Ухвала від 14.05.2025 по справі 920/1568/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

14.05.2025 Справа № 920/1568/24

Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Ковтуна В.М., за участю секретаря судового засідання Павлючок І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 920/1568/24 за заявою № 2303/5/18-28-13-04 від 30.12.2024 (вх. № 5650 від 31.12.2024)

кредитора Головного управління ДПС у Сумській області

(40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, код ЄДРПОУ 43995469)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА"

(вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район,

Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

за участю представників сторін:

від ініціюючого кредитора: Пшик Т.С.,

від боржника: Шкарупа В.Ф.

УСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Сумській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА".

В обґрунтування заяви заявник посилаються на наявність у боржника заборгованості перед кредитором у загальному розмірі 212806 грн 12 коп., з яких: 110526 грн 12 коп. податкова заборгованість (в тому числі: 72064 грн 00 коп. - основний платіж, 35711 грн 01 коп. штрафна санкція, 2751 грн 11 коп. пеня), 30280,00 грн судовий збір, 72000 грн 00 коп авансування винагороди арбітражного керуючого.

Заява Головного управління ДПС у Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА". Зокрема, заявник просить призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА" арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1734 від 10.11.2015). Також до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, Головним управлінням ДПС у Сумській області додано заяву арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА".

Ухвалою суду від 03.01.2025 прийнято до розгляду заяву Головного управління ДПС у Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОРА" (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130), проведення підготовчого засідання призначено на 20.01.2025, 11:30.

Через загрозу безпеці учасників справи, у зв'язку з тим, що у Сумській області була оголошена повітряна тривога, судове засідання у справі 920/1568/24 не відбулось, про що складено акт суду від 20.01.2025.

Ухвалою суду 20.01.2025 призначено підготовче засідання на 29.01.2025, 15:00.

25.01.2025 Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» було надано до суду лист № 1 від 20.01.2025, відповідно до змісту якого зазначає свою позицію щодо боргу перед ГУ ДПС у Сумській області.

Протокольною ухвалою суду від 29.01.2025 оголошено перерву в судовому засіданні до 17.02.2025, 10:00.

14.02.2025 ГУ ДПС у Сумській області надано до суду Додаткові пояснення у справі (вх. № 634 від 14.02.2025).

17.02.2025 ТОВ «ЛОРА» надано до суду лист № 2 від 17.02.2025, відповідно до змісту якого зазначає про проведені платежі на користь ГУ ДПС у Сумській області за період з 01.02.2020 по 01.12.2020.

Через загрозу безпеці учасників справи, у зв'язку з тим, що у Сумській області була оголошена повітряна тривога, судове засідання у справі 920/1568/24 не відбулось, про що складено акт суду від 17.02.2025.

Ухвалою суду від 17.02.2025 призначено підготовче засідання на 05.03.2025, 12:00.

Протокольною ухвалою суду від 05.03.2025 оголошено перерву в судовому засіданні до 24.03.2025, 11:00.

Через загрозу безпеці учасників справи, у зв'язку з тим, що у Сумській області була оголошена повітряна тривога, судове засідання у справі 920/1568/24, призначене на 24.03.2025, 11:00 не відбулось, про що складено акт суду від 24.03.2025.

Ухвалою суду від 24.03.2025 призначено підготовче засідання на 09.04.2025, 14:30.

09.04.2025 ТОВ «ЛОРА» надано до суду лист від 08.04.2025 № 3 (вх. № 2140 від 09.04.2025) відповідно до змісту якого зазначає, що згідно з витягом з ІКПП ІКС «Податковий блок» по податку на додану вартість за 2020 рік товариством було нараховано податку, штрафів та пені на суму 196624,45 грн. В тому числі нараховано і узгоджено податкового зобов'язання з ПДВ на суму 13 8777,00 грн. Штрафні санкції та пені в сумі 57847,45 грн. Сплачено товариством до бюджету за цей період 142978,51 грн. Таким чином узгоджене податкове зобов'язання було сплачено в цілому. Штрафні санкції та пеня не сплачувались.

