Іменем України
19 травня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/551/25
Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петросян К.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Яковенко Оксани Григорівни в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
17 березня 2025 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Яковенко Оксани Григорівни в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, в якій позивач просить:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.01.2025 щомісячної пенсії за віком;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області поновити нарахування та виплату щомісячної пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.01.2025, шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк» (Луганська філія) НОМЕР_1 ; ІПН НОМЕР_2 ;
стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по справі, зокрема витрати на правничу (правову) допомогу адвоката у сумі 6000,00 грн та суму сплаченого судового збору - 1937,92 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 отримувала пенсію за віком з 12.11.2019, виплату якої було припинено з 01.01.2025.
Позивач звернулась через вебпортал Пенсійного фонду України з питанням щодо поновлення виплати пенсії за № ВЕБ-12001-ФС-25-002891 (зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області за № 96/Л-1200-25 та 14.01.2025), на яке отримала відповідь за № 328-96/Л-02/8- 1200/25 про те, що виплату пенсії з 01.01.2025 позивачу призупинено відповідно до інформації органів соціального захисту населення щодо зняття з обліку довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (вибув в інший район).
Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, у зв'язку з чим звернулась до суду.
Ухвалою суду від 24.03.2025 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
09.04.2025 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній просить відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області і отримує пенсію за віком як внутрішньо переміщена особа, особовий рахунок № НОМЕР_3 . Пенсію ОСОБА_1 призначено Рубіжанським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області з 03.06.2019.
Пунктом 14-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зі змінами встановлено, що громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України або під час тимчасової окупації територій виїхали на підконтрольну Україні територію, виплата пенсії згідно з цим Законом проводиться за умови неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації. У разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та Російської Федерації неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації підтверджується повідомленням про це органу Пенсійного фонду в заяві особи про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії.
Відповідно до пункту 1 Постанови 637 призначення, відновлення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам, які відмовились відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - довідка ВПО) і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, здійснюються територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначена зазначеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Під час звернення внутрішньо переміщеної особи із заявою про призначення, відновлення чи продовження виплати пенсії та документом, що посвідчує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у порядку, який затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики.
Пенсія ОСОБА_1 нараховувалась щомісячно на розрахунковий рахунок АТ «Ощадбанк», дата виплати 04 число. Місяць останнього нарахування грудень 2024 року.
В грудні 2024 згідно протоколів опрацювання результатів відповіді з єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб (далі ЄІБВПО), щодо дійсності довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб у ОСОБА_1 зазначена інформація, що довідка ВПО знята з обліку в ЄІБВПО.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 24.12.2024 за №1200-0403-6/32869 до Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації зроблено запит щодо дійсності довідки ВПО ОСОБА_1 .
Листом Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації від 27.12.2024 №4/5240-31 надано інформацію про недійсність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.04.2021 №930- 5000352268 на ОСОБА_1 .
З 01.01.2025 ОСОБА_1 було призупинено нарахування та виплату пенсії відповідно до інформації органів соціального захисту населення щодо зняття з обліку довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (вибув в інший район).
Оновлена довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_1 не надавалась.
Для поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 необхідно особисто звернутись до територіальних органів Пенсійного фонду України та подати заяву про поновлення виплати пенсії відповідно до норм пункту 1.1 Порядку №22-1. До заяви необхідно надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Довідку про нараховану/виплачену пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2025 по теперішній час, надати немає можливості, оскільки пенсія не нараховувалась та не виплачувалась.
06.01.2025 ОСОБА_1 звернулась на вебпорталі Пенсійного фонду України із зверненням ВЕБ-12001-Ф-С-25-002891 від 06.01.2025, яке зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Луганській області за №96-Л-1200-25 від 07.01.2025. В зверненні позивач просила повідомити підстави затримки пенсії. Вказане звернення розглянуто згідно Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян».
