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати рішення від 17.03.2025р., з ухваленням по справі нового судового рішення - про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

В своїй скарзі апелянт зазначає, що при вирішенні спору судом першої інстанції не надано належної правової оцінки посиланням позивача на те, що при зверненні із заявою про отримання паспорту громадянина України позивачами не надано до органу Державної міграційної служби жодного документу, обов'язковість подання яких визначено пунктом 1 розділу ІІІ наказу МВС України «Про затвердження Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України» від 06.06.2019р. №456. При цьому, реалізація волевиявлення громадянина на отримання паспорту, незалежно від його форми, здійснювалася та здійснюється шляхом подання заяви-анкети до компетентного органу особисто особою, яка звертається за отриманням паспорта, із зазначенням інформації та долученням документів, які передбачені вимогами чинного законодавства.

Також, апелянт посилається на те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 помилково розцінюють відповідь Подільського відділу ГУ ДМС в Одеській області на їх заяву в порядку Закону України «Про звернення громадян», як відмову у наданні неповнолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспорта книжечки.

ОСОБА_1 подала письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просить скаргу ГУ ДМС в Одеській області залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін. Позивач зазначає, що єдиною підставою для відмови в оформленні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України зразка 1994 року була відсутність відповідного рішення суду. Відповідач фактично створює перешкоди у реалізації отримання особою, яка досягла 16-річного віку, документу, що посвідчує її особу, та підтверджує громадянство України.

Справу розглянуто судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками та законними представниками неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується наявним у матеріалах справи свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 20.05.2010р.

25.07.2024р. ОСОБА_3 звернулася до Подільського відділу ГУ ДМС в Одеській області із заявою, в якій, у зв'язку із досягненням 14-річного віку, просила оформити та видати їй паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року.

Листом від 27.07.2024р. №К-196/5136-24/5136/572-24 Подільський відділ ГУ ДМС в Одеській області повідомив заявника про відсутність правових підстав для видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді книжечки.

Зокрема, орган ДМС зазначив, що відповідно до п.3 постанови Верховної Ради України «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» від 26.06.1992р., бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України у вигляді книжечки, зразки печаток, штампів і бланків документів був затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ від 13.04.2012р. №320, який втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ від 01.03.2018р. №161. Частиною 4 статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. До пункту 3 Постанови №302 03.04.2019р. Постановою КМУ №398 були внесені зміни, якими передбачено, що Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Для видачі паспортів зразка 1994 року на підставі рішення суду МВС затверджено наказом від 06.06.2019р. №456 «Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України». Відповідно до п.3 Тимчасового порядку оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року оформлення і видача паспорта здійснюються: особі, яка досягла 16-річного віку - на підставі заяви про видачу паспорта, за зразком, наведеним у додатку 1 до Тимчасового порядку, поданої нею особисто. Разом з тим, сама по собі «Заява щодо оформлення паспорта громадянина України» старого зразка у вигляді книжечки та ведення обліку без використання ЄДДР не є підставою для видачі паспорту будь-якого зразку (у тому числі і у вигляді книжечки).

Заявнику роз'яснено, що для отримання паспорта громадянина України у вигляді книжечки, крім поданих документів, їй необхідно надати відповідне рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.

Отримавши вказану відмову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися з даним позовом до суду в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 .

Задовольняючи частково позов суд першої інстанції зазначив, що з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року №398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302», норми Тимчасового порядку застосовуються до правовідносин у разі, якщо особа виявила бажання отримати паспорт у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-XII, незалежно від наявності рішення суду. А відтак, за висновками суду, навіть якщо особа не зверталась до суду, це не свідчить про відсутність у неї права на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року.

Також, суд звернув увагу, що приписами частини другої статті 21 Закону №5492-VI встановлено обов'язок кожного громадянина України, який досяг чотирнадцятирічного віку, отримати паспорт громадянина України, а приписами Положення №2503-ХІІ передбачено отримання паспорта з шістнадцятирічного віку. Тимчасовий порядок № 456 також визначає шістнадцятирічний вік для оформлення та видачі паспорта. У спірному випадку застосуванню підлягає частина друга статті 21 Закону №5492-VI, який має вищу юридичну силу, ніж Положення №2503-ХІІ та Тимчасовий порядок №456.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про громадянство України» від 18.01.2001р. №2235-III документом, що підтверджує громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.

Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-XII затверджено Положення про паспорт громадянина України та Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - Положення №2503-XII).

Згідно з пунктами 1, 3, 5, 8, 9-11 Положення №2503-XII, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Терміни впровадження паспортної картки визначаються Кабінетом Міністрів України у міру створення державної автоматизованої системи обліку населення.

Паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта.

Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.

Паспорт, виготовлений у вигляді паспортної картки (інформаційного листка), має розмір 80 х 60 мм. У інформаційний листок вклеюється фотокартка і вносяться відомості про його власника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження і особистий номер, а також дата видачі і код органу, що його видав. Інформаційний листок заклеюється плівкою з обох боків.

Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної картки, визначається Кабінетом Міністрів України. Бланки паспортів виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, з високоякісного паперу з використанням спеціального захисту.

Таким чином, Положенням №2503-XII, передбачено дві форми паспорта громадянина України, а саме у формі книжечки та у формі картки.

