Ухвала від 15.05.2025 по справі 607/9784/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2025 Справа №607/9784/25 Провадження №1-кс/607/2789/2025

м. Тернопіль

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 погоджене заступником керівника Тернопільської обласної прокуратури прокурором ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023210000000031 від 21.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням із заступником керівника Тернопільської обласної прокуратури прокурором ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №42023210000000031 від 21.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України, до чотирьох місяців.

Клопотання мотивоване тим, що групою слідчих слідчого управління ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023210000000031 від 21.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з наказом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області «Про кадрові питання» № 270 від 09.08.2018 ОСОБА_4 призначено на посаду головного інспектора Чортківського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області, згідно з наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області «Про кадрові питання» № 53 від 21.05.2021 ОСОБА_4 призначено на посаду головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, та згідно з наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області «Про кадрові питання» № Нк-198/64 від 01.07.2022 ОСОБА_4 призначено на посаду заступника начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області.

Згідно з вимогами ст.1 Кодексу цивільного захисту України (далі - Кодекс), кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Основними завданнями суб'єктів забезпечення цивільного захисту є: захист населення і територій від надзвичайних ситуацій; запобігання виникненню надзвичайних ситуацій; реагування на надзвичайні ситуації та ліквідація їх наслідків (ст. 9 Кодексу).

Статтею 10 Кодексу зазначено, що основними функціями суб'єктів забезпечення цивільного захисту щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій є: оповіщення та інформування суб'єктів забезпечення цивільного захисту; - укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту; здійснення заходів з евакуації; інженерний захист територій; медичний захист населення та забезпечення його санітарного та епідемічного благополуччя; психологічний захист населення; біологічний захист населення, тварин і рослин; радіаційний і хімічний захист населення і територій; навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Основними функціями суб'єктів забезпечення цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій є: 1) моніторинг і прогнозування надзвичайних ситуацій; 2) державне регулювання діяльності суб'єктів господарювання: державна стандартизація; експертиза проектів будівництва щодо додержання нормативів з питань охорони праці, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності; ідентифікація суб'єктів господарювання, реєстрація потенційно небезпечних об'єктів та об'єктів підвищеної небезпеки; ідентифікація та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки; ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення; сертифікація засобів цивільного захисту; 3) страхування; 4) здійснення комплексу організаційних та інженерних заходів, спрямованих на забезпечення захисту територій, населених пунктів та суб'єктів господарювання від надзвичайних ситуацій; 5) державний нагляд (контроль) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сферах промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами; 6) атестація аварійно-рятувальних служб та рятувальників; 7) забезпечення техногенної безпеки; 8) забезпечення пожежної безпеки.

Згідно з ч. 3 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1052 від 16.12.2015, основними завданнями ДСНС є, зокрема: 1) реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; 5) виконання функцій компетентного органу у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.

ДСНС, серед числа покладених на неї завдань, зокрема:

- організовує та забезпечує керівництво Кабінету Міністрів України єдиною державною системою цивільного захисту;

- організовує здійснення заходів щодо створення, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту, ведення їх обліку, забезпечує разом з відповідними органами та підрозділами цивільного захисту, місцевими держадміністраціями здійснення контролю за готовністю зазначених споруд до використання за призначенням, веде загальнодержавний електронний облік захисних споруд цивільного захисту;

- організовує здійснення заходів щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, готує пропозиції щодо віднесення населених пунктів та суб'єктів господарювання до відповідних груп (категорій) цивільного захисту;

- організовує та забезпечує охорону від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів;

- здійснює державний нагляд (контроль) у сфері пожежної та техногенної безпеки щодо виявлення та запобігання порушенню вимог законодавства органами та суб'єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, іншими юридичними особами;

- перевіряє стан дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та складає відповідні акти;

- здійснює безпосередньо та через свої територіальні органи реєстрацію декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;

- здійснює відповідно до закону ліцензування господарської діяльності з надання послуг і проведення робіт протипожежного призначення;

- здійснює функції технічного регулювання у визначеній законодавством сфері;

- розглядає у разі звернення фізичних чи юридичних осіб: проектну документацію щодо влаштування засобів протипожежного захисту (систем пожежогасіння, пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією населення, протидимного захисту, пожежного спостереження, вогнезахисної обробки будівельних конструкцій (виробів, матеріалів), автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення), а також бере участь у прийманні проведених робіт із влаштування зазначених засобів; технічні завдання і робочі проекти на автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення; проектну документацію на будівництво захисних споруд цивільного захисту, а також розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації;

- складає акти перевірок, приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, інші обов'язкові для виконання розпорядчі документи, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту .

Згідно з Основними обов'язками державних інспекторів з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, затвердженими наказом ДСНС №354 від 23.06.2022 (далі - Основні обов'язки), головні державні інспектори, заступники головних державних інспекторів та державні інспектори з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки на відповідній території (далі - інспекторський склад) під час виконання завдань щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, пожежам та іншим небезпечним подіям та проведенням іншої превентивної (профілактичної) роботи зобов'язані неухильно дотримуватися вимог Конституції України, Кодексу цивільного захисту України (далі - Кодекс), Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон), інших законодавчих, нормативно-правових актів, відповідних наказів МВС і ДСНС, доручень Головного державного інспектора України з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки та його заступника (п. 1 Основних обов'язків).

Основною діяльністю (обов'язком) інспекторського складу є виявлення та запобігання порушень вимог законодавчих, інших нормативних та нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, у тому числі застосування санкцій, визначених законом (далі - превентивна робота) (п. 2 Основних обов'язків).

Під час превентивної роботи інспекторський склад зобов'язаний (п. 3 Основних обов'язків):

1) здійснювати заходи, спрямовані на запобігання порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, виявлення й усунення причин та умов, які сприяють їх вчиненню, формування у громадян свідомого ставлення щодо дотримання (виконання) вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки;

2) здійснювати планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (далі - планова перевірка) згідно із затвердженим у встановленому порядку Річним планом щодо: центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; суб'єктів господарювання та інших юридичних осіб; аварійно-рятувальних служб шляхом проведення їх перевірок у формі обстежень земельних ділянок (територій), будинків, будівель, споруд, у тому числі які будуються, їх комплексів та/або частин будь-якого призначення (далі - об'єктів нагляду) у порядку, встановленому Законом;

3) здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки за наявності законних підстав у порядку, встановленому Законом (далі - позапланова перевірка), у тому числі з метою перевірки виконання об'єктом нагляду приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки (далі - припис) та/або інших розпорядчих документів. Такі позапланові перевірки проводяться не раніше останньої дати для усунення порушення, зазначеної у приписі, та не пізніше як через два місяці від цієї дати;

4) складати за результатами планових (позапланових) перевірок об'єктів нагляду відповідні акти за формою, затвердженою наказом МВС від 17.01.2019 № 22, зареєстрованим у Мін'юсті 21 січня 2019 р. за № 73/33044 (далі - наказ МВС), та у встановленому Законом порядку вручати їх керівнику або уповноваженій особі об'єкта нагляду;

5) складати приписи за затвердженою наказом МВС формою, та у встановленому Законом порядку вручати їх керівнику або уповноваженій особі об'єкта нагляду, якщо за результатами планових (позапланових) перевірок виявлено порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки (далі - порушення). При цьому такі порушення мають бути зазначені у відповідному акті;

6) ініціювати звернення територіального органу ДСНС у строк, який не перевищує п'яти робочих днів з дати вручення відповідного акта, до адміністративного суду щодо застосування передбачених законодавством заходів реагування у разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей. При цьому строк виконання порушень, зазначених у приписі, не повинен перевищувати 14 днів від дня завершення планової (позапланової) перевірки. Щодо порушень, які стали підставою для звернення до адміністративного суду у разі планової (позапланової) перевірки об'єкта нагляду (щодо якого розглядається справа про застосування заходів реагування в адміністративному суді), у приписі новий строк усунення не вказується, а лише підтверджується до виконання;

7) складати та вручати акт встановленого наказом МВС зразку, у разі, якщо керівник або уповноважена особа об'єкта нагляду створює перешкоди (не виконує законні вимоги, не допускає) до проведення планової (позапланової) перевірки. При цьому оформлювати матеріали про вчинення відповідного адміністративного правопорушення, за необхідності залучивши органи Національної поліції;

8) реєструвати у відповідних журналах, форми яких визначені наказом ДСНС від 24.01.2019 № 56, всі розпорядчі (акти, приписи) та інші документи;

9) негайно направляти рекомендованим листом на юридичну та/або поштову адресу об'єкта нагляду всі розпорядчі (акти, приписи) та інші документи у разі відмови керівника або уповноваженої особи об'єкта нагляду в їх отриманні (або інших причин, за яких документи не можуть бути вручені під підпис);

10) формувати у затвердженому наказом Мінекономіки від 03.07.2017 № 961, зареєстрованим у Мін'юсті 26 липня 2017 р. за № 911/30779, порядку єдині справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, у встановлені законодавством строки вносити відомості до Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) (Пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) та вести наглядові справи на об'єкти нагляду відповідно до наказу ДСНС від 18.02.2022 № 129;

11) у разі вчинення посадовими особами об'єктів нагляду та громадянами адміністративних правопорушень, інспекторський склад у сфері своєї відповідальності відповідно до вимог КУпАП та у затвердженому наказом МВС від 27.07.2016 № 725, зареєстрованим у Мін'юсті 22 серпня 2016 р. за № 1162/29292, порядку складає відповідні протоколи про адміністративне правопорушення, розглядає підвідомчі ДСНС справи про адміністративні правопорушення, направляє матеріали адміністративних справ (крім підвідомчих) до суду або іншого відповідного органу для прийняття рішення.

