Рішення від 15.05.2025 по справі 160/29165/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2025 рокуСправа № 160/29165/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» щодо складення та направлення оновлених довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.02.2023 та 01.09.2023;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до норм грошового забезпечення, чинних станом на 01.02.2023 та 01.09.2023, для перерахунку пенсії з 01.03.2023 та 01.10.2023.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», призначену з 31.10.2010 у розмірі 80% грошового забезпечення за останньою займаною посадою начальника сектору у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Довгинцівського РВ Криворізького МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області. З 01.02.2023 працівникам поліції суттєво збільшено грошове забезпечення за рахунок підвищення додаткових видів грошового забезпечення: премії та надбавки за особливості проходження служби. Такий рівень грошового забезпечення поліцейських станом на 01.10.2023 не зменшився. Тому позивач вважає, що має право на отримання довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 для проведення перерахунку його пенсії з 01.03.2023 та 01.10.2023. На заяву позивача про видачу таких довідок відповідач відмовив листом від 18.10.2023. Позивач вважає оскаржувану бездіяльність відповідача протиправною.

Ухвалою від 13.11.2023 за заявою позивача поновлено йому строк для звернення до суду, прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи, відмовлено у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів.

19.12.2023 надійшов відзив Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», у якому відповідач просив відмовити в задоволенні позову. Обґрунтовуючи заперечення проти позовних вимог, зазначив, що на заяву позивача від 08.07.2021 Сектором із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО МВС України по Дніпропетровській області» було складено довідку № 33/24/С-3902 від 05.08.2021 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за листопад 2019 року згідно з Постановою № 988 за прирівняною посадою поліцейського, яку було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. З часу видачі вказаної довідки розміри основних видів грошового забезпечення поліцейських (посадового окладу - 2950,00 грн та окладу за званням - 2000,00 грн) не змінилися. Збільшення у відсотковому розмірі надбавки за специфічні умови проходження служби в лютому 2023 року за прирівняною посадою поліцейського не є підставою для видачі довідки для перерахунку пенсії. Розмір таких складових для перерахунку пенсії враховується у середньому розмірі, фактично виплаченому за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Крім того, преміювання поліцейських та встановлення надбавки здійснюється індивідуально відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби та залежно від специфіки умов проходження служби. Тому підстави для видачі довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 для проведення перерахунку пенсії позивача відсутні. Відповідач також зазначив про пропуск позивачем строку звернення до суду.

02.01.2024 надійшла відповідь на відзив, у якій позивач підтримав позовні вимоги та висловив незгоду з доводами відповідача. Посилаючись на висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 12.12.2023 у справі № 380/1907/23, зазначив, що до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених на те суб'єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, та членам їх сімей, не підлягає застосуванню встановлений ч. 2 ст. 122 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.

Станом на час розгляду справи заперечення до суду не надійшло. Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою з інвалідністю другої групи та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-осіб з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 07.08.2019.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (пенсійне посвідчення серії НОМЕР_2 видано 18.01.2023).

Згідно з відомостями комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2022 у справі № 160/23814/21, що набрало законної сили 18.03.2022, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення відповідно до довідки про грошове забезпечення від 05.08.2021 № 33/24/С-3902, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області», та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення відповідно до довідки про грошове забезпечення від 05.08.2021 № 33/24/С-3902, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області», без обмеження розміру пенсії, з урахуванням виплачених сум пенсії.

Як встановлено судом у вказаному вище рішенні, 05.08.2021 Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» складено довідку № 33/24/С-3902 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , яке складається з таких складових: посадовий оклад - 2950,00 грн; оклад за спеціальним званням майор поліції - 2000,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції 45% - 2227,50 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 59,55% - 4274,20 грн; премія 52,62 % - 6025,88 грн; всього 17477,58 грн.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.07.2023 у справі № 160/8694/23, що набрало законної сили 08.08.2023, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови здійснити виплату перерахованої відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2022 у справі № 160/23814/21 пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимального розміру з 01.02.2023 з урахуванням вже виплачених сум, та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату перерахованої відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2022 у справі № 160/23814/21 пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимального розміру з 01.02.2023 з урахуванням вже виплачених сум.

На заяву позивача від 28.09.2023 щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.10.2023 листом Сектору із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО МВС України по Дніпропетровській області» від 18.10.2023 № 33/24-3594 повідомлено, що довідка про грошове забезпечення видається Сектором за листопад 2019 року. Для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на будь-яку іншу дату, в тому числі станом на 01.02.2023 та 01.10.2023, та направлення їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, підстави відсутні.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 30.01.2007 № 3-1 (далі Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Відповідно до пункту 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно з частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

11.11.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 року, та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Спір між сторонами у цій справі виник у зв'язку з відмовою відповідача підготувати та направити до територіального органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 для перерахунку пенсії позивача з 01.03.2023 та 01.10.2023 відповідно.

Позивач вважає, що підвищення розміру грошового забезпечення поліцейським з 01.02.2023 свідчить про зміну грошового забезпечення та наявність підстав для складення відповідачем оновлених довідок про розмір грошового забезпечення позивача.

Проте аналіз наведених норм права вказує на те, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку.

Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Разом із цим, Кабінетом Міністрів України не було прийнято жодних рішень про зміну розмірів грошового забезпечення поліцейських Національної поліції України з 01.02.2023 та 01.09.2023, що зумовило би зміни у пенсійному забезпеченні осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-XII.

Додатково слід зазначити, що на виконання статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» та Постанови № 988 Міністерство внутрішніх справ України видано наказ № 260 від 06.04.2016, яким було затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (далі - Порядок № 260).

Пунктом 3 розділу І Порядку № 260 визначено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 12 розділу ІІ Порядку № 260 керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та в межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції України. У місяці виконання дисциплінарного стягнення поліцейського премія може не встановлюватися. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Рішення керівників органів поліції про преміювання оформлюється наказом, який видається до 25 числа кожного місяця, згідно із затвердженим положенням про преміювання та на підставі списків керівників структурних або відокремлених підрозділів органу поліції. Рішення керівників органів поліції про преміювання заступників керівника органу поліції, керівників структурних підрозділів та відокремлених структурних підрозділів здійснюється на підставі наказу. Залежно від виконання показників преміювання (у тому числі успішного виконання службових обов'язків, допущення проступків, застосування до поліцейських дисциплінарного стягнення в установленому законодавством порядку), які можуть впливати на розмір премії, до наказу про преміювання за відповідний місяць можуть уноситися відповідні зміни та проводитися перерахунок премії на підставі мотивованого рапорта (звернення) керівника. Нарахування премії проводиться у відсотках до грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер). Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Виплата премії проводиться щомісяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення. Поліцейським поліції охорони виплата премії здійснюється щомісяця до 07 числа за минулий місяць разом з виплатою грошового забезпечення. Преміювання Голови Національної поліції України та його заступників здійснюється в розмірах, визначених у дозволі Міністра внутрішніх справ України, а керівників органів поліції - у розмірі, установленому наказом Голови Національної поліції України.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Постанови № 988 преміювання поліцейських здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Премія є складовою грошового забезпечення поліцейських та належить до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. У той же час, визначення відсоткового розміру премії у певний час має тимчасовий характер та може бути розраховано лише на спеціальне коло суб'єктів. При цьому, розмір преміювання для конкретної особи не є фіксованим, а здебільшого залежить від особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання.

Отже, певні рішення уповноважених органів про зміну розмірів премії є внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії. Встановлені ж зазначеними рішеннями премії не можуть розповсюджуватися на осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом у подібних правовідносинах у постановах від 8 листопада 2022 року у справі № 380/18708/21, від 09 листопада 2023 року у справі № 380/14770/21, від 14 листопада 2023 року у справі № 380/2246/22.

Відтак, збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення поліцейським за посадою аналогічною тій, яку займав позивач на час звільнення зі служби, на підставі розпорядчих документів органів Національної поліції України, не є тотожним саме підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення розміру грошового забезпечення в цілому.

За приписами частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Стаття 43 Закону № 2262-ХІІ визначає порядок обчислення пенсій, водночас стаття 63 Закону № 2262-ХІІ - порядок перерахунку пенсій, якою і встановлено, що пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Як вже зазначено, розмір грошового забезпечення поліцейських, складові такого грошового забезпечення, в тому числі основні та додаткові його види, врегульовано правовими нормами Постанови № 988, до якої не вносилися зміни в частині грошового забезпечення поліцейських. Розмір грошового забезпечення поліцейських, складові такого грошового забезпечення, в тому числі основні та додаткові його види станом на 01.02.2023 та 01.09.2023, не змінювалися.

Тобто, в порядку встановленому законодавством розмір грошового забезпечення поліцейських, складові такого грошового забезпечення, в тому числі основні та додаткові його види, які б надавали право поліцейським, в тому числі позивачу, для перерахунку пенсії станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 не змінювалися.

Станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 в розумінні вимог статті 63 Закону № 2262-XII відсутнє рішення Кабінету Міністрів України, яке передбачало б умови, порядок та розміри проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону.

Збільшення розміру грошового забезпечення конкретного поліцейського за аналогічною посадою, яке зумовлено особистим внеском такого поліцейського в загальний результат служби чи специфічними умовами проходження служби, не може розцінюватися як передбачена законодавством підстава для перерахунку пенсії позивачу.

Отже, станом на 01.02.2023 та 01.09.2023 в розумінні вимог статті 63 Закону № 2262-XII відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу та, відповідно, відсутній обов'язок у відповідача для видачі довідок для такого перерахунку.

За таких обставин, відмовляючи позивачу у видачі оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.09.2023, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З системного аналізу матеріалів справи, наведених норм законодавства, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Позивач звільнений від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на підставі п. 8 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір». Відомості про понесення позивачем інших судових витрат, пов'язаних із розглядом цієї справи, в матеріалах справи відсутні. Розподіл судових витрат відповідно до статті 139 КАС України не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Відповідач: Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», місцезнаходження: 49045, м. Дніпро, вул. Полігонна, буд. 16, код ЄДРПОУ 08805223.

Повний текст рішення складено 15.05.2025.

Суддя В.В. Рянська