Справа № 181/1320/25
Провадження № 3/0198/309/25
15.05.2025
15 травня 2025 року Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області у складі судді Гайдар І.О., розглянувши в приміщенні суду в с-щі Юріївка Павлоградського району Дніпропетровської області матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовий квиток серії НОМЕР_1 , виданий ІНФОРМАЦІЯ_2 07.05.2002, який проходить службу у військовому званні солдата у в/ч НОМЕР_2 на посаді водія-сапера, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04 квітня 2025 року о 20:00 годині солдат ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, в умовах особливого періоду при виконанні обов'язків військової служби перебував на території тимчасового розташування підрозділу військової частини НОМЕР_2 - АДРЕСА_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, невиразна мова, тремтіння пальців рук, зміна забарвлення обличчя). На вимогу посадової особи тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_3 солдат ОСОБА_1 відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Суд повідомляв ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення смс-повістки на зазначений в протоколі номер телефону. Заздалегідь отримавши виклик, ОСОБА_1 до суду не з'явився, будь-яких заяв не надав, тому суд вважає можливим розглянути справу за його відсутності, оскільки інших відомостей про фактичне місцезнаходження військовослужбовця, відносно якого складений протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять.
Вчинений ОСОБА_1 проступок підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ДНЛ/М № 1360 (а.с. 1-3), актом відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння від 04.04.2025 (а.с. 4), відповідно до якого ОСОБА_1 в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду.
Скоєне ОСОБА_1 адміністративне правопорушення підлягає кваліфікації за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, як відмова військовослужбовців від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, вчинене в умовах особливого періоду.
Приймаючи до уваги викладене, принцип індивідуалізації та незворотності покарання, а також характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Суд покладає на ОСОБА_1 сплату судового збору відповідно до ст. 40-1 КУпАП у розмірі 605,60 гривень.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 24, ст.ст. 27, 33, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Попередити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з дня отримання ним постанови про притягнення до відповідальності, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до положень статті 308 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) штраф у подвійному розмірі, тобто в сумі 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська буд. 18/5; отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя І. О. Гайдар