На час виникнення спірних правовідносин Положення №2503-ХІІ не втратило чинності. Тобто, особа має право на вибір у формі паспорту громадянина України, в якій бажає його отримати, у порядку визначеному чинними нормативно-правовими актами.

Згідно із підпунктом «а» пункту 1 частини першої статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012р. №5492-VI (далі - Закон №5492-VI) документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру (далі - документи Реєстру), відповідно до їх функціонального призначення поділяються, зокрема, на документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, до яких належить паспорт громадянина України.

Як передбачено частиною третьою статті 13 Закону №5492-VI, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій.

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 14 Закону №5492-VI форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації.

За приписами частин першої - четвертої статті 21 Закону №5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Відповідно до частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону №5492-VI Кабінет Міністрів України постановою від 25.03.2015р. №302 (далі - Постанова №302) затвердив зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.

Пунктами 1 - 3 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого Постановою №302, передбачено, що паспорт громадянина України (далі - паспорт) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт.

Разом з тим, на даний час діє Положення №2503-ХІІ, пунктом 3 якого передбачено, що бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

03.04.2019р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №302», відповідно до якої пункт 3 Постанови №302 доповнено абзацом такого змісту: «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року».

Згідно із пунктами 1, 2 розділу І Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019р. №456, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2019р. за №620/33591 (далі - Порядок №456), цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до абзацу п'ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019р. №398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №302», Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-XII (в редакції постанови Верховної Ради України від 23.02.2007р. №719-V), визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку.

Паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1994р. №353 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України».

Підпунктом 2 пункту 1 розділу ІІІ Порядку №456 визначено, що для оформлення паспорта особа, яка досягла 16-річного віку, або її законний представник (далі - заявник) подає, зокрема, рішення суду.

Отже, чинним законодавством України передбачена можливість видачі паспорта громадянина України у формі книжечки на підставі рішення суду, яке набрало законної сили. Разом з тим, відсутність рішення суду не є законодавчою підставою для відмови громадянину України у видачі паспорта у формі книжечки.

З урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року №398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302», норми Тимчасового порядку застосовуються до правовідносин у разі, якщо особа виявила бажання отримати паспорт у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII, незалежно від наявності рішення суду.

Такі висновки суду ґрунтуються на аналізі положень постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року №398 та з огляду на те, що іншого механізму, правил та порядку оформлення та видачі підрозділами державної міграційної служби паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 квітня 1994 року №353 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України», чинне законодавство не визначає.

Отже, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що навіть якщо особа не зверталась до суду, це не свідчить про відсутність у неї права на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року.

Таким чином, відмова у видачі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорту громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992р. №2503-ХІІ, з підстав ненадання рішення суду є протиправною.

В апеляційній скарзі ГУ ДМС в Одеській області не заперечує таких висновків суду.

Апелянт стверджує, що при зверненні із заявою про отримання паспорту громадянина України ОСОБА_3 не надано до органу Державної міграційної служби жодного документу, обов'язковість подання яких визначено пунктом 1 розділу ІІІ наказу МВС України «Про затвердження Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України» від 06.06.2019р. №456.

Колегія суддів не приймає до уваги такі доводи апелянта, оскільки підставою для відмови у видачі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорту громадянина України у формі книжечки у листі від 27.07.2024р. №К-196/5136-24/5136/572-24 Подільський відділ ГУ ДМС в Одеській області зазначив лише відсутність відповідного рішення суду.

Про ненадання заявником будь-якого іншого документу, обов'язковість надання якого передбачена наказом МВС №456, орган ДМС не вказував.

Більше того, у листі від 27.07.2024р. №К-196/5136-24/5136/572-24 Подільський відділ ГУ ДМС в Одеській області роз'яснив, що для отримання паспорта громадянина України у вигляді книжечки, крім поданих документів, необхідно надати відповідне рішення суду. Зазначеним спростовуються твердження апелянта про ненадання ОСОБА_3 до заяви жодного документа.

Фактично при судовому оскарженні ГУ ДМС в Одеській області наводить додаткові підстави в обґрунтування правомірності своєї відмови у задоволенні заяви ОСОБА_3 , які уповноваженим органом ДМС не було покладено в основу для такої відмови.

Щодо тверджень апелянта про те, що органом ДМС не приймалось рішення про відмову у видачі паспорта громадянина України в формі книжечки, а заява була розглянута як звернення в порядку Закону України «Про звернення громадян» та надано відповідні роз'яснення, то колегія суддів не приймає їх до уваги, оскільки у листі від 27.07.2024р. №К-196/5136-24/5136/572-24 Подільський відділ ГУ ДМС в Одеській області повідомив заявника про відсутність правових підстав для видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді книжечки. А відтак, надану відповідь позивачами обґрунтовано розцінено як відмову у оформленні і видачі паспорту у формі паспортної книжечки.

Підсумовуючи викладене у сукупності колегія суддів доходить висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги ГУ ДМС в Одеській області не спростовують правильність висновків суду першої інстанції, а тому підстав для задоволення скарги відповідача та скасування рішення від 17.03.2025р. колегія суддів не вбачає.

А відтак, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін, відповідно до приписів статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, тому постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст.315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області залишити без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Повний текст судового рішення виготовлений 19 травня 2025 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук