Рішення від 06.05.2025 по справі 160/29935/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2025 року Справа № 160/29935/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Боженко Н.В.

за участі секретаря судового засідання: Сватко Є.А.

за участі:

представника позивача: Шпакової Т.С.

представника відповідача: Плахтій О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу №160/29935/24 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» (49040, м.Дніпро, Запорізьке шосе, буд.37, код ЄДРПОУ 35241636) до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (49600, м.Дніпро, пр. Поля Олександра, буд. 57, код ЄДРПОУ 43968079) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

11 листопада 2024 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007520403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2021 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період травень 2022 року встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 307 639 грн., 22 коп;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007530403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2024 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період червень 2022 встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 259 260 грн. 57 коп;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007540403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2024 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період червень 2022 - січень 2023 року встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 206 041 грн., 57 коп.

Позовна заява обґрунтована посиланнями на протиправність податкового повідомлень-рішень, які є предметом оскарження. Зазначає, що спірні накладні направлені на реєстрацію вчасно - протягом операційного дня. Також відповідач застосував неналежний розмір ставок податку та невірно розрахував період прострочення.

Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 160/29935/24 та у зв'язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року позовну заяву залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали виконати вимоги, що в ній викладені, та усунути недоліки позовної заяви.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/29935/24, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

10 грудня 2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшов відзив, як якому відповідач проти позову заперечує в повному обсязі. Зазначає, що операційний день триває до 18:00 годин, а тому позивач подав відповідні накладні на реєстрацію з пропуском встановлено строку. Щодо норм права, на підставі яких позивача притягнуто до відповідальності, зазначає, що зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише до податкових накладних після набрання чинності відповідними положеннями законодавства - 08.02.2023 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 січня 2025 року призначено розгляд адміністративної справи №160/29935/24 за правилами загального позовного провадження та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим. Підготовче засідання призначено на 25 лютого 2025 року. Витребувано докази у справі.

21 лютого 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від відповідача надійшли витребувані документи.

Підготовче судове засідання, призначене на 25 лютого 2025 року, відкладено за клопотанням представника позивача. Наступне судове засідання призначено на 18 березня 2025 року.

18 березня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано клопотання про долучення доказів, яке надійшло від представника позивача в підсистемі «Електронний Суд». До клопотання долучено витребувані документи.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 березня 2025 продовжено строк підготовчого провадження у справі №160/29935/24 на тридцять днів. Відкладено підготовче судове засідання на 01 квітня 2025 року, за заявою представника відповідача.

28 березня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано додаткові пояснення, які надійшло від відповідача в підсистемі «Електронний Суд». Відповідач зазначає, що частину витребуваних документів позивачем не надано, а також звертає увагу на окремі аспекти змісту наданих документів.

31 березня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано клопотання про долучення доказів, яке надійшло від відповідача в підсистемі «Електронний Суд». До клопотання долучено постанову Верховного Суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 15 квітня 2025 року.

01 квітня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано клопотання про долучення доказів, яке надійшло від представника позивача в підсистемі «Електронний Суд». До клопотання долучено витребувані документи.

10 квітня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано додаткові пояснення, які надійшло від відповідача в підсистемі «Електронний Суд». Відповідач звертає увагу на окремі аспекти змісту наданих документів.

Судове засідання, призначене на 15 квітня 2025 року, знято з розгляду в зв'язку з оголошенням сигналу «Повітряна тривога». Наступне судове засідання призначено на 06 травня 2025 року.

В судове засідання, призначене на 06 травня 2025 року, представники сторін з'явились, надали пояснення та виступили з промовами в судових дебатах.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи та об'єктивно оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив наступні обставини.

27 червня 2024 року відповідачем складено Акт №635/32-00-04-03-01-01/35241636 про результати камеральної перевірки щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних позивачем (далі - Акт перевірки).

На підставі Акту перевірки відповідачем щодо позивача прийнято податкові повідомлення-рішення, які є предметом оскарження, а саме: податкове повідомлення-рішення №0007520403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2021 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період травень 2022 року встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 307 639 грн., 22 коп; податкове повідомлення-рішення №0007530403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2024 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період червень 2022 встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 259 260 грн. 57 коп; податкове повідомлення-рішення №0007540403, складене Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 31.07.2024 року, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, на підставі акта перевірки від 27.06.2024 року №635/32-00-04-03-01-01/35241636 за період червень 2022 - січень 2023 року встановлено порушення вимог пункту 201.1. та пункту 201.10 статті 201, п.69 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, в результаті чого застосовано штраф у сумі 206 041 грн., 57 коп.

