Справа № 127/9184/25
Провадження № 2/127/1685/25
(заочне)
12 травня 2025 рокумісто Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Сичука М.М.,
за участі секретаря судового засідання Коровай А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці в порядку спрощеного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам,
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє вимог щодо предмету спору, на стороні позивача Міністерство соціальної політики України про стягнення надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, мотивуючи його тим, що в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради знаходиться на обліку відповідач, який отримував допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, відповідно до постанови КМУ №332 від 20.03.2022 року «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 23.08.2023 власноруч подав до управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (далі - УСЗН (Правобережне)) заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та 21.08.2023 заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. На підставі поданої відповідачем заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було сформовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 21.08.2023 № 509-5002916352, в якій зазначено зареєстроване місце проживання заявника: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 .
Рішенням УСЗН (Правобережне) від 24.08.2023 № 51308-20914523-2023-2 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, а саме відповідачу ОСОБА_1 з 01.08.2023 в розмірі 3 000,00 грн., щомісячно, відповідно до положень п.2 Порядку №332.
На виконання вимог Порядку №332, Мінфіном 22.03.2024 на центральному рівні здійснено верифікацію по ідентифікатору особової справи гр. ОСОБА_1 № 1583010000124290493300 та за отриманими від Мінфіну рекомендаціями за результатами верифікації, які надійшли до УСЗН (Правобережне) в програмному комплексі - Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (далі - ЄІССС), на базі якої здійснювалося нарахування та виплата допомоги, рекомендовано припинити допомогу заявнику, у зв'язку з виявленим кодом невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа під час отримання допомоги перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд), що підтверджується повідомленнями від 17.03.2025 за вх. № 08/02/19941 Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, згідно з якою встановлено, що гр. ОСОБА_1 09.10.2023 перетнув державний кордон України (виїхав) та станом на 14.03.2025 не повернувся. Отже, ОСОБА_1 перетнув державний кордон України (виїхав) 09.10.2023 та в термін який передбачений Порядком №332, а саме перебування за кордоном до 30-ти календарних днів підряд, тобто до 08.11.2023 не повернувся, про що УСЗН (Правобережне) не повідомляв, тим самим порушив вимоги п. 6, п. 9 Порядку №332, що у свою чергу призвело до надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.12.2023 по 29.02.2024, які відповідачем отримані без достатньої правової підстави, внаслідок його зловживання та недобросовісності, які в свою чергу підлягають безумовному поверненню до державного бюджету. УСЗН (Правобережне) встановлено розрахунок переплати від 03.05.2024 за період з 01.12.2023 по 29.02.2024 та сума надміру виплачених коштів становить 9 000,00 грн., яку у позові позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача, як надміру виплачені кошти допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, а також покласти на відповідача судові витрати.
В судове засідання представник позивача не з'явився, проте подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи здійснити без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просив їх задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечив.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, про дату час та місце судового засідання вважається повідомленим належним чином, причини неявки суду невідомо.
На підставі ст. 280 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Суд вирішив провести заочний розгляд справи.
У визначені судом строки, відзиву на позовну заяву, відповідачем подано не було.
Частиною восьмою статті 178 ЦПК України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Аналогічне положення міститься і в ч. 2 ст. 191 ЦПК України.
З огляду на викладене, суд вирішив проводити розгляд справи у відсутність учасників справи, фіксування судового засідання, відповідно до вимог ЦПК України не проводилось.
Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося (ч.2 с.247 ЦПК України).
При розгляді справи судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про те, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Правилами ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 5 ст. 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб визначені Законом України від 20.10.2014 №1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Статтею 2 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону (частина 1 статті 4 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. №509 (далі - Порядок №509).
Відповідно до пункту 1 Порядку №509 довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Згідно з п. 2 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022р. №332 (далі - Порядок №332 (в редакції на момент подання відповідачем заяви про надання допомоги)), з 1 серпня 2023 р. допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину (далі - уповноважена особа) у такому розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.
Допомога призначається на кожну внутрішньо переміщену особу (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.
Відповідно до п.4 Порядку №332 для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком №1.
Така заява подається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної (військової) адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) або уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи центру надання адміністративних послуг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи із використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (за технічної можливості) та електронних систем Мінсоцполітики.
За наявності технічної можливості заява може подаватися в електронній формі за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до пункту 20 цього Порядку.
