Справа № 560/4717/25
іменем України
12 травня 2025 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.
за участю:секретаря судового засідання Тойтер Ю.С., представника позивача Яківця М.В., представника відповідача Величко І.В.,
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень - рішень,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом від 24.03.2025 в якому просить: 1. визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 06.03.2025 № 0049020705; 2. визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 06.03.2025 № 0049030705.
У позові представник позивача пояснив, що контролюючий орган провів фактичну перевірку за результатом якої склав Акт перевірки від 30.01.2025 № 1860/22-01-07-05/ НОМЕР_1 та виніс податкові повідомлення-рішення № 0049020705 від 06.03.2025 та № 0049030705 від 06.03.2025, які є протиправними. Вважає, що наказ від 17.01.2025 №309-П «Про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 » не відповідає вимогам ПК України, оскільки містить лише посилання на норми законодавства без обґрунтування конкретних фактичних підстав, які зумовили необхідність проведення фактичної перевірки підприємця. ФОП ОСОБА_1 займається стоматологічною практикою відповідно до коду КВЕД 86.23 (основний), ліцензія №17-04/2990/2-23 від 06.02.2023, і є платником єдиного податку ІІ групи, який не зобов'язаний вести облік товарних запасів, оскільки здійснює свою діяльність виключно з надання медичних послуг без окремого продажу виробів медичного призначення (арк. спр.2-8).
Відповідно до ухвали від 31.03.2025 суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання (арк. спр.24).
У Відзиві на позов від 16.04.2025 відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Пояснив, що підставою для проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 стала інформація про можливі порушення вимог законодавства під час здійснення діяльності з реалізації товарів медичного призначення, зокрема порушення порядку ведення обліку товарних запасів, яка зазначена в листі ДПС України від 05.12.2024 №33884/7/99-00-07-0-01-07 (копія додається), та доведена начальнику Головного управління ДПС у Хмельницькій області доповідною запискою від 16.01.2025 №155/22-01-07-05-11. На підставі акта фактичної перевірки, з врахуванням результатів розгляду заперечень платника, контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: від 06.03.2025 №0049020705 про застосування штрафних санкцій в сумі 2062265 грн за порушення ведення обліку товарних запасів; від 06.03.2025 №0049030705 про застосування штрафних санкцій в сумі 41710 грн за не проведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, невидачу відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. 27.01.2025 ФОП ОСОБА_1 надано відповідь (вих. №27/01-1 від 27.01.2025) з підтверджуючими копіями документів на 110 арк., разом з цим, документи, що підтверджують походження та облік товарів, який відображений в реалізації через програмний реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером №4000512779 в сумі 2 062 265 грн суб'єкт господарювання до перевірки не надав, чим порушив вимоги п. 12 ст. 3 Закону №265/95. Також перевіркою встановлено, що розрахункові операції на суму 41710,00 грн фактично були проведені у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів, однак при прийманні від покупців платіжних карток за місцем реалізації товарів/надання послуг, дані розрахункові операції не були проведені через зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу програмний реєстратор розрахункових операцій, розрахункові документи встановленої форми та змісту на повну суму проведених операцій, що підтверджують виконання розрахункових операцій, у паперовій та/або електронній формі не створено та покупцям в обов'язковому порядку не видано (арк. спр.41-48).
Відповідно до ухвали від 18.04.2025 задоволено клопотання представника ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (арк. спр.78-79).
Протокольною ухвалою від 29.04.2025 закінчено підготовче провадження, витребувано докази та призначено справу до судового розгляду (арк. спр.83-85).
У суді представник позивача просить позов задовольнити, а представник відповідача відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав вказаних у позові, відзиві, письмових поясненнях з урахуванням доказів наданих суду.
Встановивши обставини (факти), якими сторони пояснюють вимоги та заперечення, оцінивши надані учасниками справи докази, беручи до уваги норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд робить такі висновки.