Згідно з п. 5 Основних обов'язків - у встановленому Законом порядку інспекторський склад здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки щодо об'єктів будівництва, визначених Кодексом.

Інспекторський склад виконує іншу превентивну (профілактичну) та інформаційно-роз'яснювальну роботу, спрямовану на дотримання населенням основних вимог пожежної та техногенної безпеки відповідно до сезонної актуальності, правил поводження на воді, з вибухонебезпечними предметами (протимінної безпеки) та у гірській місцевості, зокрема щодо (п. 8 Основних обов'язків): 1) підвищення рівня обізнаності населення у сфері пожежної та техногенної безпеки, формування належного ставлення і виконання встановлених вимог та правил поводження з вибухонебезпечними предметами; 2) щоквартального аналізу стану пожежної та техногенної безпеки об'єктів нагляду, природніх екосистем. За результатами аналізу встановлення основних причин та умов виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій, інших небезпечних подій, загибелі та травмування людей на пожежах, надзвичайних ситуаціях, інших небезпечних подіях (на воді, кризі, від вибухонебезпечних предметів тощо) спрямовувати відповідну превентивну роботу; 8) надання методичної допомоги закладам освіти у проведенні заходів, спрямованих на вивчення вимог пожежної безпеки та обережного поводження з вогнем; 10) вжиття інших заходів щодо підвищення обізнаності населення у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Інспекторський склад зобов'язаний постійно удосконалювати свої професійні знання та практичні навички, в тому числі під час підвищення кваліфікації, службової підготовки та самостійного вивчення законодавчих та інших нормативно-правових актів (за необхідності іноземних мов та домедичної допомоги), необхідних для виконання завдань за призначенням (п. 10 Основних обов'язків).

У відповідності до посадової інструкції головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, затвердженої 05.07.2021 начальником Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_7 , головний інспектор у своїй діяльності керується Конституцією України і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства внутрішніх справ та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Положенням про Головне Управління, Положеннями про управління, положеннями про відділ, цією інструкцією, а також іншими актами законодавства України.

Головний інспектор за посадою одночасно є державним інспектором з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки Чортківському району.

Згідно з розділом ІІ (Завдання та обов'язки) посадової інструкції провідний інспектор:

- реалізовує державну політику у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, пожежної та техногенної безпеки;

- здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту на території Колиндянської та Чортківської об'єднаних територіальних громад;

- здійснює безпосередньо державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання;

- здійснює планування заходів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, щодо суб'єктів господарювання та об'єктів органів влади;

- перевіряє наявність і утримання в стані готовності автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення в разі їх виникнення та системи протипожежного захисту на об'єктах, які підлягають обладнанню такими системами;

- перевіряє наявність і готовність до використання в разі виникнення надзвичайних ситуацій промислових засобів захисту органів дихання від небезпечних хімічних речових, засобів цивільного захисту, стан їх утримання та ведення обліку;

- складає акти перевірок видає приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а в разі встановлення порушень що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається в Головне управління з відповідним рапортом, для підготовки позовної заяви з метою звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного чи часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виборчих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин і механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту;

- не вчиняє дій, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисних цілях, у власних інтересах, а також дій, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;

- сумлінно виконує свої службові обов'язки, проявляє ініціативу і творчість у роботі;

- не допускає дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби, чи негативно вплинути на репутацію фахівця служби цивільного захисту.

Згідно з розділом IV посадової Інструкції головний інспектор несе відповідальність за: порушення законодавства про службу цивільного захисту та антикорупційного законодавства; недотримання законів, що стосуються діяльності Районного управління; неналежне виконання своїх посадових обов'язків; недотримання строків виконання завдань; недотримання правил внутрішнього розпорядку; за порушення, допущенні ним при виконанні функціональних обов'язків, несе цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством.

Згідно з розділом V Інструкції ОСОБА_4 повинен знати: основи кримінального-процесуального законодавства, адміністративного та трудового права; характер діяльності та структуру ДСНС України; основи діловодства; нормативно-правові акти, що стосуються діяльності ГУ ДСНС України у Тернопільській області; роль усіх структурних одиниць та їх співробітників.

Згідно п. VII Інструкції ОСОБА_4 взаємодіє за посадою з підприємствами, установами, організаціями.

У відповідності до посадової інструкції заступника начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, затвердженої 10.07.2022 начальником Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_7 , заступник начальника Відділу за посадою одночасно є державним інспектором з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки Чортківському району.