Податкові повідомлення-рішення оскаржені позивачем в адміністративному порядку до ДПС України, однак рішенням останньої від 02.10.2024 року №29536/5/99-00-05-03-01-06 скарга позивача залишена без задоволення.

Вважаючи такі податкові повідомлення рішення протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до пп. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Підпунктом 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи, визначені пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Пунктом 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

За приписами пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента вимогам, визначеним п. 2, 3 ч. 1 та п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Згідно із п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Згідно п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого ст. 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених пп. "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до ст. 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого п. 201.4 ст. 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог ст. 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Застосовуючи вищевикладені нормативні положення до обставин цієї справи суд зазначає наступне.

Щодо положень п. 89, 90 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Законом №2876-ІХ, який набрав чинності 08.02.2023, підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України доповнено п. 89 та п. 90, якими змінено граничні строки реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за відповідне порушення:

89. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

90. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:

2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

При цьому згідно п. 11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого саме пунктом 89 цього розділу, тобто прямо пов'язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних, а до спірних правовідносин ці норми, як вказано вище, не застосовуються.

При цьому згідно п. 11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Позивач посилався на невірне обрання відповідачем ставок штрафних санкцій для притягнення позивача до відповідальності.

Суд зазначає, що Судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду у постанові від 26.02.2025 року у справі №200/4768/23 сформувала правовий висновок щодо застосування відповідних положень законодавства, згідно якого: положення пунктів 89, 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України формують комплексний правовий механізм, який не поширює свою дію на відносини, що мали місце до набрання ними чинності. Зворотна дія у часі положень пункту 89 розділу не є можливою.

Іншими словами, пункт 89 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України установлює нові (подовжені) строки реєстрації податкових накладних під час воєнного стану та 6 місяців після. Пункт 90 цього підрозділу визначає відповідальність (штрафи) саме за порушення цих нових строків реєстрації (тобто за склад податкового правопорушення, відмінний від «довоєнних» строків пункту 201.10 статті 201 ПК України). З огляду на це можна дійти висновки, що ці норми - пунктів 89 і 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України не замінюють «автоматично» старі положення (пункту 201.10 статті 201 і пункту 120-1.1 статті 120-1 цього Кодексу), а створюють окремий правовий механізм саме для «воєнного» періоду, не маючи зворотної сили щодо подій, які відбулися до набрання чинності Законом № 2876-ІХ.

Пункт 11 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України передбачає застосування розміру штрафних (фінансових) санкцій, передбаченого законом, чинним на день прийняття рішення щодо їх застосування.

Водночас у спірному випадку йдеться про різний склад податкового правопорушення, а не про однакові правопорушення з різними розмірами штрафів. Закон № 2876?ІХ не вносив змін до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим розміри штрафів замінюються на нові.

Отже, пункт 11 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України сам по собі не змінює темпоральних меж дії нових норм, а лише вказує на те, що у разі, коли штраф визначається за тим самим порушенням, але на момент ухвалення рішення змінився його розмір у межах однієї й тієї ж правової норми, слід брати до уваги новий (зменшений) розмір. У випадку ж із пунктами 89 і 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України йдеться про інше правопорушення (порушення нових «воєнних» строків реєстрації), тож вони не можуть поширюватися відповідальність, що передбачена іншими нормами.

Таким чином, є помилковими доводи позивача, що пункт 11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України прямо вказує на обов'язок контролюючого органу під час розрахунку штрафних санкцій за вчинене позивачем порушення застосовувати розміри, що визначені пунктом 90 підрозділу 2 розділу ХХ цього Кодексу.

З цих підстав судом відхиляються доводи позивача у відповідній частині.

Щодо своєчасності подання податкових накладних на реєстрацію.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (далі - Порядок №1246).

Пунктами 2-3 Порядку №1246 визначено, що операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем

Згідно п. 8 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку.

Відповідно до п. 10 Порядку №1246 до Реєстру приймаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, складені в електронній формі з накладенням:

кваліфікованого електронного підпису головного бухгалтера (бухгалтера) або кваліфікованого електронного підпису керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) постачальника (продавця), що є юридичною особою;

кваліфікованого електронного підпису постачальника (продавця), що є фізичною особою - підприємцем.

Пунктом 11 Порядку №1246 після накладення кваліфікованого електронного підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДПС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Згідно п. 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13-15 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Цей аргумент позивача стосувався лише податкових накладних, поданих 15.07.2022 року. Станом на цю дату п. 69.18 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачав, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 18 години.

