Постанова від 19.05.2025 по справі 758/4915/25

Справа № 758/4915/25

3/758/2726/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 року м. Київ

Суддя Подільського районного суду міста Києва Казмиренко Л.В., розглянувши справу, яка надійшла з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , голови комісії з припинення політичної партії "Опозиційний блок",

за ст. 212-21 КУпАП,

встановила:

Частиною 9 ст. 17 Закону передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 3, 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 №507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал до 10 лютого наступного за звітним періодом року.

Частиною 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.

Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі - Список), розміщений на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/83499/.

У пункті «64» вищевказаного Списку зазначено політичну партію «Опозиційний блок», що підтверджує неподання керівником Партії Звіту за IV квартал 2024 року (список політичних партій додається).

Частиною 2 ст. 21 Закону визначено, що заборона діяльності політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно.

Але ч. 3 ст. 24 Закону прямо вказує на те, що у разі якщо в рішенні суду про анулювання реєстрації політичної партії не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень, які мають статус юридичної особи, в рішенні про припинення політичної партії, її структурних створень визначається як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) політичної партії, її структурних утворень керівник органу управління або особа, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлені рішенням суду.

Положенням ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України визначено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особі представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 21 Закону, ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, з моменту набрання законної сили постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08.06.2022 у справі № П/857/12/22, Пєшехонову Н.М. визначено як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) Партії.

Відповідно до ч. 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису прі її припинення.

Таким чином, враховуючи вищевикладене Звіти Партії, що перебувають у стані ліквідації / припинення, необхідно подавати за відповідні періоди до даті ліквідації / припинення, шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Отже, станом на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення (13.03.2025 року) ОСОБА_1 як головою комісії припинення політичної партії «Опозиційний блок», ідентифікаційний код 37120464 (далі - Партія) не подано до Національного агентства Звіти за IV квартал 2024 року, про що свідчить Список, оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства та доданий до протоколу.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, неподання Звіту за IV квартал 2024 року до 10 лютого 2025 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 21221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.

Суб'єкт адміністративного правопорушення.

У частині 9 ст. 17 Закону визначено, що політична партія зобов'язана подати до Національного агентства Звіт (у т.ч. її місцевих організацій, які в установленом порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційном вебсайті Національного агентства.

Згідно з п. 1, 2 розділу II та п. 1, 8, 9 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за №507/36129, звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту (далі - уповноважена особа), до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) уповноваженої особи політичної партії. Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.

Повноваження ОСОБА_1 як голови комісії з припинення політичної партії «Опозиційний блок» підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (копія витягу додається).

У ст. 3 Закону передбачено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.

Отже, враховуючи норми ст. 19, 21 Закону, а також приписи ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП є голова Комісії з припинення політичної партії.

Таким чином, неподання Звіту політичної партії за IV квартал 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Отже, ОСОБА_1 як голова комісії з припинення політичної партії вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 21221 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 - голова комісії з припинення політичної партії, підлягає притягненню до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Окрім того, частиною 9 ст. 17 Закону передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. п. 3, 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 №507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал до 11 листопада наступного за звітним періодом року.

Частиною 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.

Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі - Список), розміщений на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/83178/.

Політична партія "Опозиційний блок" зазначена у пункту "71" Списку політичних партій, які не подали або несвоєчасно подали Звіти за ІІІ квартал 2024 року у визначений Законом строк (список політичних партій додається).

Частиною 2 ст. 21 Закону визначено, що заборона діяльності політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно.

Але ч. 3 ст. 24 Закону прямо вказує на те, що у разі якщо в рішенні суду про анулювання реєстрації політичної партії не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень, які мають статус юридичної особи, в рішенні про припинення політичної партії, її структурних створень визначається як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) політичної партії, її структурних утворень керівник органу управління або особа, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлені рішенням суду.

Положенням ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України визначено, що до комісі з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особі представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 21 Закону, ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, з моменту набрання законної сили постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08.06.2022 у справі № П/857/12/22, Пєшехонову Н.М. визначено як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) Партії.

Відповідно до ч. 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису прі її припинення.

Таким чином, враховуючи вищевикладене Звіти Партії, що перебувають у стані ліквідації / припинення, необхідно подавати за відповідні періоди до даті ліквідації / припинення, шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Отже, станом на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 як головою комісії припинення політичної партії «Опозиційний блок», ідентифікаційний код 37120464 (далі - Партія) не подано до Національного агентства Звіти за ІІІ квартал 2024 року, про що свідчить Список, оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства та доданий до протоколу.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, неподання Звіту за ІІІ квартал 2024 року до 11 листопада 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 21221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.

