Ухвала від 16.05.2025 по справі 520/12026/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про передачу справи до іншого суду

16 травня 2025 року м. Харків Справа № 520/12026/25

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Олексій Котеньов, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління патрульної поліції в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії інспектора УПП в Харківській області Дейко Валентина Володимировича щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності;

- скасувати постанову інспектора Управління патрульної поліції в Харківській області, серія ЕНА №4412448 від 02.04.2025, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн за ч.4 ст.126 КУпАП.

Відповідно до п.4 ч.1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Під час відкриття провадження судом виявлено, що справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду.

Так, підсудність - це визначена за передбаченими КАС України критеріями (територіальності, предметності та інстанційності) компетенція конкретного суду на розгляд справ, що відносяться до його юрисдикції (підвідомчі йому).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Правила територіальної юрисдикції справ визначає ст. 25 КАС України, яка поряд з правилами предметної та інстанційної юрисдикції складає алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення адміністративної справи.

При цьому, статтею 286 КАС України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Разом з тим, згідно з ч.2 ст.20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Судом встановлено, що позивачем оскаржується дії відповідача, а також постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн за ч.4 ст.126 КУпАП.

У вказаній постанові зазначено, що вона може бути оскаржена в порядку, визначеному ст.289 КУпАП.

За правилами статті 288 КУпАП постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Отже, ця позовна заява не підсудна Харківському окружному адміністративному суду.

Частина 1 ст.25 КАС України визначає правила альтернативної територіальної підсудності для вказаної категорії спорів.

Місце проживання позивача, зазначене у позові - АДРЕСА_1 .

Таким чином, місцевим загальним судом, до предметної компетенції якого віднесено вирішення даного спору як адміністративного суду за місцем проживання позивача є Основ'янський районний суд міста Харкова.

Згідно з п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

За наведених обставин, виходячи з необхідності дотримання вимог щодо територіальної юрисдикції (підсудності) розгляду справи з урахуванням приписів ст.288 КАС України суд приходить до висновку про необхідність передачі цієї адміністративної справи до Основ'янського районного суду міста Харкова.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись ст. ст. 25, 29, 243, 248, 256, 293 КАС України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу №520/12026/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до Основ'янського районного суду міста Харкова.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Олексій КОТЕНЬОВ