В даній справі йдеться про понад 1000 спірних податкових накладних (згідно тверджень позивача подані 15.07.2022 року, однак зареєстровані 18.07.2022 року).

Позивач зазначав, що згідно п. 69.18 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.

Водночас, таку редакцію зазначена норма права має зараз. Доцільно навести хронологію зміни цієї норми права в аспекті тривалості операційного дня:

1) первинна редакція: з 8 години до 18 години для прийняття всіх електронних документів, згідно Закону №2120-IX, який набрав чинності 17.03.2022 року та яким було доповнено Податковий кодексу України, зокрема, даною нормою права (спеціальне правило поведінки на період воєнного стану).

2) друга редакція: з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин (окремо для податкових накладних), згідно Закону №2876-IX, який набрав чинності 08.02.2023 року;

3) наявна редакція: з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин, а для поданих в останній день строку - не пізніше наступного операційного дня з дня подання, згідно Закону №3706-IX, який набрав чинності 01.07.2024 року.

Аргумент позивача стосувався накладних, поданих в 2022 році, тобто в період дії норми права п. 69.18 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в редакції Закону №2120-IX, яка визначала операційний день до 18:00 годин. Цією нормою права повністю охоплено період, протягом якого тривали спірні правовідносини.

Отже, посилання позивача на норму права, яка не діяла в період виникнення спірних правовідносин, судом відхиляється.

Водночас, суд звертає увагу на наступне.

Правове значення підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України полягає в тому, що цією нормою звільнено контролюючий орган від обов'язку забезпечувати функціонування електронних сервісів після 18 години та у позаробочі дні.

Разом із тим, аналізований правовий припис підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України не стосується порядку вчинення дій платником податків, а отже, не змінює граничних строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в аспекті спрямованих платником дій для таких цілей.

Виходячи зі співвідношення предметів регулювання підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України на норм статті 201 ПК України та Порядку № 1246, вчиненню платником дій щодо надіслання на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування у визначений у Порядку № 1246 строк кореспондують дії контролюючого органу щодо приймання та проведення реєстрації означених накладних відповідно до строків, установлених у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, що становить належний порядок вчинення платником дій з надсилання та прийняття контролюючим органом для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування під час воєнного стану.

При цьому, задля забезпечення належної реалізації процедури реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, контролюючий орган зобов'язаний прийняти податкові накладні/розрахунки коригування, надіслані у межах граничних строків та впродовж операційного дня, визначених для платника у Порядку № 1246, та на наступний робочий день до 18 години, якщо прийняття таких податкових накладних/розрахунків коригування є неможливим у межах попереднього дня з урахуванням строків у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, прийняти їх та зареєструвати. Іншими словами, у контролюючого органу зберігається обов'язок належного реагування на правомірні дії платника, але з урахуванням обмеженого робочого часу податкового органу згідно з підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України.

У подальшому законодавець усунув неоднозначність правового регулювання закріпивши у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України положення про те, що операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Ці зміни внесені до підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України згідно із Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування», який набрав чинності 8 лютого 2023 року.

Згідно з введеною нормою визначення операційного дня для цілей вчинення платником дій щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування не пов'язано з робочими днями, а також розширено часові межі для вчинення належних дій платником податку.

Аналогічний правовий висновок міститься у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27.03.2025 року у справі № 380/15811/23, від 14.12.2023 року у справі №260/5659/22 та у постанові від 15.08.2024 року у справі №160/20076/23.

Тобто, тривалість операційного дня до 20:00 годин застосовується в цілях статті 201 Податкового кодексу України як встановлена спеціальною нормою, що регулює порядок направлення електронного документа - податкової накладної (розрахунку коригування до податкової накладної) до ДПС для реєстрації в ЄРПН.

Подібне правозастосування здійснене Третім апеляційним адміністративним судом у постанові від 27.03.2025 року у справі №160/8423/24.

Таким чином, на момент спірних правовідносин (15 та 18 липня 2022 року) позивач правомірно міг подавати на реєстрацію податкові накладні згідно положень Порядку №1246, норми якого передбачали таке подання до 20:00 годин.

З матеріалів справи вбачається, що частина податкових накладних подана позивачем на реєстрацію 15.07.2022 року до 20:00 годин. Вказане підтверджується витягами з комп'ютерної програми «M.E.Doc», наданими позивачем. Проте, в наявності і податкові накладні, які дійсно подані на реєстрацію з простроченням та по яким, відповідно, штрафна санкція нараховано правомірно.