Протокольною ухвалою суду від 09.04.2025 оголошено перерву в судовому засіданні до 21.04.2025,14:30.

Через загрозу безпеці учасників справи, у зв'язку з тим, що на електронну пошту Господарського суду Сумської області надійшов лист про мінування приміщення суду, у зв'язку з чим вхід до приміщення суду було обмежено, персонал евакуйовані, тому судове засідання по вищезазначеній справі призначене на 21.04.2025, 14:30 не відбулось, про що складено акт суду від 21.04.2025.

Ухвалою суду від 21.04.2025 призначено підготовче засідання на 14.05.2025, 10:00.

21.04.2026 ГУ ДПС у Сумській області надано до суду Додаткові пояснення № 8/5/18-28-13-04-01 від 18.04.2025 (вх. № 2306 від 21.04.2025), відповідно до змісту яких зазначає обґрунтування щодо заявлених вимог.

14.05.2025 ТОВ «ЛОРА» надано до суду письмові пояснення від 07.05.2025 № 4 (вх. 2651/25 від 14.05.2025) Стосовно додаткових пояснень отриманих від податкової.

В судовому засіданні 14.05.2025 представник кредитора ГУ ДПС у Сумській області підтримав подану заяву та просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ «ЛОРА» та призначити розпорядником майна Жмакіна С.А.

Перевіривши матеріали справи, дослідивши подані документи, суд встановив наступне.

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII .

Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Таким чином, розгляд справи відбувається за правилами, що передбачені Кодексом України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства.

Згідно статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість.

Матеріали справи свідчать, що Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» є юридичною особою та перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Сумській області.

В обґрунтування заяви, заявник зазначає, що відповідно до розрахунку податкової заборгованості, у Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» наявний податковий борг на загальну суму 110 526,12 гривень з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14010100) у тому числі:

- основний платіж- 72 064,00 грн;

- штрафна санкція - 35711,00 грн;

- пеня-2 751,11 грн.

Податковий борг ТОВ «ЛОРА» виник у 2019 році.

Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує, узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 Кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідачу сформована податкова вимога від 14.03.2019 № 3724-17 та направлена на податкову адресу ТОВ «ЛОРА». Податкова вимога вручена платнику податків 03.04.2019 засобами поштового зв'язку.

Згідно з п.42.2 ст 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2020 по справі № 480/8056/20 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до ТОВ «ЛОРА» про стягнення податкового боргу у загальній сумі 102 243,46 грн., у тому числі з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) 64 223.49 гривень. Станом на дату подання заяви залишок несплаченої суми складає 49 229,08 грн.

Також, сума заборгованості з податку на додану вартість підтверджується:

- податковою декларацією від 16.09.2020 № 9235257787 на суму 8926,00 грн.;

- податковою декларацією від16.10.2020 № 9268131432 на суму 12251,00 грн;

- податковою декларацією від 13.11.2020 № 9299409911 на суму 15694,00 грн;

- податковою декларацією від 16.12.2020 № 9335934624 на суму 858,00 грн;

- податковою декларацією від 16.04.2021 № 9088552029 на суму 3640,00 грн;

- ППР від 17.11.2020 № 0017610416 у сумі 7 353,59 грн.;

- ППР від 14.01.2021 № 0001261810 у сумі 5 387,26 грн.;

- ППР від 06.12.2022 № 418218280408 у сумі 340,00 грн.

- ППР від 01.04.2024 № 347218280409 у сумі 381,08 грн.;

- ППР від 04.09.2024 № 1096718280703 у сумі 340,00 грн;

- ППР від 04.09.2024 № 1096518280703 у сумі 675,00 грн.;

- ППР від 04.09.2024 № 1096218280703 у сумі 2 700,00 грн.

Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або Грошового зобов'язання Ta/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що податься контролюючому органу у строки, всиновлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважаються узгодженою.

