Ухвала від 19.05.2025 по справі 908/3258/24

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

19.05.2025 м. Дніпро Справа № 908/3258/24

Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Паруснікова Ю.Б. (доповідач), Чередка А.Є., Іванова О.Г., розглянувши в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду матеріали апеляційної скарги Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на рішення Господарського суду Запорізької області від 07.02.2025 у справі № 908/3258/24 (суддя Федько О.А.), повний текст рішення складено 12.02.2025

за позовом фізичної особи-підприємця Ічетовкіна Артема Олександровича, м. Запоріжжя

до відповідача Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області, с. Семененкове, Запорізького району, Запорізької області

про стягнення грошової суми, -

ВСТАНОВИВ:

17.12.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця Ічетовкіна Артема Олександровича про стягнення з Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області суми заборгованості в розмірі 284748,60 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем зобов'язань щодо прийняття та оплати проектних робіт за Договором від 18.03.2024 на виконання проектних робіт і проходження експертизи для об'єкта «Реконструкція частини покрівлі будівлі Семененківського ліцею». Позивач стверджує, що проектно-кошторисна документація була завершена 11.09.2024 та отримано позитивний експертний звіт, але відповідач не надав затверджених містобудівних умов та обмежень, що ускладнило завершення робіт. Вартість виконаних робіт становить 284748,60 грн, яку відповідач безпідставно не оплатив.

Рішенням Господарського суду Запорізької області від 07.02.2025 позов задоволено повністю.

Стягнуто з Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на користь ФОП Ічетовкіна Артема Олександровича 284748,60 грн заборгованості.

Стягнуто з Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на користь ФОП Ічетовкіна Артема Олександровича 4271,23 грн суми сплаченого судового збору.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач оскаржує його в апеляційному порядку до Центрального апеляційного господарського суду і просить скасувати оскаржуване рішення у справі та прийняти нове рішення, яким у повному обсязі відмовити позивачу у задоволенні позову про стягнення 284748,60 грн.

Ухвалою ЦАГС від 24.03.2025 апеляційну скаргу Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на рішення Господарського суду Запорізької області від 07.02.2025 у справі № 908/3258/24 - залишено без руху. Скаржнику встановлено десятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

На виконання вимог ухвали суду скаржником в системі "Електронний суд" сформовано заяву про усунення недоліків, до якої додано копію платіжної інструкції від 25.03.2025 № 59 про сплату судового збору на суму 6406,84 грн.

Отже, скаржником усунено недоліки апеляційної скарги.

Матеріали справи є достатніми для відкриття апеляційного провадження у даній справі.

Згідно з ч. 1 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).

Згідно з приписами ч. 10 ст. 270 ГПК України апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн х 100 = 302800,00 грн).

Оскільки ціна позову у даній справі визначена позивачем у сумі 284748,60 грн, то у розумінні ГПК України вказана справа відноситься до малозначних.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження до Центрального апеляційного господарського суду не надходило.

Враховуючи вищевикладене Центральний апеляційний господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи.

На підставі викладеного та керуючись статтями 234, 262, 267 ГПК України, Центральний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Семененківського ліцею Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на рішення Господарського суду Запорізької області від 07.02.2025 у справі № 908/3258/24.

Розгляд апеляційної скарги здійснювати в порядку письмового провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Учасники справи мають право подати відзив на апеляційну скаргу, в порядку ст. 263 ГПК України, протягом п'яти днів з дня вручення їм копії ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Учасники справи протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження мають право подати клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції; заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п'яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.

До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Головуючий суддя Ю.Б. Парусніков

Судді: А.Є. Чередко

О.Г. Іванов

Попередній документ
127418983
Наступний документ
127418985
Інформація про рішення:
№ рішення: 127418984
№ справи: 908/3258/24
Дата рішення: 19.05.2025
Дата публікації: 20.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Центральний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; підряду, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (07.02.2025)
Дата надходження: 17.12.2024
Предмет позову: про стягнення 284 748,60 грн.
Розклад засідань:
15.01.2025 10:00 Господарський суд Запорізької області
27.01.2025 12:00 Господарський суд Запорізької області
07.02.2025 09:30 Господарський суд Запорізької області