У відповідності до вимог п.5 Порядку №332 допомога призначається внутрішньо переміщеним особам: які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації; у яких житло зруйноване або непридатне для проживання та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна) (за технічної можливості), або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
У разі віднесення територій до таких, на яких ведуться бойові дії, до територій можливих бойових дій або до тимчасово окупованих російською федерацією, виплата призначеної допомоги автоматично відновлюється в наступному місяці за повний місяць, у якому відповідну інформацію внесено до переліку територій.
У разі зазначення дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації для території, з якої відбулося внутрішнє переміщення, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому таку дату було визначено.
Відповідно до п.6 Порядку №332 якщо отримувач або уповноважена особа повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як ЗО календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов'язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв'язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).
За наявності технічної можливості отримувач допомоги за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків подає повідомлення про відмову від допомоги засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо його повернення до покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне місце проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує ЗО календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин.
Згідно з п.9 Порядку №332 уповноважена особа зобов'язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це засобами поштового/електронного зв'язку (за технічної можливості з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг.
Облік внутрішньо переміщених осіб ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб»
Як встановлено судом, ОСОБА_1 23.08.2023 власноруч подав до управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (далі - УСЗН (Правобережне)) заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та 21.08.2023 заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
На підставі поданої відповідачем заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було сформовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 21.08.2023 № 509-5002916352, в якій зазначено зареєстроване місце проживання заявника: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 .
Рішенням УСЗН (Правобережне) від 24.08.2023 № 51308-20914523-2023-2 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, а саме відповідачу ОСОБА_1 з 01.08.2023 в розмірі 3 000,00 грн., щомісячно, відповідно до положень п.2 Порядку №332.
Пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2022р. №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України установлено, що для підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, надається: внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, - допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
Відповідно до п.22, п.23 Порядку №332, з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Мінсоцполітики передає Мінфіну відповідну інформацію для здійснення верифікації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат».
Верифікація здійснюється шляхом перевірки інформації, наданої уповноваженою особою, з урахуванням даних, що обробляються стосовно них в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, на відповідність вимогам, визначеним у цьому Порядку.
За результатами верифікації Мінфіну інформації щодо осіб Мінфіном передаються рекомендації Мінсоцполітики для подальшого завантаження до електронних систем Мінсоцполітики.
Для підтвердження актуальності права уповноваженої особи та отримувачів на продовження отримання допомоги Мінсоцполітики щомісяця забезпечує передачу Мінфіну засобами електронної інформаційної взаємодії інформації отримувачів для проведення поточної верифікації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат».
Як встановлено судом, на виконання вимог Порядку №332, Мінфіном 22.03.2024 на центральному рівні здійснено верифікацію по ідентифікатору особової справи гр. ОСОБА_1 № 1583010000124290493300 та за отриманими від Мінфіну рекомендаціями за результатами верифікації, які надійшли до УСЗН (Правобережне) в програмному комплексі - Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (далі - ЄІССС), на базі якої здійснювалося нарахування та виплата допомоги, рекомендовано припинити допомогу заявнику, у зв'язку з виявленим кодом невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа під час отримання допомоги перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд).
Згідно відповіді від 17.03.2025 за вх. № 08/02/19941, яка надійшла на лист УСЗН (Правобережне), від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, згідно з якою встановлено, що гр. ОСОБА_1 09.10.2023 перетнув державний кордон України (виїхав) та станом на 14.03.2025 не повернувся.
Відповідно до абз. 3 п. 24 Порядку №332 у разі надання Мінфіном за результатами верифікації рекомендацій щодо уточнення окремих даних для визначення права внутрішньо переміщеної особи на призначення/продовження виплати допомоги відповідні рекомендації засобами Єдиної системи передаються органу соціального захисту населення, який призначив допомогу. Орган соціального захисту населення опрацьовує рекомендації, надані за результатами верифікації засобами електронних систем Мінсоцполітики, та у разі виявлення відповідності отримувачів будь-якому з критеріїв, визначених пунктами 7 і 8 цього Порядку, припиняє виплату з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, що впливають на право отримання допомоги.
УСЗН (Правобережне) на підставі абз. 3 п. 24 Порядку №332, відповідачу з 01.03.2024 виплату допомоги припинено на центральному рівні за кодом виявленої невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа під час отримання допомоги перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд).
