Справа № 697/1248/25
Номер провадження 1-в/697/36/2025
Іменем України
19 травня 2025 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря с/з - ОСОБА_2 ,
особи щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 ,
Ст. ДОП СП ВП № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області - капітана поліції - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання, яке надійшло від Відділу поліції № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого Канівським міськрайонним судом Черкаської області 10.12.2021 за ч. 3 ст. 185, ст. 395 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі, звільнений по відбуттю міри покарання, маючого не зняту і не погашену судимість, -
19.05.2025 начальник Відділу поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУ НП в Черкаській області, підполковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .
Вказане подання мотивоване тим, що гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимий неодноразово 11 разів, останній раз в 2021 році за ч. 3 ст. 185, ст. 395 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі. Відбував покарання з 10.12.2021 по 10.03.2025 в Старобабанівській ВК № 92 Черкаської області, звільнений по відбуттю міри покарання, дата погашення судимості 10.03.2031 року, станом на 2025 рік не знята та не погашена. За ознаками судимості гр. ОСОБА_3 підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує скоювати правопорушення.
28.04.2025 гр. ОСОБА_3 , перебуваючи в м. Канів по вул. Небесної Сотні в парку Слави здійснював паління тютюнових виробів в громадських місцях, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді попередження, з приводу чого 29.04.2025 йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
01.05.2025 гр. ОСОБА_3 , перебуваючи в м. Канів по вул. 206 Дивізії розпивав алкогольні напої в громадських місцях, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді попередження, з приводу чого 02.05.2025 йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
06.05.2025 гр. ОСОБА_3 , перебуваючи в с. Келеберда по вул. Шевченка поблизу магазину «Селище», зберігав при собі 0,5 л. самогону для власних потреб без мети збуту, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 51 грн.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи те, що гр. ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, продовжує скоювати правопорушення і від нього слід чекати нових злочинів, просять встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
У судовому засіданні ст. ДОП СП ВП № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_4 підтримав подання та просив суд встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_3 . Однак, просив виключити з прохальної частини подання обмеження щодо зобов'язання ОСОБА_3 з'являтись до ВП № 1 чотири рази на місяць кожної п'ятниці з 08:00 до 17:00 год., мотивувавши тим, що ОСОБА_3 на даний час є непрацюючим та проживає не за місцем знаходження ВП № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області, а в с. Келеберда, Черкаського району Черкаської області, що призведене до значних витрат на проїзд громадським транспортом. Водночас, просив встановити обмеження щодо перебування вдома в нічний час та не залишати межі району без дозволу ВП № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області.
У судовому засіданні ОСОБА_3 щодо задоволення подання не заперечував, однак зазначив про те, що є непрацюючим, а тому обмеження щодо зобов'язання явкою на реєстрацію до ВП № 1 призведе до значних витрат на проїзд громадським транспортом до місцязнаходження ВП № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно з ст. 2 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону № 264, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частиною 1 статті 6 цього Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Оскільки, ОСОБА_3 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався інспекторами Відділу поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про недопустимість такої поведінки, можливість встановлення адміністративного нагляду відносно нього, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду у запропонованому у поданні вигляді.
Відповідно до ст. 10 зазначеного Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень ОСОБА_3 , здійснення виховного впливу на нього, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_3 систему тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за його поведінкою, які здійснюються органами внутрішніх справ, у вигляді адміністративного нагляду, із застосуванням обмежень, передбачених Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Відділу поліції № 1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
- заборонити виїзд за межі Черкаського району без дозволу Відділу поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області;
- заборонити вихід з постійного місця проживання в період з 22:00 год. вечора до 06:00 год. наступного дня.
Виконання ухвали покласти на Відділ поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1