Своїми умисними діями, які виразились у неподанні звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2024 року та IV квартал 2024 року, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ст. 212-21 КУпАП.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Сенченко А.С. просила провадження у справі закрити за відсутності в діях ОСОБА_1 складів адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП.

Від ОСОБА_1 та її захисника адвоката Сенченко А.С. надійшли письмові заперечення по справі, згідно яких зазначають наступне. Так, дані адміністративні протоколи були складені з порушенням вимог ст. 256, 268 КУпАП, ОСОБА_1 не була сповіщена належним чином з боку НАЗК про місце і час розгляду, матеріали справи не містять доказів напарвлення таких листів на ім'я ОСОБА_1 , відомостей щодо дати відправки, відомостей про стан вручення такого відправлення. Акти про неявку, складені НАЗК не є допустимим доказом сповіщення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Також порушено строки складання протоколів - 13.03.2025 року, оскільки датою виявлення адміністративного правопорушення вважається день опублікування списків політичних партій, які не подали звіти у визначений строк - 20.11.2024 року та 19.02.2025 рік відповідно, і оскільки протокол згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП складається не пізніше 24 годин з моменту виявлення, пропущено строк складання протоколів. Зазначають, що за постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08.06.2022 року у справі №П/857/12/22 встановлено, що все майно та активи політичної партії переходять у власність держави і обов'язок по розпорядженню майном забороненої судом політичної партії покладено на Міністерство юстиції України та інших визначених законом суб'єктів, а не на голову комісії з припинення партії, що не було досліджено НАЗК. Постанова КМУ від 12.08.2022 року №896 не містить вказівки про те, що Міністерство юстиції має надавати голові комісії з припинення партії відомості про затверджений перелік майна політичної партії, переданого у власність держави, що у свою чергу унеможливлює сам факт подання "звіту політичної партії", оскільки складовими структурними елементами форми Звіту є блоки/розділи, які логічно поєднані між собою, а саме 1) майно та нематеріальні активи; 2) внески та інші надходження; 3) платежі та інші витрати; 4) зобов'язання фінансового характеру. Крім того, подання звітів партією не знаходиться в процесі припинення також не є можливим з точки зору відсутності інформації про наповнення Звіту - через виконання обов'язку з передання всіх оригіналів документів партії на постійне зберігання в Центральний державний архів громадських об'єднань та україніки у зв'язку з виконанням судового рішення про заборону політичної партії. Долучення витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до протоколу про адміністративне правопорушення підтверджує лише факт наявності запису про ОСОБА_1 як про голову комісії з припинення політичної партії, проте не відображає обсяг її обов'язків.

Заслухавши пояснення захисника адвоката Сенченко А.С., дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозицією ст. 212-21 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Стаття 212-21 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів.

Згідно з ч. 9 ст. 17 Закону «Про політичні партії в Україні» політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК.

26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року №3337-ІХ, що відновив звітування політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру та обов'язок Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти Звіти.

Так, як встановлено протоколами про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 як посадова особа - голова комісії з припинення політичної партії "Опозиційний блок" у відповідності до ст. 17 Закону «Про політичні партії в Україні», зобов'язана була подати Звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК не пізніше ніж 10 лютого 2025 року та до 11 листопада 2024 року, відповідно. В той же час, Звіти Партії за IV квартал 2024 року та ІІІ квартал 2024 року подано до НАЗК не було.

Вина ОСОБА_1 підтверджена дослідженими матеріалами справи, зокрема даними, що містяться в Протоколі про адміністративне правопорушення від 13.03.2025 №50-33/781; Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 13.03.2025 року про політичну партію "Опозиційний блок", який знаходиться в стані припинення; Роздруківці з вебсайту НАЗК щодо оприлюднення Списку політичних партій, які не подали Звіти до НАЗК за IV квартал 2024 року; в Протоколі про адміністративне правопорушення від 13.03.2025 №50-33/780; Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 13.03.2025 року про політичну партію "Опозиційний блок", який знаходиться в стані припинення; Роздруківці з вебсайту НАЗК щодо оприлюднення Списку політичних партій, які не подали Звіти до НАЗК за IІІ квартал 2024 року.

Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами, а отже відсутні будь-які сумніви у їх достовірності.

Зазначеними документами підтверджено, що ОСОБА_1 будучи головою Комісії з припинення політичної партії «Опозиційний блок», не подала до Національного агентства Звіти за ІІІ та IV квартали 2024 року.

Окрім того, у ст. 3 Закону України «Про політичні партії» визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про політичні партії» у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.

Відповідно до копії рішення від 08.06.2022 Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № П/857/8/22 за позовом Міністерства юстиції України до політичної партії «Опозиційний блок», заборонено діяльність вказаної політичної партії.