Завдання та обов'язки заступника начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, визначені розділом ІІ вказаної Інструкції, його відповідальність (розділ IV такої Інструкції), вимоги до знань (розділ V такої Інструкції) та взаємовідносини (зв'язки) за посадою (розділ VII такої Інструкції), є такими ж, які визначені посадовою інструкцією головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, затвердженої 05.07.2021 начальником Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_8 .

Разом з цим, згідно з розділом ІІ (Завдання та обов'язки) посадової інструкції заступник начальника відділу здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту також у ПАП «Фортуна», с. Свидова (Товстенська територіальна громада), ТОВ «Радехівський цукор», смт. Заводське (Заводської територіальної громади).

Згідно з положеннями ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи Державної служби України з надзвичайних ситуацій є суб'єктом відповідальним за корупційні правопорушення.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» посадовим та службовим особам Державної служби України з надзвичайних ситуацій забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Згідно із ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» посадовим та службовим особам Державної служби України з надзвичайних ситуацій забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб у зв'язку із здійсненням такими особами діяльності, пов'язаної із виконанням функцій держави.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про запобігання корупції» особа, уповноважена на виконання функцій держави, у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язана невідкладно вжити заходів щодо: відмови від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

Водночас досудовим розслідування встановлено, що в невстановлений досудовим розслідування час та у невстановленому місці у ОСОБА_4 , який, обіймаючи згадані вище посади, був працівником правоохоронного органу та відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України - службовою особою, обізнаним з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів та попередженим про обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції», які спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням, якому було відомо про надання послуг в сфері пожежної та техногенної безпеки ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Роял вест сервіс» до діяльності яких, серед іншого, належить: діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки, виробництво електромонтажних пристроїв, електромонтажні роботи, монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, інші будівельно-монтажні роботи, інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у., діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами, оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього, механічне оброблення металевих виробів, виробництво інших готових металевих виробів, обслуговування систем безпеки, оброблення металів та нанесення покриття на метали, ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення, технічні випробування та дослідження, директором яких є ОСОБА_9 , а особами, які координують діяльність вказаних суб'єктів господарювання - ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди за вчинення ним в інтересах вказаних суб'єктів господарювання дій з використанням наданого йому службового становища.

Реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно - небезпечні наслідки своїх діянь та бажаючи їх настання, усвідомлюючи свої повноваження та функції представника влади в частині здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, ОСОБА_4 з метою протиправного особистого збагачення вчинив злочин за наступних обставин.

Так, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Копичинецька, 12б спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Надалі, 03.02.2021 згідно з Актом надання послуг № 66 від 03.02.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № 17/21-Т від 03.02.2021 надано ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 9875, 00 грн., оплата за які на суму 9875, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №55 від 29.01.2021 здійснена ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика» 05.02.2021.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2020 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Товстенської селищної громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Фортуна» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Свидова, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому контакти представника вказаних товариств ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Фортуна», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2020 році почали для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки звертатися саме до вказаних ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 23.02.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надано ПАП «Фортуна», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників ВП-9 на загальну суму (з ПДВ) 5220, 00 грн., оплата за які на суму 5220, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №141 від 23.02.2021 здійснена ПАП «Фортуна» 02.03.2021.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення діяльності Чортківського ліцею №1 імені Маркіяна Шашкевича (попередня назва - Чортківська гімназія імені Маркіяна Шашкевича Чортківської міської ради Тернопільської області) за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Лесі Українки, 7 спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Після цього посадові особи Чортківського ліцею №1 імені Маркіяна Шашкевича, розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно навчального закладу контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Надалі, 02.03.2021 згідно з Актом надання послуг № 95 від 02.03.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № 29/21-Т від 02.03.2021 надано Чортківському ліцею №1 імені Маркіяна Шашкевича, який був поставлений у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 5405, 00 грн., оплата за які на суму 5405, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» здійснена Чортківським ліцеєм №1 імені Маркіяна Шашкевича 04.03.2021.

В свою чергу ОСОБА_4 о 17 год. 28 хв. 09.03.2021 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єктів господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 6501 грн. 01 коп.

Окрім того, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно - небезпечні наслідки своїх діянь та бажаючи їх настання, ОСОБА_4 з метою протиправного особистого збагачення, діючи повторно, вчинив злочин за наступних обставин.

Так, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_12 на АЗС за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Незалежності, 115 (місцезнаходження автозаправної станції), спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс» надавши при цьому контакти представника вказаних товариств на ім'я ОСОБА_13 .

Після цього ФОП ОСОБА_12 , розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно його об'єкту - Автозаправної станції контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почав звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс».