Вказані податкові повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку відповідачем не оскаржувались, а тому є, узгодженими відповідно до норм ПК України.

Відповідно до пп. 129.1.1. п.129.1 ст. 129 ПК України нарахування непі розпочинається при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

Відповідно до пп. 129.1.3 п. 129,1 ст. 129 ПК України при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Відповідно до пп 129.3.1. п 129.3 ст. 129 нарахування пені закінчується (крім пені; передбаченої підпунктами 129.1.2. 129.1.4 пункту 129.5 цієї статті) у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів відповідний рахунок платника податків, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Таким чином у зв'язку з несвоєчасною сплатою грошових зобов'язань Відповідачу нарахована пеня у розмірі 2 751,11 грн.

Отже, сума податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями з податку на додану вартість ТОВ «ЛОРА» складає 110 526,12 грн.

Відповідно до п 95.5 ст. 95 ПК України у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошових зобов'язань та/або пені, визначених платником податків у видаткових деклараціях або уточнюючих розрахунках, що подаються контролюючому органу в установлені цим Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутності/наявності у меншій сумі непогашеного зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань, та/або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. У разі наявності непогашеного зобов'язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, ця норма застосовується в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов'язання держави. У таких випадках рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника податків у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи; рішення про стягнення готівкових коштів вручається такому платнику податків і є підставою для стягнення. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, вказала норма п.95.5 ст.95 ПК України дозволяє керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду і таке рішення є підставою для стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.41 Закону України «Про платіжні послуги» ініціатором платіжної операції може бути стягував, що отримує відповідне право виключне на підставі встановлених законом виконавчих документів, - у випадках, передбачених законодавством, або на підставі рішення суду, що набрало законної сили, або рішення керівника органу стягнений (його заступника або уповноваженої особи) - у випадках, передбачених ПК України.

Відповідно до ч. 11 ст.42 Закону України «Про платіжні послуги» платіжні операції, ініційовані стягувачем у передбачених законодавством випадках на підставі виконавчих документів або на підставі рішення суду, що набрали законної сили, або рішення керівника органу стягнення (його заступника або уповноваженої особи) відповідно Податкового кодексу України, не потребують надання платником згоди на їх виконання.

В.о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області прийнято рішення від 27.01.2023 № 19/4-1828 про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу, яким відповідно до пункту 95.5 ст.95 ПК України вирішено здійснити погашення усієї суми податкового боргу шляхом стягнення безготівкових коштів з рахунків у банках, органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, та інших фінансових установах ТОВ «ЛОРА».

На виконання рішення від 27.01.2023 № 19/4-1828 та рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.12.2020 по справі № 480/8056/20 направлені платіжні інструкції які повернулися без виконання у зв'язку з тим, що на рахунках платника кошти відсутні.

Відповідно до п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України майно платника податків, яке має податковий борг, передається в податкову заставу.

Відповідно до п. 89.2 ст. 89 Податковою кодексу України право податкової застави поширюється на будь - яке майно платника податків, яке перебуває у його власності (господарському або оперативному управлінні) у день виникнення такого, права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків.

На підставі норм ст. 88-89 ПК України Головним управлінням ДПС у Сумській області складено акти опису майна від 10.07.2019 № 29 та від 25.03.2021 № 14, якими описано в податкову заставу майно боржника.

Рішенням Сумського адміністративного суду від 11.02.2022 № 480/8136/21 адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» про падання дозволу на погашення податкового боргу було задоволено. Головному управлінню ДПС у Сумській області було надано дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу в розмірі 109 926,39 грн. ТОВ «ЛОРА» за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Заступником начальника Головного управління ДПС у Сумській області прийнято рішення від 22.06.2022 № 106 про погашення усієї суми податкового боргу.