Тобто, відповідач не мав правових підстав для констатації прострочення граничного терміну реєстрації податкових накладних щодо тих податкових накладних позивача, які були подані на реєстрацію 15.07.2022 року до 20:00 годин, однак мав правові підстави для констатації відповідного прострочення щодо решти податкових накладних.

Відповідно, частина штрафної санкції нараховано протиправно - щодо усіх податкових накладних, які були подані на реєстрацію 15.07.2022 року до 20:00 годин.

В цьому аспекті суд звертає увагу на наступне.

Суд не позбавлений можливості скасувати рішення суб'єкта владних повноважень у частині так само як і не позбавлений можливості виділити із загального обсягу грошових зобов'язань (штрафних санкцій) суму, яка збільшена (нарахована) правомірно за умови наявності відповідного розрахунку в матеріалах справи. Такі дії суду не є підміною повноважень контролюючого органу, а є способом відновлення порушених прав та інтересів та справедливості в цілому, що відповідає повноваженням адміністративного суду.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 24.09.2024 року у справі №320/8747/23.

В даній справі мали місце 3 ППР:

1) №0007520403 - прийняте щодо податкових накладних, які були зареєстровані в період з 19.07.2022 року по 11.11.2022 року;

2) №0007530403 та №0007540403 - прийняті щодо податкових накладних, серед яких є ті, що зареєстровані 18.07.2022 року.

Отже, ППР №0007520403 не підлягає скасуванню, оскільки при його прийнятті не допущено порушень, вказаних раніше.

Щодо інших двох ППР необхідним є визначення в якій саме частині кожне з них містить штрафну санкцію, яка нарахована всупереч вищевказаним висновкам суду. За результатом опрацювання матеріалів справи, судом встановлено наступне.

У ППР №0007530403 штрафну санкцію застосовано на загальну суму 259260,57 грн, у ППР №0007540403 - на суму 206041,57 грн. Всього - 465302,14 грн. Помилковими є нарахування на загальну суму 284989,59 грн, яка розподілена наступним чином:

1) у ППР №0007530403 в наявності 403 податкові накладні, подані до 20:00 год 15.07.2022 року, на загальну суму: 120636,61 грн.

2) у ППР №0007540403 в наявності 596 податкових накладних, поданих до 20:00 год 15.07.2022 року, на загальну суму: 164352,98 грн.

Отже, саме в таких частинах належить скасувати ці ППР.

