Постанова від 16.05.2025 по справі 501/1625/25

16 травня 2025 року Єдиний унікальний № 501/1625/25 Провадження № 3/501/533/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 травня 2025 року м. Чорноморськ

Суддя Іллічівського міського суду Одеської області Тордія Е.Н.,

розглянувши адміністративний матеріал № 501/1625/25 (3/501/1463/24), який надійшов з Головного управління ДПС в Одеській області відносно :

ОСОБА_1 ,

дата народження невідома , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянка України, яка працює директором - ПКП «ТАМІЛА», адреса місця реєстрації невідома, адреса місця проживання АДРЕСА_1

у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. -

ВСТАНОВИВ:

Стислий зміст правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 76/15-32-07-09-12 складеного 10 квітня 2025 року вбачається, що в ході проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання податкового законодавства, ПКП «ТАМІЛА» директором якого є ОСОБА_1 встановлено порушення ведення податкового обліку, а саме: порушення ведення податкового обліку згідно акту від 10 квітня 2025 року № 16264 /15-32-07-09-20: 1. п.п. 266.1.1 п. 266.1, п.п. 266.2.1, п. 266.2, п.п. 266.3.1, п.п. 266.3.3 п. 266.3, п.п. 266.5.1 п. 266.5, ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами), в результаті чого перевіркою встановлено: - заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у періоді з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2024 року у сумі 14 200,2 грн, в тому числі: - за 2023 рік в сумі 6 894,30 грн., в тому числі: за 1 квартал 2023 року в сумі 1723,58 грн, за 2 квартал 2023 року в сумі 1 723,58 грн, за 3 квартал 2023 року в сумі 1 723,58 грн, за 4 квартал 2023 року в сумі 1 723,56 грн, -за 2024 рік в сумі 7 305,90 грн, в тому числі: за 1 квартал 2024 року в сумі 1 826,48 грн, за 2 квартал 2024 року в сумі 1 826,48 грн., за 3 квартал 2024 року в сумі 1 826,48 грн, за 4 квартал 2024 року в сумі 1 826,46 гривень. 2. п.п. 266.7.5 п. 266.7, п.п. 266.9.1 п. 266.9, п.п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами) до податкового органу, за місцем розташування об'єкта нерухомості, не надано податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2023 - 2024 роки. 3. п.п. 270.1.2. п. 270.1 ст. 270, п. 288.1, п. 288.4 та п.п. 288.5.1. п. 288.5. ст. 288 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами), в результаті чого перевіркою встановлено:- заниження плату за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) у сумі 21 726,30 грн., в тому числі: -за 2021 рік в сумі 172,08 грн.; -за 2022 рік в сумі 189,29 грн.-за 2023 рік в сумі 10 416,87 грн., в тому числі: за січень 2023 в сумі 868,08 грн., за лютий 2023 в сумі 868,08 грн., за березень 2023 в сумі 868,08 грн., за квітень 2023 в сумі 868,07 грн., за травень 2023 в сумі 868,07 гри., за червень 2023 в сумі 868,07 грн., за липень 2023 в сумі 868,07 грн., за серпень 2023 в сумі 868,07 грн., за вересень 2023 в сумі 868,07 грн., за жовтень 2023 в сумі 868,07 грн., за листопад 2023 в сумі 868,07 грн., за грудень 2023 в сумі 868,07 грн. -за 2024 рік в сумі 10 948,13 грн., в тому числі: за січень 2023 в сумі 912,35 грн., за лютий 2023 в сумі 912,35 грн., за березень 2023 в сумі 912,35 грн., за квітень 2023 в сумі 912,35 грн., за травень 2023 в сумі 912,35 грн., за червень 2023 в сумі 912,34 грн., за липень 2023 в сумі 912,34 грн., за серпень 2023 в сумі 912,34 грн., за вересень 2023 в сумі 912,34 грн., за жовтень 2023 в сумі 912,34 грн., за листопад 2023 в сумі 912,34 грн., за грудень 2023 в сумі 912,34 грн. 4. п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами), в результаті не подання податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2023, 2024 роки. 5. п. 44.1, п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (зі змінами) , чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1ст. 163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Позиція учасника судового процесу.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена в установленому законом порядку. Поважної причини своєї неявки суду не повідомила.

Так, у рішенні Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.

Також відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини під зловживанням правом, як матеріальним, так і процесуальним, необхідно розуміти таке його використання, яке спрямоване на боротьбу із закладеним у ньому ж позитивним регулятивним потенціалом, в тому числі, що суперечить принципу правової визначеності.

Суд звертає увагу на те, що в своєму рішенні по справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини вказав на те, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що його безпосередньо стосуються, утримуватися від використання методів, які пов'язані зі зволіканням у розгляді справи, не допускати свідомих маніпуляцій, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Отже, за наведеного Суд вважає, що ОСОБА_1 є такою що повідомленна про розгляд справи відносно неї належним чином, та вважає можливим продовжити розгляд на пиідставі наданих доказів.

Суддя, вивчивши матеріали справи дійшов наступного.

Мотивувальна частина та застосовані судом правові норми.

Згідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена відповідальність.

Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

За правилами ч. 1, 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Протокол про адміністративне правопорушення складений 10 квітня 2025 року, щодо виявлених обставин за 2-4 квартла 2023 року , 1,4 квартал 2024 року.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення надійшли до канцелярії суду 15 квітня 2025 року.

Враховуючи , що правопорушення не є триваючим, у суду є підстави для закриття провадження у справі.

Висновок суду.

Відповідно до п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не можуть бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчився строк передбачений ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення Суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку з закінчення строків передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Іллічівський міський суд Одеської області.

Суддя