ТОВ «Універсальний брокерський центр» Листом від 10.07.2023 № 07-1/23 щодо виконання Договору доручення на продаж майна на аукціоні укладеного з Головним управлінням ДПС у Сумській області від 07.04.2023. а саме, з реалізації майна, що належить на праві власності ТОВ «ЛОРА», в якому повідомив, що аукціони, призначені на 18.05.2023, 06.06.2023, 04.07.2023, не відбулися, у зв'язку з відсутністю належним чином зареєстрованих заяв покупців на участь у них, а також відсутності сплачених гарантійних та реєстраційних внесків для участі в аукціоні. У листі ТОВ «Універсальний брокерський центр» просить прийняти рішення щодо подальшого розпорядження майном, яке належить ТОВ «ЛОРА» та не було реалізовано на аукціонах.

Згідно з інформаційною довідкою від 09.02.2024 № 365258480 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Державного реєстру іпотек. Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого манна у ТОВ «ЛОРА» відсутнє нерухоме майно за рахунок якого може бути погашений податковий борг.

Відповідно до даних МВС (лист від 26.01,2024 №31/18/5946-421) за ТОВ «ЛОРА» не зареєстровані транспортні засоби.

Відповідно до даних Держпродспоживслужби (лист від 30.01.2024 №10-13/63) за ТОВ «ЛОРА» не зареєстровані спеціальна техніка.

Головне управління ДПС звернулося з листом від 26.01.2024 № 657/6/18-28-13-10 про падання інформації щодо дебіторської заборгованості. Відповіді Головне управління ДПС у Сумській області від ТОВ «ЛОРА» не отримало.

Відповідно до листа управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Сумській області від 22.02.2024 № 226/18-28-12-01-05 повідомлено про відсутність за ТОВ «ЛОРА» зареєстрованих реєстрів розрахункових операцій/книг обліку розрахункових операцій.

Таким чином, майно, яке перебуває в податковій заставі згідно актів опису від 10.07.2019 № 29 та від 25.03.2021 № 14, не реалізовано на цільових аукціонах, а інше майно у Боржника відсутнє.

Таким чином, Головним управлінням ДПС у Сумській області здійснено заходи примусового характеру, які не призвели до погашення податкового борту ТОВ «ЛОРА»

Заборгованість ТОВ «ЛОРА» у сумі 110 526,1 грн не підлягає списанню та розстроченню на підставі ст.ст. 100, 101 ПК України та відповідно до абз. 4 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства є грошовим зобов'язанням.

В свою чергу, ТОВ «ЛОРА», заперечуючи проти задоволення заяви ГУ ДПС у Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство, в листах від 20.01.2025 №1, 17.02.2025 №2, 08.04.2025 №3 звертає, увагу суду, що податковий орган не брав до уваги нормативно - правові акти та свою чергу не вірно здійснював зарахування сплачених коштів протягом 2019-2021 років з податку на додану вартість (призначення платежу: погашення боргу та/або сплата самостійно задекларованих сум). Зазначене призвело до утворення податкового боргу у сумі 110 525,22 гривень.

Щодо зазначеного, суд, з урахуванням пояснень Головного управління ДПС у Сумській області, повідомляє наступне.

Щодо зарахування сплачених коштів платником податків при наявності податкового боргу

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Пунктом 87.9 ст. 87 ПК України визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 затверджено Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) (далі - Порядок № 5). До 12.01.2021 був діючий аналогічний Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджений Міністерства фінансів України 07.04.2016 № 422.

Відповідно до визначення термінів, наведених в п. 2 розд. 1 Порядку № 5 інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку за визначеними параметрами, яка містить інформацію щодо облікових даних платника та призначена для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з реквізитів первинних документів, оброблених засобами ІКС ДПС.

Відповідно до п.п.2 п. 2 розд. VI Порядку 5 у разі наявності у платника податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів, єдиного внеску) кошти, що надходять від такого платника або в результаті здійснених податковими органами (органи державної виконавчої служби, органами Казначейства) заходів щодо стягнення податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів, єдиного внеску), простроченої заборгованості, зараховуються в рахунок погашення такого боргу (заборгованості) згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником: у першу чергу кошти зараховуються в рахунок погашення основної суми боргу, далі - в рахунок погашення штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на такий борг, в останню чергу - в рахунок погашення пені, нарахованої на такий борг.