Надалі, 21.04.2021 згідно з Актом надання послуг № 247 від 21.04.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надано ФОП ОСОБА_12 , який був поставлений у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 3935 00 грн., оплата за які на суму 3935, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №313 від 21.04.2021 здійснена ФОП ОСОБА_12 22.04.2021.

Крім цього, 21.04.2021 ТОВ «Роял вест сервіс» надано ФОП ОСОБА_12 , який був поставлений у відповідні вимушені умови, послуги з проведення електротехнічних випробувань та вимірювання опору ізоляції на загальну суму (з ПДВ) 2500 00 грн., оплата за які на суму 2500, 00 грн. на рахунок ТОВ «Роял вест сервіс» згідно рахунку №312 від 21.04.2021 здійснена ФОП ОСОБА_12 22.04.2021.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 17 год. 21 хв. 10.05.2021 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єкта господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 4040 грн. 20 коп.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2020 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Товстенської селищної громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Фортуна» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Свидова, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому контакти представника вказаних товариств, ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Фортуна», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2020 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаних ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 01.06.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надано ПАП «Фортуна», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників ВП-9 на загальну суму (з ПДВ) 2590, 00 грн., оплата за які на суму 2590, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №425 від 01.06.2021 здійснена ПАП «Фортуна» 11.06.2021.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Колиндянської сільської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Добробут» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Малі Чорнокінці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Добробут», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 31.05.2021 згідно з Актом надання послуг №328 від 31.05.2021 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № 48/21-Т від 31.05.2021 надано ПАП «Добробут», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 1720, 00 грн., оплата за які на суму 1720, 00 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №413 від 28.05.2021 здійснена ПАП «Добробут» 01.06.2021.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Колиндянської сільської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Обрій» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Великі Чорнокінці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Обрій», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 28.05.2021 згідно з Актом надання послуг №329 від 28.05.2021 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № 50/21-Т від 31.05.2021 надано ПАП «Обрій», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 4750, 00 грн., оплата за які на суму 4750, 00 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №415 від 31.05.2021 здійснена ПАП «Обрій» 03.06.2021.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 19 год. 40 хв. 07.07.2021 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єкта господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 3145 грн. 73 коп.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2020 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Заводської селищної громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Паросток» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Шманьківці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс», повідомивши при цьому, що надасть контакти керівника ПАП «Паросток» представникам вказаних товариств.

Після цього працівники ПАП «Паросток», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2020 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс».

Надалі, 31.08.2021 згідно з Актом надання послуг №798 від 31.08.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № 263/21-Т від 31.08.2021 надано ПАП «Паросток», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 3030, 00 грн., оплата за які на суму 3030, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №862 від 31.08.2021 здійснена ПАП «Паросток» 01.09.2021.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в серпні 2021 року заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення діяльності комунального некомерційного підприємства «Чортківська міська стоматологічна поліклініка» Чортківської міської ради за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Дмитра Пігути, 31К спонукав та схилив представників вказаного підприємства користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», повідомивши при цьому, що надасть контакти керівника підприємства представнику ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Після цього посадові особи КНП «Чортківська міська стоматологічна поліклініка» Чортківської міської ради, розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Надалі, 20.08.2021 згідно з Актом надання послуг №753 від 20.08.2021 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № 245/21-Т від 20.08.2021 надано КНП «Чортківська міська стоматологічна поліклініка» Чортківської міської ради, яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 940, 00 грн., оплата за які на суму 940, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №823 від 20.08.2021 здійснена КНП «Чортківська міська стоматологічна поліклініка» Чортківської міської ради 25.08.2021.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 17 год. 35 хв. 22.10.2021 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єктів господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 4522 грн. 61 коп.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2020 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Заводської селищної громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Паросток» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Шманьківці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс», повідомивши при цьому, що надасть контакти керівника ПАП «Паросток» представникам вказаних товариств.

Після цього працівники ПАП «Паросток», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2020 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Роял вест сервіс».

Надалі, 02.11.2021 згідно з Актом надання послуг №1005 від 02.11.2021 ТОВ «Роял вест сервіс» на підставі договору № 72/21-Е від 02.11.2021 надано ПАП «Паросток», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з проведення електротехнічних випробувань та вимірювання опору заземлення, опору ізоляції, петлі «фаза-нуль» на загальну суму (з ПДВ) 6000, 00 грн., оплата за які на суму 6000, 00 грн. на рахунок ТОВ «Роял вест сервіс» згідно рахунку №1107 від 02.11.2021 здійснена ПАП «Паросток» 02.11.2021.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 18 год. 41 хв. 29.11.2021 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить тещі ОСОБА_10 - ОСОБА_14 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Роял вест сервіс» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єкта господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Роял вест сервіс», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Роял вест сервіс» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 1206 грн. 03 коп.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Колиндянської сільської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Добробут» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Малі Чорнокінці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Добробут», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 02.06.2022 згідно з Актом надання послуг від 02.06.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № Т/22-06/3 від 01.06.2022 надано ПАП «Добробут», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 5397, 00 грн., оплата за які на суму 5397, 00 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №321 від 01.06.2022 здійснена ПАП «Добробут» 07.06.2022.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Колиндянської сільської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного агропромислового підприємства «Обрій» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Великі Чорнокінці, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект», надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ПАП «Обрій», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 02.06.2022 згідно з Актом надання послуг №324 від 02.06.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № Т/22-06/4 від 01.06.2022 надано ПАП «Обрій», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 9897, 00 грн., оплата за які на суму 9897, 00 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №322 від 01.06.2022 здійснена ПАП «Обрій» 06.06.2022.

