Ухвала від 16.05.2025 по справі 400/4825/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 травня 2025 р. справа № 400/4825/25

м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись з позовною заявою:

за позовомОСОБА_1 , м. Миколаїв,

доВійськової частини НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,

провизнання протиправним та скасування наказу від 23.01.2025 року № 24 в частині; зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ начальника командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 23.01.2025 року № 24 в частині призову та направлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проходження військової служби за мобілізацією до військової частини НОМЕР_1 ;

- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 прийняти рішення про звільнення від проходження військової служби ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та виключити його зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Суд ознайомився з позовом та встановив, що у позовній заяві представник позивача зазначив місце проживання позивача: м. Миколаїв.

Проте, в матеріалах доданих до позовної заяви, відсутня інформація, якою б підтверджувалося місце реєстрації проживання (перебування, знаходження) позивача, що позбавляє суд можливості визначити територіальну підсудність цієї справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Суд звертає увагу, що для листування, отримання кореспонденції тощо особа може вказувати будь-яку адресу, але для визначення територіальної підсудності справи має значення саме зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання позивача.

КАС України не встановлює випадків розгляду адміністративної справи за місцем фактичного проживання позивача.

В іншому випадку буде порушено принцип територіальності розгляду справи.

Таким чином, позивачу слід надати суду докази на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) станом на дату подачі позову до суду.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

Судом встановлено, що у позовній заяві позивач не зазначив:

- місце проживання (перебування, знаходження) позивача;

- поштовий індекс позивача;

- номер засобу зв'язку позивача та відповідача;

- адресу електронної пошти позивача та відповідача, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 160, 161, 169, 248 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, подати до Миколаївського окружного адміністративного суду:

- позовну заяву (для суду та відповідача) із зазначенням місця проживання (перебування, знаходження) позивача; поштового індексу позивача; номеру засобу зв'язку позивача та відповідача; адреси електронної пошти позивача та відповідача, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- докази на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) позивача ОСОБА_1 станом на дату подачі позову до суду.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.

4. Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя А. О. Мороз

Попередній документ
127401005
Наступний документ
127401007
Інформація про рішення:
№ рішення: 127401006
№ справи: 400/4825/25
Дата рішення: 16.05.2025
Дата публікації: 19.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (19.09.2025)
Дата надходження: 12.05.2025
Розклад засідань:
25.06.2025 12:00 Миколаївський окружний адміністративний суд
23.07.2025 11:45 Миколаївський окружний адміністративний суд
13.08.2025 12:00 Миколаївський окружний адміністративний суд
19.08.2025 11:00 Миколаївський окружний адміністративний суд
17.09.2025 14:00 Миколаївський окружний адміністративний суд
Учасники справи:
суддя-доповідач:
МОРОЗ А О
МОРОЗ А О