Отже, при наявності податкового боргу, сплачені кошти зараховуються в погашення боргу в календарній черговості (дні). Якщо податкові зобов'язання та/або грошові зобов'язання (штрафні санкції, пеня) нараховано в один день, то в першу чергу здійснюється погашення основної суми боргу, потім штрафних санкцій та пені.

Таким чином, податковим органом зарахування коштів здійснюється відповідно до норм чинного законодавства.

Щодо Закону України від 04 грудня 2020 року №1072-1Х «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV- 2» (далі - Закон №1072)

10.12.2020 набрав чинності Закон України №1072, яким підрозділ 10 розділу XX ПК України доповнено пунктом 23 такого змісту: «У разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV- 2" суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу. підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків».

Законодавцем чітко визначені критерії для подальшого списання штрафних санкцій та пені, а саме:

- сплата основної суми податкового боргу, який обліковувався станом на 01.11.2020, протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону №1072, тобто з 10.12.2020 по 09.06.2021 включно;

- сплати у повному обсязі поточних податкових зобов'язань (які підлягають сплаті з 01.11.2020, у термін визначеним податковим законодавством).

Щодо розгляду заяв про списання штрафних санкцій та пені відповідно до п. 2і підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Після набрання чинності Закону №1072 податковий орган повідомляв платників податків про соціальну підтримку платників, в тому числі ТОВ «ЛОРА» (лист від 18.12.2020 № 1710//10/18-28-13-02-10, який направлено відповідно до вимог ст.42 ПК України,

ТОВ «ЛОРА» заявою від 30.03.2021 №47 (вх. ГУ ДПС від 31.03.2021 №7444/6) звернулось до податкового органу з бажанням скористатися можливістю списанням податкового боргу з штрафних санкцій та пені, у відповідності до п.23 підрозд. 10 розд. XX ПК України, з податку на прибуток. Після дотримання платником податків умов п.23 підрозд. 10 розд. XX ПК України Головним управлінням ДПС у Сумській області по податку на прибуток списано 2 140,28 грн штрафних санкцій/пені (протокол засідання робочої групи від 10.06.2021 №7).

06.05.2021 ТОВ «ЛОРА» повторно направила податковому органу заяву від 30.03.2021 №47 (вх. ГУ від 06.05.2021 №10270/6 ) з податку на прибуток.

Також, ТОВ «ЛОРА» звернулось з заявою від 28.04.2021 б/н (вх. ГУ ДПС від 07.05.2021 №) до податкового органу про бажанням скористатися можливістю списанням податкового боргу з штрафних санкцій та пені у відповідності до п.23 підрозд. 10 розд. XX ПК України з податку на додану вартість (далі - ПДВ) (додається).

Станом на 01.11.2020 по ТОВ «ЛОРА» обліковувався податковий борг по ПДВ у загальній сумі 96 068,20 грн, з них основний платіж - 62 486,32 гри, штрафна санкція - 32 417,68 грн, пеня - 1 164,20 гривень (розрахунок додається).

ТОВ «ЛОРА» з 01.11.2021 подано наступні декларації:

- № 9299409911 від 13.11.2020, якою за жовтень 2020 року задекларовано до сплати 15 694,00 грн, граничний термін сплати 30.11.2020. У листопаді сплачено лише 9503,51 грн. Сума у розмірі 6 190,49 грн набула статусу податкового боргу;

- № 9335934624 від 16.12.2020, якою за листопад 2020 року задекларовано до сплати 858,00 грн, граничний термін сплати 30.12.2020. У грудні сплата відсутня. Сума у розмірі 858,00 грн набула статусу податкового боргу;

