Справа № 585/1761/25
Номер провадження 3/585/703/25
15 травня 2025 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської Євтюшенкова В. І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої начальником Управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради, мешканки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальної не притягувалась,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
29 квітня 2025 року о 14 год. 30 хв. в м. Ромни Сумської області на перехресті вул. Полтавська та вул. Київська, ОСОБА_1 , будучі посадовою особою, а саме начальником Управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради, не забезпечила виконання припису Національної поліції України №83 від 24.05.2025 в частині встановлення відсутніх дорожніх знаків: 2.3 «Головна дорога» в кількості 1 шт. та 2.1 «Дати дорогу» в кількості 1 шт., чим вчинила правопорушення за ст. 188-28 КУпАП.
14.05.2025 на адресу Роменського міськрайонного суду Сумської області надійшла заява про долучення до матеріалів справи документів (з відповідними додатками), які ОСОБА_1 просить долучити до матеріалів справи №585/1761/25. Також остання просить не притягувати її до адміністративної відповідальності, зважаючи на наявність встановлених дорожніх знаків.
В судове засідання 15.05.2025 року о 09 год. ОСОБА_1 не з'явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена працівниками поліції під час складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.1).
Дослідивши матеріали справи, оглянувши доданий до матеріалів справи відеозапис, суддя дійшов наступного висновку.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно Акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 29.04.2025 в м. Ромни на перехресті вул. Полтавська та вул. Київська, під час обстеження встановлено: експлуатаційний стан технічних засобів організації дорожнього руху не відповідає вимогам ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587-2021 у зв'язку з відсутністю дорожніх знаків 2.3 «Головна дорога» в кількості 1 шт та 2.1 «Дати дорогу» в кількості 1 шт. Указану ділянку дороги визнано такою, що не відповідає вимогам п.15 ПДР, п.5.12.1.1, 5.12.1.4 ДСТУ 3987:2022 (а.с.2).
24.04.2025 старшим інспектором відділу БДР управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції капітаном поліції Рибалкою С. винесено Припис №83, зі строком виконання його вимог по встановленню відсутніх дорожніх знаків до 25.04.2025. Припис винесено начальнику УЖКГ Роменської міської ради О. Гребенюк та отримано в указаному управлінні 24.04.2025 (вх. №433) (а.с.3).
До матеріалів справи долучені DVD-R диск, який містить два файли, який містить відеозапис моменту складення протоколу про адміністративне правопорушення, роз'яснення ОСОБА_1 в чому полягає вчинене нею адміністративне правопорушення, роз'яснення ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, та повідомлення особою, уповноваженою на складання протоколів ОСОБА_1 про те, що відносно неї буде складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення вимог ст. 188-28 КУпАП (а.с.5).
З долученого фотознімку вбачається про відсутність в указаному у протоколі місці дорожніх знаків 2.3 «Головна дорога» та 2.1 «Дати дорогу» (а.с.4).
ОСОБА_1 долучено до матеріалів справи рішення вісімдесят третьої сесії Роменської міської ради від 24.11.2024 «Про внесення змін до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Роменської міської територіальної громади на 2023-2025 роки (а.с.10-11), та Перелік завдань і заходів Програми, з якого вбачається про поставлене завдання щодо придбання дорожніх знаків (п.7.5) (а.с.12-39) та Пояснювальна записка до проекту вищевказаного рішення (а.с.40-46).
Також нею долучено фотознімки встановлених дорожніх знаків, які не містять дати , коли ці фотознімки зроблені (а.с.47,48).
Проте, з договору купівлі-продажу №129 від 07.05.2025 вбачається про придбання дорожніх знаків 07.05.2025 (а.с.49-50), тоді як строк виконання Припису був встановлений до 25.04.2025.
Таким чином, своїми діями, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП, оскільки не виконала законної вимоги (припису) посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці та ступінь її вини.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 188-28 КУпАП у мінімальному розмірі, враховуючи ту обставину, що дорожні знаки на час розгляду справи були встановлені.
На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.. Доказів про звільнення від сплати судового розгляду вона суду не надала.
Керуючись ст. ст. 40-1, ст. 188-28, ст. ст. 221, 283-284, 287-291, 298-299 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн.
Відповідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядкупримусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.Євтюшенкова