Листом від 14.01.2025 №328-96/Л-02/8-1200/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області надало позивачу обґрунтовану відповідь. Лист відповідача від 14.01.2025 №328-96/Л-02/8-1200/25 на звернення позивача від 06.01.2025 має суто роз'яснювальний характер та не тягне для позивача правових наслідків, оскільки не є актом індивідуальної дії - рішенням суб'єкта владних повноважень. Лист відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 14.01.2025 №328-96/Л-02/8-1200/25 не є рішенням суб'єкта владних повноважень, втім позивач і не просить визнати цей лист протиправним та скасувати його у судовому порядку.
Рішення про зупинення пенсії ОСОБА_1 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області не приймало.
Станом на теперішній час, ОСОБА_1 , із заявою про поновлення виплати пенсії, згідно чинного законодавства, не зверталась, оновлену довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - не надавала.
Отже, вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області у своїй діяльності діяло лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі вищенаведеного, відповідач просить відмовити у задоволенні позову.
14.04.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник позивача наполягає на задоволенні позовних вимог та зазначає, зокрема, що непідтвердження фактичного місця проживання не є передбаченою законом підставою для припинення виплати пенсії, а Постанови КМУ, на які посилається відповідач, є підзаконними нормативно-правовими актами, що обмежують встановлене законодавством право на отримання пенсії позивачем.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд дійшов такого.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області як отримувач пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», як внутрішньо переміщена особа, з 03.06.2019.
Згідно із довідкою від 08.04.2021 № 9305000352268 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи фактичним місцем проживання/перебування позивача є: АДРЕСА_2 .
На лист відповідача від 24.12.2024 № 1200-0403-6/32869 Департаментом соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації листом від 27.12.2024 №4/5240-31 надано інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у Луганській області щодо дійсності довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб станом на 25.12.2024, зокрема щодо ОСОБА_1 , відповідно до якої позивач знята з обліку 17.11.2022 та вибула в інший район.
З 01.01.2025 ОСОБА_1 було призупинено нарахування та виплату пенсії відповідно до вищевказаної інформації органів соціального захисту населення щодо зняття з обліку довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (вибув в інший район), що не заперечують сторони по справі.
06.01.2025 ОСОБА_1 звернулась через вебпортал Пенсійного фонду України із зверненням ВЕБ-12001-Ф-С-25-002891 від 06.01.2025, яке зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Луганській області за №96-Л-1200- 25 від 07.01.2025, відповідно до якого просила повідомити підстави затримки пенсії.
Листом від 14.01.2025 №328-96/Л-02/8-1200/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області повідомило позивача, що виплату пенсії з 01.01.2025 позивачу призупинено відповідно до інформації органів соціального захисту населення щодо зняття з обліку довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (вибув в інший район).
Рішення про припинення виплати пенсії відповідачем не приймалось, що не заперечується останнім.
Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно із частиною першою статті 47 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Так, частиною першою статті 49 Закону № 1058-IV передбачено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:
2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
2-1) за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв'язку з тимчасовим проживанням за кордоном;
3) у разі смерті пенсіонера, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку;
3-1) у разі надання пенсіонеру статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»;
4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
4-1) у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством;
5) в інших випадках, передбачених законом.
Частиною другою цієї статті передбачено, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статті 46 цього Закону. Зазначений перелік підстав для припинення виплати пенсії розширеному тлумаченню не підлягає.
За змістом наведеної норми випадки, за яких може бути припинено виплату пенсії, можуть бути передбачені виключно законом.
Водночас таке припинення можливе виключно на підставі рішення територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду (постанова Верховного Суду від 20.04.2022 у справі № 236/2495/17).
Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.
Порядок призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам визначено постановами Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 та від 08.06.2016 № 365.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» призначення, відновлення та продовження виплати пенсії (щомісячного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам, які відмовились відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють повноваження, здійснюються територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.
Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, передбачено, що довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Суд вважає за необхідне зауважити, що припинення виплати пенсії можливе лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення і лише з підстав, визначених статтею 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому, як убачається з матеріалів справи, відповідачем припинено виплату пенсії позивачеві з підстав не підтвердження дії довідки внутрішньо переміщеної особи, без прийняття відповідного рішення.