- № 9368654218 від 17.01.2021, нарахування відсутні. У січні 2021 року сплата відсутня;

- № 9026984552 від 16.02.2021 нарахування відсутні. У лютому 2021 року сплачено 89,41 грн;

- № 9054174218 від 16.03.2021 нарахування відсутні. У березні 2021 року сплачено 4 580,00 грн;

- № 9088552029 від 16.04.2021 якою за березень 2021 року задекларовано до сплати З 640, 00 грн, граничний термін сплати 30.04.2021. У квітні сплачено 6 000,00 грн. Сума у розмірі 19,08 грн набула статусу податкового боргу;

- № 9129133386 від 17.05.2021 нарахування відсутні. Сплата у травні 2021 року відсутня.

У період з 01.11.2020 по 09.06.2021 (включно) платником нараховано податкового зобов'язання у сумі 20 192,00 грн, сплачено (з порушенням термінів сплати) - 20 172,92 гривень.

Таким чином, ТОВ «ЛОРА» повинно було своєчасно сплачувати поточні податкові зобов'язання у сумі 20 192,00 грн та сплатити до 09.06.2021 (включно) податковий борг у сумі 62 486,32 грн (основний платіж), разом 82 678,32 грн, але сплатило лише 20 172,92 гривень.

Платником не дотримано умов передбачених п.23 підрозд. 10 розд. XX ПК України. Про недотримання вимог п.23 підрозд. 10 розд. XX ПК України по ПДВ ТОВ «ЛОРА» зазначає у своєму листі від 17.02.2025 №2.

Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором становить 110526, 12 коп.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

Боржником не надано суду підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість, у суду відсутні підстави для відмови у відкритті провадження у даній справі.

У підготовчому засіданні відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

Факт наявності заборгованості в сумі 110526,12 грн підтверджено доданими до заяви документами.

Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази задоволення боржником вимог кредитора, які містяться у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Однією з підстав для відмови у відкритті провадження у справі, положення частини шостої ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначають те, що вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження.

Відсутність спору про право, в розрізі процедури банкрутства, полягає у відсутності неоднозначності у частині вирішення питань щодо сторін зобов'язання, суті (предмету) зобов'язання, підстав виникнення зобов'язання, суми зобов'язання та структури заборгованості, а також строку виконання зобов'язання тощо.

Методом встановлення таких фактів є дослідження господарським судом відзиву боржника, заслуховування пояснень представника боржника або дослідження Єдиного реєстру судових рішень, відомості з якого є відкритими та загальнодоступними, на предмет наявності на розгляді іншого суду позову боржника до ініціюючого кредитора з питань, що зазначені вище. Водночас, відсутність обґрунтованих та документально підтверджених заперечень боржника з приводу зазначеної вимоги кредитора може свідчити про її визнання, а відтак, і про відсутність спору між сторонами про право (висновок, викладений Верховним Судом у постановах від 13.08.2020 у справі № 910/4658/20, від 03.09.2020 у справі № 910/4658/20, від 16.09.2020 у справі № 911/593/20, від 15.06.2021 у справі № 904/3074/20, від 15.10.2020 у справі № 922/1174/20).

Спір про право - це формально визнана суперечність між суб'єктами цивільного права, що виникла за фактом порушення або оспорювання суб'єктивних прав однією стороною цивільних правовідносин іншою і яка потребує врегулювання самими сторонами або вирішення судом.

Таким чином, спір про право пов'язаний виключно з порушенням, оспоренням або невизнанням, а також не доведенням суб'єктивного права, при якому існують конкретні особи, які перешкоджають в реалізації права.

Встановлення відсутності спору про право щодо вимог ініціюючого кредитора є обов'язковою умовою для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника. Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд, зокрема, у постановах від 13.08.2020 у справі № 910/4658/20, від 19.08.2020 у справі № 910/2522/20, від 03.09.2020 у справі № 910/4658/20, від 16.09.2020 у справі № 911/593/20.