Також 13.06.2022 згідно з Актом надання послуг №379 від 13.06.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № Т/22-06/4 від 01.06.2022 надано ПАП «Обрій», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 1791, 00 грн., оплата за які на суму 1791, 00 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №381 від 13.06.2022 здійснена ПАП «Обрій» 20.06.2022.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 14 год. 05 хв. 07.07.2022 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Білдінг протект» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єкта господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Білдінг протект», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Білдінг протект» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 3718 грн. 59 коп.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Копичинецька, 12б спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього працівники ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2021 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Надалі, 14.07.2022 згідно з Актом надання послуг № 507 від 14.07.2022 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № Т/22-07/35 від 14.07.2022 надано ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 12060, 00 грн., оплата за які на суму 12060, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» згідно рахунку №526 від 14.07.2022 здійснена ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика» 18.07.2022.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2021 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного сільськогосподарського підприємства «Ягільниця-В» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Ягільниця, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект».

Після цього працівники ПСП «Ягільниця-В», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), з липня 2021 року для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки щорічно почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 14.07.2022 згідно з Актом надання послуг від 14.07.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № Т/22-07/18 від 14.07.2022 надано ПСП «Ягільниця-В», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 5164, 82 грн., оплата за які на суму 5164, 82 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №530 від 14.07.2022 здійснена ПСП «Ягільниця-В» 28.07.2022.

Також 14.07.2022 згідно з видатковою накладною №512 від 14.07.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № П/22-07/29 від 14.07.2022 надано ПСП «Ягільниця-В», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з продажу вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 8499, 96 грн., оплата за які на суму 8499, 96 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №532 від 14.07.2022 здійснена ПСП «Ягільниця-В» 28.07.2022.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2022 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Білобожницької сільської громади, перебуваючи за місцем здійснення господарської діяльності Приватного підприємства «Агро-Спектр» за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, с. Ромашівка, спонукав та схилив вказаного суб'єкта користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Білдінг протект», повідомивши при цьому, що надасть контакти керівника ПП «Агро-Спектр» представникам вказаного товариства.

Після цього, працівники ПП «Агро-Спектр», розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно підприємства контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2022 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Білдінг протект».

Надалі, 12.07.2022 згідно з Актом надання послуг №497 від 12.07.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № Т/22-07/15 від 12.07.2022 надано ПП «Агро-Спектр», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 3179, 93 грн., оплата за які на суму 3179, 93 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №514 від 12.07.2022 здійснена ПП «Агро-Спектр» 25.07.2022.

Також, 12.07.2022 згідно видатковою накладною №498 від 12.07.2022 ТОВ «Білдінг протект» на підставі договору № П/22-07/16 від 12.07.2022 надано ПП «Агро-Спектр», яке було поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з продажу вогнегасників на загальну суму (з ПДВ) 1699, 99 грн., оплата за які на суму 1699, 99 грн. на рахунок ТОВ «Білдінг протект» згідно рахунку №515 від 12.07.2022 здійснена ПП «Агро-Спектр» 25.07.2022.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи свої службові повноваження, здійснюючи в 2022 році заходи державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту суб'єктами господарювання на території Чортківської міської громади, перебуваючи за місцем здійснення діяльності Чортківської міської ради за адресою: Тернопільська область, Чортківський район, м. Чортків, вул. Шевченка, 21 спонукав та схилив посадових осіб Чортківської міської ради користуватися послугами пожежної та техногенної безпеки саме у ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» надавши при цьому номер мобільного телефону представника вказаного товариства НОМЕР_1 , та яким користувався ОСОБА_11 .

Після цього посадові особи Чортківської міської ради, які відповідають за протипожежну безпеку, розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює стосовно установи контрольно-наглядові повноваження та систематично проводить відповідні заходи державного нагляду (контролю), в 2022 році для отримання послуг пожежної та техногенної безпеки почали звертатися саме до вказаного ОСОБА_4 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс».