Листом ДПС України за №33884/7/99-00-07-03-01-07 від 05.12.2024 повідомлено головні управління ДПС в областях та м. Києва, підрозділи податкового аудиту, зокрема про необхідність аналізу податкової інформації в базах даних ДПС суб'єктів господарювання, які мають види діяльності за КВЕД: 86.21, 86.22 та у разі підтвердження інформації щодо порушень порядку проведення розрахунків організувати та провести фактичні перевірки (арк. спр.71-72).
Згідно з Доповідною запискою заступника начальника управління - начальника відділу фактичних перевірок за №155/22-01-07-05-11 від 16.01.2025 констатовано, що відповідно до даних СОД РРО встановлено, зокрема, що ФОП ОСОБА_1 відображає реалізацію товарів медичного призначення, зокрема: "Імплантація коронки, протези, ротейнери та інше." (арк. спр.70)
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Хмельницькій області №309-П від 17.01.2025 керуючись пп.20.1.10, п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та на підставі пп.80.2.2, 80.2.7 п.80.2 ст.80 ПК України з метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства під час проведення діяльності, норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками наказано провести фактичну перевірку СГ- фізичної особи ОСОБА_1 з 21.01.2025, тривалістю 10 діб (арк. спр.73).
Відповідач провів перевірку позивача за результатом якої склав Акт фактичної перевірки від 30.01.2025 № 1860/22-01-07-05/ НОМЕР_1 (далі - Акт) (арк. спр.11-13).
Відповідно до податкового повідомлення-рішення від 06.03.2025 № 0049020705 на підставі Акту встановлено порушення п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України і ст.20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій - 2062265 гривень (арк. спр.18-19).
Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 06.03.2025 року № 0049030705 на підставі Акту встановлено порушення п.1, п.2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України і п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій - 41710 гривень (арк. спр.19-20).
Відповідно до п.61.1 ст.61 ПК України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Пунктом 62.1 ст. 62 ПК України визначено, що податковий контроль здійснюється шляхом: 62.1.1. ведення обліку платників податків; 62.1.2. інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; 62.1.3. перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Відповідно до п.72.1 ст.72 ПК України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла: 72.1.1. від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація: 72.1.1.1. що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, інших звітних документах; 72.1.1.2. що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; 72.1.1.3. про фінансово-господарські операції платників податків; 72.1.1.4. про застосування реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій, у тому числі електронні копії розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, поданих до контролюючих органів. Для цілей цього підпункту терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Пунктом 74.1 ст.74 ПК України визначено, що податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є державною власністю.
Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, а також контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, в порядку інформаційної взаємодії відповідно до пункту 41.2 статті 41 цього Кодексу.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової політики (п. 74.3 ст. 74 ПК України).
Положеннями статті 83 ПК України встановлено, що для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки, надані відповідно до статті 84 цього Кодексу та інших законів України; судові рішення; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи; мультимедійна інформація (фото, відео-, звукозапис), отримана (виготовлена) контролюючими органами.
Відповідно до пп.80.2.2 п.80.2 ст.80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
Отже, фактична перевірка може проводитися у разі наявності інформації, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
Відтак, враховуючи вищевказане контролюючий орган з урахуванням листа ДПС України за №33884/7/99-00-07-03-01-07 від 05.12.2024, Доповідної записки заступника начальника управління - начальника відділу фактичних перевірок за №155/22-01-07-05-11 від 16.01.2025 та Витягу з Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (арк. спр.106-214) мав законні підстави проводити фактичну перевірку позивача, відповідно до наказу Головного управління ДПС у Хмельницькій області №309-П від 17.01.2025. Крім цього потрібно враховувати, що цей наказ позивач не оскаржує та він допустив контролюючий орган до фактичної перевірки.
Відповідно до ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані, зокрема:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється;
2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
12) вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
Згідно з ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) або неповну суму розрахунку при організації та проведенні азартних ігор; непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: 100 відсотків суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими цим пунктом, - за порушення, вчинене вперше; 150 відсотків суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими цим пунктом, - за кожне наступне порушення.