Суд зазначає, що норми статті 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не містять такої підстави припинення виплати пенсії як не підтвердження дії довідки внутрішньо переміщеної особи. При цьому, слід підкреслити пріоритетність застосування положень статті 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Отже, посилання відповідача в обґрунтування припинення виплати пенсії на норми Постанов Кабінету Міністрів, якими визначений порядок припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам, зокрема, у зв'язку з не підтвердженням дії довідки внутрішньо переміщеної особи є безпідставними, оскільки пріоритетними для застосування у спірних правовідносин є саме вимоги статті 49 Закону № 1058-IV.
Оскільки судом встановлено, що відповідач припинив виплату пенсії позивачу без прийняття окремого рішення та встановлених законом підстав, суд вважає, що відповідач діяв не у спосіб, встановлений Законом № 1058-IV.
Згідно зі статтею 49 Закону № 1058-IV поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.
Пунктом 14-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зі змінами встановлено, що громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України або під час тимчасової окупації територій виїхали на підконтрольну Україні територію, виплата пенсії згідно з цим Законом проводиться за умови неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації. У разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та Російської Федерації неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації підтверджується повідомленням про це органу Пенсійного фонду в заяві особи про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії.
Суд зазначає, що доводи відповідача про поновлення пенсії за умови особистого звернення позивача до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою із зазначенням інформації про одержання/неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації та необхідними документами: паспортом громадянина України; документом про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; чинною довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з реєстрацією фактичного місця проживання на території, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження, є безпідставними, оскільки пенсію позивачу припинено не з підстав, визначених статтею 49 Закону № 1058-IV.
Суд також зазначає, що реалізація позивачем права на вільний вибір місця проживання в Україні гарантується Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», відповідно до якого ніхто не може позбавляти його права на отримання призначеної йому пенсії за віком.
Згідно із частиною другою статті 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
Відповідачем у справі не надано відомостей, що позивач отримує пенсію в іншому територіальному органі Пенсійного фонду України на території України.
Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що спеціальний статус внутрішньо переміщеної особи не збігається та не може підміняти собою жоден із закріплених у Конституції України конституційно-правових статусів особи, та не є окремим конституційно-правовим статусом особи.
У рішеннях Конституційного Суду України (від 07 жовтня 2009 року № 25-рп/2009) та Європейського суду з прав людини застосовано підхід, згідно з яким право на пенсію та її одержання не може бути пов'язане з місцем проживання людини.
Такий підхід можна поширити не тільки на громадян, що виїхали на постійне місце проживання до інших держав, а й на внутрішньо переміщених осіб, які мають постійне місце проживання на непідконтрольній Уряду України території. У контексті справи, що розглядається, правовий зв'язок між державою і людиною, який передбачає взаємні права та обов'язки, підтверджується фактом набуття громадянства. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання гарантується статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України.
Пунктом 3 частини 2 статті 2 КАС України вказано, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій).
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частинами 1, 2статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено правомірності своїх дій. За таких обставин, беручи до уваги надані позивачем докази в їх сукупності, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог позивача.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Щодо розподілу судових витрат суд виходить з такого.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, де одна є основною, а інша похідною. Позов подано представником позивача через систему «Електронний суд» (ураховується коефіцієнт 0,8). Отже, позивач при зверненні до суду повинен був сплатити судовий збір у розмірі 968,96 грн.
При цьому, позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у загальній сумі 1937,92 грн.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 968,96 грн стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Щодо надміру сплаченого позивачем судового збору в сумі 968,96 грн, суд роз'яснює позивачу право звернення до суду з заявою про повернення надміру сплаченого судового збору, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір», де зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд -
Адміністративний позов адвоката Яковенко Оксани Григорівни в інтересах ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код: 21782461, місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.01.2025 пенсії за віком.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області поновити нарахування та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.01.2025.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 968,96 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя К.Є. Петросян