Надалі, 19.05.2022 ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» на підставі договору № Т/22-05/6 від 19.05.2022 надано Чортківській міській раді, яка була поставлено у відповідні вимушені умови, послуги з технічного обслуговування вогнегасників на загальну суму 3640, 00 грн., оплата за які на суму 3640, 00 грн. на рахунок ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» здійснена Чортківською міською радою 09.06.2022.

В свою чергу ОСОБА_4 , діючи повторно, о 20 год. 01 хв. 12.08.2022 (місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо) шляхом отримання грошового переказу на свою банківську карту, яка йому належить, з банківської карти, яка належить ОСОБА_9 , за вчинені ним в інтересах ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект» з використанням наданого йому службового становища дії, а саме схиляння суб'єктів господарської діяльності скористатись послугами саме ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект», одержав від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді частини отриманих ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс» та ТОВ «Білдінг протект» за вказані вище надані послуги коштів в розмірі 3603 грн. 02 коп.

За результатами аналізу отриманих в ході досудового розслідування доказів 21.03.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про те, що він обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, а саме в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, а також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненому повторно.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, а саме в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, а також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненому повторно.

21.03.2025 ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

Наявність підстав обґрунтовано підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами.

Так, двох місячний строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023210000000031 від 21.02.2023, завершується 21 травня 2025 року, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку неможливо, оскільки необхідно провести: допитати в якості свідка посадових осіб, працівників суб'єктів господарської діяльності Чортківського району Тернопільської області з приводу користування послугами ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Роял вест сервіс» СПД-ФО ОСОБА_9 ; встановити та допитати в якості свідка з приводу користування послугами ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Роял вест сервіс», СПД-ФО ОСОБА_9 працівників субєктів господарської діяльності, інформація про яких наявна у переписці заступника начальника відділу Чортківського РУ ГУ ДСНС України в Тернопільській області ОСОБА_4 з ОСОБА_11 відповідно до протоколу огляду; оглянути оптичний носій інформації №5425958-ВБ, отриманий в результаті тимчасового доступу у АТ КБ «Приватбанк» щодо надходження на банківські рахунки ОСОБА_4 протягом 2021-2023 років від суб'єктів господарювання Тернопільської області, а також фізичних осіб коштів в якості неправомірної вигоди та їх подальше використання; отримати від суб'єктів господарювання в порядку ст. 93 КПК України інформацію, документи про користування послугами ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Роял вест сервіс», СПД-ФО ОСОБА_9 , та здійснення оплати за них; після проведення допитів свідків, в поряду ст. 93 КПК України витребувати у ГУ ДСНС України у Тернопільській області копії матеріалів щодо здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки відносно суб'єктів господарської діяльності Чортківського району Тернопільської області; провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії для забезпечення повного та об'єктивного проведення досудового розслідування, виконати вимоги передбаченні ст.ст. 290, 291 КПК України.

Слідчий вказує, що проведення цих слідчих дій та експертних досліджень має вагоме значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень, забезпечення повного, всебічного та неупередженого розслідування та подальшого судового розгляду, а також для отримання додаткової доказової інформації.

Водночас, провести їх у передбачений законом строк неможливо, у зв'язку із складністю кримінального провадження, а саме необхідністю проведення значної кількості слідчих дій та прийняття процесуальних рішень, великою складністю проведення експертних досліджень за наданими матеріалами та вилученими речовими доказами.

На підставі наведеного, слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, у ньому наведених та просив його задовольнити та продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № 42023210000000031 від 21.02.2023 до чотирьох місяців.

У судовому засіданні в режимі відео конференції захисник підозрюваного ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 з приводу задоволення клопотання заперечив частково та зазначив, що на думку сторони захисту усі необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які необхідні для повного та неупередженого дослідження обставин справи, можливо було виконати у трьохмісячний строк досудового розслідування, відтак вважає, що слідчим не обґрунтовано неможливості проведення зазначених у клопотанні процесуальних дій у більш короткий строк, а тому не заперечив, щодо продовження строку досудового розслідування до трьох місяців.

Підозрюваний ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримав позицію захисника, Додатково зазначив, що слідчим, ще в 2023 році було вилучено всі документи, а відтак вважає, що слідчий має можливість провести всі слідчі (розшукові) та процесуальні дії та завершити досудове розслідування в межах трьох місяців.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги надані в судовому засіданні пояснення щодо заявленого клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків:

Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження..

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене, зокрема протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину (п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Відповідно до вимог частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

У відповідності до ч.4 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно з ч. 2 ст. 295-1 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) прізвище, ім'я, по батькові підозрюваного; 2) найменування (номер) кримінального провадження; 3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа; 4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра; 5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу; 6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду; 7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов'язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

Згідно з ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження..