Статтею 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які здійснюють діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Позивач подавав відповідачу Заперечення на Акт за №1702-1 від 17.02.2025 (арк. спр.14-17) на які отримав відповідь у формі листа за №2950/6/22-01-07-05-10 від 03.03.2025 про те, що висновки викладені у акті фактичної перевірки від 30.01.2025 є правомірні та відповідають нормам чинного законодавства (арк. спр.18).
Відповідно до Висновку №22/22-01-07-05/3171606579 від 03.03.2025 комісією Головного управління ДПС у Хмельницькій області за результатом розгляду заперечення на Акт стверджено, що висновки викладені у Акті в частині, що не заперечується, є правомірними та відповідають нормам чинного законодавства (арк. спр.66-68). При цьому, відповідач не повідомив платника про дату, час, місце та спосіб розгляду матеріалів перевірки та заперечень (пп.86.7.2 п.86.7 ст.86 ПК України), так як доказів не надав суду, як і доказів встановлення обставин, що стосуються порушення, які відображені у Акті з урахуванням пояснень платника без з'ясування обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (пп. 86.7.4 п.86.7 ст.86 ПК України), чим порушив права позивача, що з урахуванням встановленого судом вказує на безпідставність винесення податковим органом оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Крім цього, потрібно враховувати, що медична послуга - це послідовно визначені дії або комплекс дій СГ у сфері охорони здоров'я, що мають свою вартість і, як правило, включають у себе консультацію лікаря, обстеження, діагностику, лікування, хірургічну процедуру, реабілітацію, профілактичні заходи та інші медичні дії, що, зазвичай, передбачають використання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення в єдиному циклі.
Сторони не оспорюють, що ФОП ОСОБА_1 надає медичні послуги у стоматологічному кабінеті за адресою: АДРЕСА_1 в якому проводилась фактична перевірка і це підтверджено матеріалами справи, тому не потребує доказуванню в силу вимог ч.1 ст.78 КАС України. Однак, при цій фактичній перевірці контролюючим органом не проводилась закупка ні медичної послуги чи товару, зокрема, коронок цирконієвих, знімного протезу, інше. При цьому, свої висновки контролюючий орган робить тільки з аналізу баз даних "Система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій", що на думку суду, за цих обставин не підтверджує порушення при розрахункових операціях підприємця у якого проведена фактична перевірка, а також порядку обліку товарних запасів, також враховуючи наступне.
Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 N 496, який поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі - ФОП), які відповідно до України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
Вимоги п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння), що не враховує контролюючий орган, адже як встановлено позивач є ФОП, який є платником єдиного податку 2, і має види господарської діяльності: 86.23 - Стоматологічна практика; 68.20 - Надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого майна, відповідно до витягу з реєстру платників єдиного податку №176 від 16.02.2021 (арк. спр.10).
Отже, позивач - платник єдиного податку, який здійснює діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов'язаний вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послуг. Цей висновок не спростовується записами на чеках та даними баз контролюючого органу про продаж, адже фактично продано медичну послугу з встановлення коронки, тощо, що і встановив контролюючий орган. Тобто, не було продажу лікарських засобів позивачем, а був некоректний запис про реалізацію медичної послуги у цьому випадку.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Таким чином, суд робить висновок, що позивач довів позовні вимоги, так як суб'єкт владних повноважень проведеною фактичною перевіркою на встановив порушень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" позивача - ФОП, який є платником єдиного податку на 2 групі та займається господарською діяльністю - Стоматологічна практика (КВЕД 86.23), що підтверджено доказами перевіреними судом, тому позов задовольняється.
Позивач сплатив судовий збір у розмірі 12112,00 гривень, тому ці витрати слід присудити на його користь.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області №0049020705 та №0049030705 від 06.03.2025.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 12112 (дванадцять тисяч сто дванадцять гривень) гривень за рахунок асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повне рішення складене 16 травня 2025 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171)
Головуючий суддя А.І. Петричкович