В матеріалах справи відсутні належні докази існування будь-якого спору у вигляді позову, предметом якого є оспорення боржником обставин, на яких ґрунтуються вимоги кредитора, який подано до суду до подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Беручи до уваги те, що заборгованість боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» перед кредитором - Головним управлінням ДПС у Сумській області у розмірі 110526,12 грн є несплаченою, підтверджується матеріалами справи, боржником не надано суду підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість, у зв'язку з чим, суд визнає розмір вимог кредитора в сумі 110526,12 грн та дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА».

Крім того, при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА», заявником - Головним управлінням ДПС у Сумській області був сплачений судовий збір у розмірі 30280,00 грн згідно з платіжними дорученнями № 1727 від 06.12.2024. Відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства витрати зі сплати судового збору відшкодовуються у першу чергу.

Відповідно до ч.8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

Згідно абзаців 1-4 пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних та положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 16 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Заява Головного управління ДПС у Сумській області про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА». Зокрема, заявник просить призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1734 від 10.11.2015). Також до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, Головним управлінням ДПС у Сумській області додано заяву арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА».

Кандидатура арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича, який надав згоду на призначення розпорядником майна у даній справі, відповідає вимогам Закону, не є заінтересованою особою стосовно боржника, за час провадження діяльності арбітражного керуючого будь-які порушення у виконанні своїх обов'язків відсутні, має достатній досвід та організаційно-технічні можливості належним чином виконувати функції арбітражного керуючого.

Враховуючи вищевикладене, проаналізувавши норми діючого законодавства та дослідивши подані документи, господарський суд дійшов висновку про відповідність кандидатури арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича вимогам Кодексу України з процедур банкрутства для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» у даній справі.

Згідно з абз. 1 ч. 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

На депозитний рахунок Господарського суду Сумської області згідно платіжної інструкції № 1930 від 25.12.2024 ГУ ДПС у Сумській області внесено 72000 грн 00 коп. авансування винагороди арбітражного керуючого у справі про визнання банкрутом ТОВ «ЛОРА».

З огляду на викладені норми законодавства, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому Жмакіну Сергію Андрійовичу за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Сумської області.

Згідно з ч. 9 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130).

Керуючись ст.ст. 2, 6, 28, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 194, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130).

З моменту відкриття провадження у справі:

пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі;

пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом;

арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство;

корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;

задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється;

рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.

2. Визнати вимоги Головного управління ДПС у Сумській області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, код ЄДРПОУ 43995469) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130) у розмірі 212 806,12 грн, з яких: 110526,12 грн податкового боргу, 30280,00 грн витрати по сплаті судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, 72 000,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;

забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, повернення невикористаних та своєчасно неповернутих коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об'єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник. Дія мораторію не поширюється на процедуру обов'язкового звернення стягнення на об'єкт довірчої власності.

Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном, керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов'язаннями, на які не поширюється дія мораторію, крім випадків, передбачених статтею 94 цього Кодексу, провадиться з рахунку боржника в установі банку, небанківському надавачу платіжних послуг або з електронного гаманця боржника в емітенті електронних грошей.

Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130).

5. Призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130) арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича (вул. Кузнечна, 4, м. Суми, 40000, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1734 від 10.11.2015).

6. Встановити арбітражному керуючому Жмакіну Сергію Андрійовичу розмір основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Сумської області.

7. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

8. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі № 920/1568/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОРА» (вул. Ломоносова, буд. 1, смт. Степанівка, Сумський район, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 31232130) у встановленому законом порядку.

9. Розпоряднику майна боржника подати до Господарського суду Сумської області відомості про результати розгляду вимог кредиторів у строк до 24.06.2025.

10. Попереднє засідання суду призначити на 30.06.2025, 10:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 1.

11. Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість до 24.06.2025.

12. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення відповідно до положень ч. 12 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

Повний текст ухвали складено та підписано 16.05.2025.

Суддя В.М. Ковтун