Справа № 445/1012/25
провадження № 3/445/517/25
19.05.2025року суддя Золочівського районного суду Львівської області Кіпчарський О. М. ,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого приватним підприємцем,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
до Золочівського районного суду Львівської області із Золочівського РВП ГУНП у Львівській області надійшли матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
Із наявного в матеріалах справи протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 304441 від 18.04.2025 року, вбачається, що ОСОБА_1 18.04.2025 року близько 15 год. 00 хв., по вул. Ст. Бандери в м. Золочеві Львівської області, керуючи автомобілем ВАЗ 21093, д.н.з. НОМЕР_1 , виїжджаючи заднім ходом із парковки, не пересвідчився в безпечному проїзді та здійснив зіткнення із автомобілем марки ГАЗ 31105, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався повз парковку під керуванням водія ОСОБА_2 , в результаті чого зазначені автомобілі отримали механічні пошкодження.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 10.9. «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 304441 від 18.04.2025року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він підтвердив обставини, зазначені у протоколі серії ЕПР1 № 304441 від 18.04.2025 року, та письмовими поясненнями іншого учасника ДТП - ОСОБА_2 .
Враховуючи наведене, характер правопорушення, оцінюючи вищезазначені докази, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП, тому на нього слід накласти відповідне адміністративне стягнення.
Керуючись ст.124, ст.221,284, КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50(п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят) гривень.
У випадку несплати штрафу у 15-ти денний термін, відповідно до вимог ст. 307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Відповідно до п.5 ч.2ст.4 ЗУ "Про судовий збір" стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Золочівський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя:О. М. Кіпчарський