Отже, як встановлено з вищевикладеного, ОСОБА_1 перетнув державний кордон України (виїхав) 09.10.2023 та в термін який передбачений Порядком №332, а саме перебування за кордоном до 30-ти календарних днів підряд, тобто до 08.11.2023 не повернувся, про що УСЗН (Правобережне) не повідомляв, тим самим порушив вимоги п. 6, п. 9 Порядку №332, що у свою чергу призвело до надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.12.2023 по 29.02.2024, які відповідачем отримані без достатньої правової підстави, внаслідок його зловживання та недобросовісності, які в свою чергу підлягають безумовному поверненню до державного бюджету.
На підставі здійсненого УСЗН (Правобережне) розрахунку переплати від 03.05.2024 за період з 01.12.2023 по 29.02.2024 та сума надміру виплачених коштів становить 9 000,00 грн.
Отже, обов'язок відповідача полягав у тому, щоб поінформувати УСЗН (Правобережне) щодо змін, які впливають на право отримання допомоги, а саме про: перебування за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.
До УСЗН (Правобережне) від ОСОБА_1 повідомлень про зміни, що можуть вплинути на визначення права на отримання допомоги не надходило.
З огляду на вищевикладене та керуючись п. б Порядку №332, гр. ОСОБА_1 з 01.12.2023 втратив право на отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам, оскільки згідно верифікації проведеної Мінфіном та інформації, яка отримана від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, заявник перебував за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, про що УСЗН (Правобережне) не повідомляв та неправомірно отримав грошові кошти у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.12.2023 по 29.02.2024 в розмірі 9 000,00 грн.
Вищевикладене також підтверджується довідкою ДСП ВМР УСЗН (Правобережне) № 975 від 06.03.2025 про отримання допомоги заявником за період з 01.03.2023 по 29.02.2024, а саме виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, зокрема за період з 01.12.2023 по 29.02.2024.
Відповідно до пункту 29 Порядку 332 (чинного на момент подання позовної заяви) у разі неправомірної або повторної виплати отримувачу допомоги за певний період суми такої виплаченої допомоги повертаються отримувачем добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення.
Орган соціального захисту населення з моменту виявлення факту надміру перерахованої (виплаченої) допомоги визначає обсяг неправомірно або повторно отриманих коштів та протягом 30 робочих днів повідомляє про це уповноваженій особі або отримувачу шляхом надсилання повідомлення з використанням засобів поштового/ електронного зв'язку (із застосуванням засобів електронного сповіщення Єдиної системи (за технічної можливості)/засобами мобільного зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
Орган соціального захисту населення має право здійснити перерахунок надміру виплачених коштів допомоги отримувачу за рахунок наступних виплат.
У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки орган соціального захисту населення вирішує питання про їх стягнення в судовому порядку.
Загальні підстави для виникнення зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави визначені нормами глави 83 ЦК України.
Відповідно до частини першої статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до ст. 1215 ЦК України, не підлягають поверненню безпідставно набуті допомоги, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
За змістом зазначеної норми, допомога, в даному випадку допомога переміщеним особам на проживання, не підлягає поверненню у випадку, якщо її виплата проведена юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки та відсутності недобросовісності з боку набувача.
Аналіз положень ст. 1215 ЦК України дає підстави для висновку про те, що за загальним правилом безпідставно набута особою допомога не підлягає поверненню, натомість закон встановлює два виключення з цього правила: по-перше, якщо її виплата є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача.
Таким чином, повернення надмірно виплаченої суми щомісячної допомоги передбачає стягнення зазначеної суми у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини набувача, а саме, через зловживання, зокрема у випадку перебування за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.
Отже, відповідач знав про обставини, що можуть вплинути на отримання щомісячної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та не повідомив позивача про них, що є зловживанням з його боку.
Тому, кошти в розмірі 9000 грн. підлягають безумовному поверненню відповідачем позивачу, як набуті без достатньої правової підстави.
Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ЦПК України. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.
При подачі позову до суду позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 3 028 грн., тому відповідно до ст. 141 ЦПК України, сума сплаченого судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись п.п. 2, 3, 5, 11 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, ст. 15, 1212, 1215 ЦК України, ст. 12, 13, 76, 78, 81, 89, 141, 229, 235, 259, 263, 264, 265, 268, 280-282, 353, 355, 356 ЦПК України, суд,
Позов Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради надміру виплачені кошти у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.12.2023 по 29.02.2024 в розмірі 9000 гривень (дев'ять тисячі гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради витрати на оплату судового збору в сумі 3028 гривень (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його отримання.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
Позивач Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, місцезнаходження: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 50, код ЄДРПОУ 38782790.
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_1 , останє відоме місце фактичного проживання/перебування: АДРЕСА_2 .
Суддя