Частиною 2 статті 21 Закону України «Про політичні партії в Україні», зазначено наслідки, які тягне за собою заборона діяльності політичної партії, а саме: припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про членів таких органів (крім керівника), припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно.

Поряд із цим, згідно частини 3 статті 21 вказаного Закону, у разі якщо в рішенні суду про заборону діяльності політичної партії не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень, які мають статус юридичної особи, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, або його територіальні органи призначають голову, членів такої комісії або ліквідатора політичної партії, її структурних утворень в рішенні про їх припинення. Головою комісії з припинення (ліквідаційної комісії) або ліквідатором призначається, якщо інше не встановлено рішенням суду, керівник органу управління політичної партії або особа, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, а якщо такі керівник та особа відсутні або повідомили про відмову від виконання відповідних обов'язків у формі заяви, справжність підпису на якій нотаріально засвідчено, - інша особа, яка надала на це свою згоду у формі заяви, справжність підпису на якій нотаріально засвідчено.

Тому вищенаведені положення закону не звільняють політичну партію, після внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань рішення про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) такої політичної партії, від обов'язку, визначеного ч. 9 ст. 17 цього Закону.

Повноваження ОСОБА_1 як голови комісії з припинення політичної партії "Опозиційний блок" підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до п. 6 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 №507/36129, після підписання керівниками (уповноваженими особами) Звіти місцевих організацій політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, автоматично формуються як додатки до Звіту, що подається до Національного агентства, та є його невід'ємними частинами.

Таким чином, голові комісії з припинення політичної партії при формуванні Звіту надається можливість вчинити дії, пов'язані із організацією внесення інформації до Реєстру усіх відомостей про зареєстровані місцеві організації, які набули статусу юридичної особи, а відтак доводи скаржника повністю спростовуються п. 6 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України визначено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Відповідно до ч. 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Таким чином, Звіти місцевих організацій Партії, що перебувають у стані ліквідації / припинення, необхідно подавати за відповідні періоди до дати ліквідації / припинення такого структурного утворення, шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру, а також структурні утворення політичних партій, що перебувають в процесі ліквідації / припинення поширюються права та обов'язки, визначені законом для юридичних осіб, у тому числі й щодо звітування.

Щодо доводів захисника про те, що ОСОБА_1 не була повідомлена належним чином про час та дату складання протоколу, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що Національним агентством з питань запобігання корупції листом від 07.02.2025 № 50-20/10656-25 з роз'ясненням прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, запрошено ОСОБА_1 з'явитися 13.02.2025 року за адресою: м. Київ, бул. Миколи Міхновського, 28, з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.

На запропоновану дату ОСОБА_1 не з'явилась, про причини неявки не повідомила, пояснення по суті вчиненого правопорушення не надала.

Оскільки ОСОБА_1 не з'явилась на запропоновану дату, Національним агентством листом від 05.03.2025 № 50-20/19010-25 з роз'ясненням прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, повторно запросило останню з'явитися 12.03.2025 за адресою: АДРЕСА_2 , з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.

На запропоновану дату ОСОБА_1 вдруге не з'явилась.

Окрім того, повідомлення про дати, на які ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення, було направлено на елетронну адресу партії та опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства в рубриці «Моніторинг діяльності НАЗК» розділ «Виклики уповноважених осіб політичних партій».

З метою ознайомлення ОСОБА_1 з протоколом, на її адресу було надіслано другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення з додатками, на підтвердження чого в матеріалах справи наявний опис вкладення та копія квитанції від «Укрпошти».

Таким чином, Національним агентством вжито всіх достатніх та допустимих заходів щодо повідомлення ОСОБА_1 про вчинені правопорушення.

Щодо доводів сторони захисту про порушення строку складання протоколів про адміністративні правопорушення 13.03.2025 року суд відхиляє, оскільки після виявлення адміністративних правопорушень НАЗК двічі було запрошено ОСОБА_1 для надання пояснень по суті і у зв'язку з неявкою о 18 год. 00 хв. 12.03.2025 року було складено відповідний Акт про неявку, за результатом якого на наступний день 13.03.2025 року було складено протоколи про адміністративні правопорушення, тому протоколи були складені днем, в який в уповноваженої на складання протоколу особи було достатньо фактичних даних для висновку про наявність в діях особи всіх ознак складу адміністративного правопорушення, а також коли уповноважена особа здобула можливість виконати всі передбачені статтями 254, 256 КУпАП дії за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Так, згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи наведені докази в їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, суд накладає стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковані її дії, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення із ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.

На підставі ст. 212-21, керуючись ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП, суд,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 грн. 00 коп. (п'ять тисяч сто грн. 00 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять грн.) 60 коп. на користь держави.

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Суддя Л. В. Казмиренко