Слідчим суддею встановлено, що групою слідчих слідчого управління ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023210000000031 від 21.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України.

В ході здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадження 21.03.2025 ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

Обґрунтованість підозри пред'явленої ОСОБА_4 підтверджується зібраними під час досудового розслідування та доданими до клопотання такими матеріалами кримінального провадження, зокрема: протоколом огляду цифрових носіїв - компакт дисків від 18.03.2025; протоколом огляду ноутбука ОСОБА_11 від 12.03.2025; протоколом огляду системного блоку ОСОБА_9 від 12.03.2025; протоколом за результатами проведення НСРД (не таємно) від 10.07.2023; протоколом допиту свідка головного інженера ТОВ «Біллербек Україна Перо-пухова фабрика» ОСОБА_15 від 10.03.2025; протоколом допиту свідка інженера з охорони праці ПАП «Фортуна» ОСОБА_16 від 14.03.2025; протоколом допиту свідка директора Чортківського ліцею №1 імені Маркіяна Шашкевича ОСОБА_17 від 10.03.2025; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 14.03.2025; протоколом допиту свідка директора ПАП «Добробут» та заступника директора ПАП «Обрій» ОСОБА_18 від 06.03.2025; протоколом допиту свідка директора ПАП «Паросток» ОСОБА_19 від 06.03.2025; протоколом допиту свідка працівника КНП «Чортківська міська стоматологічна поліклініка» Чортківської міської ради ОСОБА_20 від 10.03.2025; протоколом допиту свідка директора ПСП «Ягільниця-В» ОСОБА_21 від 10.03.2025; протоколом допиту свідка засновника ПП «Агро-Спектр» ОСОБА_22 від 10.03.2025; протоколом допиту свідка начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Чортківської міської ради ОСОБА_23 від 06.03.2025; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023210000000031 від 21.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України відповідно до п.4 ч.3 ст.219 КПК України, становить два місяці.

Таким чином строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023210000000031 від 21.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України, визначений ст. 219 КПК України спливає 21.05.2025, однак завершити його неможливо до вказаного строку внаслідок особливої складності провадження, оскільки стороні обвинувачення необхідно ще провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій для забезпечення повного та об'єктивного проведення досудового розслідування, а саме:

- допитати в якості свідка посадових осіб, працівників суб'єктів господарської діяльності Чортківського району Тернопільської області з приводу користування послугами ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Роял вест сервіс» СПД-ФО ОСОБА_9 ;

- встановити та допитати в якості свідка з приводу користування послугами ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Роял вест сервіс», СПД-ФО ОСОБА_9 працівників субєктів господарської діяльності, інформація про яких наявна у переписці заступника начальника відділу Чортківського РУ ГУ ДСНС України в Тернопільській області ОСОБА_4 з ОСОБА_11 відповідно до протоколу огляду;

- оглянути оптичний носій інформації №5425958-ВБ, отриманий в результаті тимчасового доступу у АТ КБ «Приватбанк» щодо надходження на банківські рахунки ОСОБА_4 протягом 2021-2023 років від суб'єктів господарювання Тернопільської області, а також фізичних осіб коштів в якості неправомірної вигоди та їх подальше використання;

- отримати від суб'єктів господарювання в порядку ст. 93 КПК України інформацію, документи про користування послугами ТОВ «Білдінг протект», ТОВ «Вогнезахист сервіс плюс», ТОВ «Роял вест сервіс», СПД-ФО ОСОБА_9 , та здійснення оплати за них;

- після проведення допитів свідків, в поряду ст. 93 КПК України витребувати у ГУ ДСНС України у Тернопільській області копії матеріалів щодо здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки відносно суб'єктів господарської діяльності Чортківського району Тернопільської області;

- провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії для забезпечення повного та об'єктивного проведення досудового розслідування, виконати вимоги передбаченні ст.ст. 290, 291 КПК України.

З врахуванням вищевикладеного та зважаючи на те, що закінчити досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023210000000031 від 21.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК Українинеможливо до закінчення його строку, а саме: до 21.05.2025, враховуючи особливу складність провадження, яка передбачена ч.4 ст.294 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що у зв'язку з тим, що на даний час не завершено необхідні слідчі (процесуальні) дії, результати яких мають суттєве значення для кримінального провадження № 42023210000000031 від 21.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України, клопотання підлягає задоволенню, шляхом продовження строку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до чотирьох місяців, який на переконання слідчого судді є необхідним для проведення подальших слідчих (розшукових) та процесуальних дій, зокрема і експертних досліджень в межах досудового розслідування та його завершення в рамках кримінального провадження № 42023210000000031 від 21.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України.

На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання, задовольнити повністю.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023210000000031 від 21.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 21.07.2025.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1