Додатково суд зазначає, що для ППР №0007530403 йдеться про наступні накладні: №15268, №15267, №15259, №13341, №12758, №12750, №12668, №12625, №12607, №12600, №12595, №12594, №12593, №12592, №12591, №12590, №12589, №12588, №12587, №12586, №12585, №12584, №12583, №12581, №12580, №12579, №12576, №12575, №12574, №12573, №12572, №12571, №12570, №12569, №12567, №12565, №12564, №12563, №12562, №12561, №12560, №12559, №12558, №12556, №12555, №12554, №12553, №12552, №12550, №12549, №12547, №12545, №12544, №12543, №12542, №12541, №12540, №12539, №12538, №12537, №12536, №12535, №12534, №12533, №12532, №12531, №12530, №12529, №12528, №12527, №12526, №12525, №12524, №12523, №12522, №12521, №12520, №12518, №12515, №12514, №12513, №12512, №12511, №12508, №12507, №12506, №12505, №12504, №12502, №12501, №12500, №12499, №12498, №12497, №12495, №12494, №12493, №12491, №12490, №12489, №12488, №12487, №12486, №12485, №12483, №12481, №12479, №12478, №12477, №12476, №12475, №12473, №12470, №12469, №12467, №12466, №12465, №12464, №12463, №12462, №12461, №12460, №12459, №12458, №12457, №12456, №12455, №12454, №12453, №12452, №12450, №12449, №12448, №12447, №12444, №12443, №12442, №12440, №12439, №12437, №12436, №12435, №12434, №12432, №12429, №12427, №12426, №12424, №12423, №12421, №12420, №12418, №12417, №12416, №12415, №12414, №12413, №12411, №12410, №12407, №12406, №12405, №12404, №12403, №12402, №12401, №12400, №12399, №12398, №12397, №12396, №12395, №12394, №12393, №12390, №12389, №12387, №12386, №12385, №12384, №12383, №12382, №12381, №12380, №12379, №12378, №12377, №12376, №12373, №12372, №12371, №12370, №12369, №12368, №12367, №12366, №12364, №12363, №12362, №12360, №12359, №12357, №12356, №12355, №12351, №12350, №12349, №12348, №12345, №12344, №12343, №12342, №12341, №12340, №12339, №12338, №12333, №12330, №12329, №12328, №12327, №12326, №12325, №12324, №12322, №12321, №12320, №12319, №12318, №12317, №12316, №12315, №12314, №12313, №12312, №12311, №12310, №12308, №12307, №12306, №12305, №12304, №12302, №12301, №12300, №12299, №12297, №12296, №12295, №12294, №12291, №12290, №12289, №12288, №12287, №12286, №12284, №12283, №12282, №12278, №12275, №12274, №12273, №12272, №12271, №12270, №12269, №12268, №12267, №12265, №12264, №12263, №12262, №12261, №12260, №12258, №12257, №12256, №12255, №12254, №12251, №12249, №12248, №12245, №12243, №12242, №12241, №12239, №12238, №12237, №12236, №12235, №12234, №12233, №12232, №12231, №12229, №12228, №12227, №12225, №12224, №12223, №12222, №12219, №12218, №12217, №12216, №12215, №12214, №12213, №12212, №12211, №12208, №12207, №12206, №12205, №12204, №12203, №12202, №12201, №12200, №12199, №12198, №12196, №12194, №12192, №12191, №12190, №12189, №12188, №12187, №12186, №12185, №12183, №12182, №12181, №12180, №12178, №12177, №12176, №12175, №12174, №12173, №12166, №12165, №12164, №12163, №12161, №12160, №12159, №12158, №12157, №12156, №12155, №12154, №12153, №12152, №12151, №12150, №12149, №12148, №12147, №12146, №12145, №12144, №12143, №12142, №12141, №12140, №12139, №12138, №12137, №12135, №12134, №12133, №12132, №12131, №12130, №12129, №12128, №12127, №12126, №12125, №12124, №12123, №12122, №12121, №12120, №12119, №12117, №12116, №12115, №12114, №12113, №12110, №12109, №12108, №12107, №12106, №12105.

В свою чергу для ППР №0007540403 йдеться про наступні накладні: №13610, №14420, №14479, №14024, №14006, №13864, №14341, №13732, №14467, №14074, №14143, №13793, №14048, №13695, №13961, №14142, №14053, №14319, №13637, №13895, №13812, №13929, №14033, №14423, №14091, №14195, №14003, №14115, №13585, №14045, №13730, №14263, №14000, №13649, №13825, №14077, №15243, №13914, №13731, №14187, №13747, №14168, №14258, №14265, №13629, №14316, №13843, №13821, №13722, №11046, №14282, №14387, №14204, №13570, №13559, №13518, №11050, №14335, №13949, №14369, №14235, №13650, №14456, №13784, №14070, №14499, №13659, №14209, №13875, №13578, №13536, №13766, №14107, №13913, №13815, №13814, №15232, №14439, №13685, №13767, №14425, №15228, №13932, №14491, №14375, №11687, №14430, №13584, №13790, №13798, №14192, №13566, №14244, №13680, №14054, №14493, №14392, №14239, №13959, №13835, №13539, №14218, №13523, №14201, №13690, №11048, №13834, №14283, №14321, №13733, №15229, №13823, №14097, №11057, №13806, №13972, №14501, №13678, №13624, №14186, №13530, №14038, №14334, №13527, №14340, №14057, №13532, №14237, №14052, №14121, №13846, №14017, №15264, №11055, №13901, №15266, №13888, №14106, №14069, №13614, №13792, №13893, №13873, №14394, №14027, №13693, №14469, №13837, №13768, №14301, №13529, №14071, №14011, №13531, №13950, №13762, №14034, №13880, №14100, №14339, №13497, №13619, №13816, №13937, №14488, №13593, №13894, №14372, №14277, №14455, №13556, №13648, №14411, №13764, №13940, №14174, №13915, №13919, №14360, №14257, №13675, №13751, №14307, №14035, №14191, №14264, №13704, №13534, №13994, №14215, №13850, №13735, №13926, №14446, №13579, №13886, №13819, №14026, №14089, №14228, №13646, №13917, №13752, №14162, №14005, №14315, №13920, №14367, №14502, №13862, №13876, №13506, №14111, №14318, №13902, №14188, №13717, №14259, №13879, №14381, №13775, №13625, №14261, №15265, №13820, №13817, №14408, №14262, №14281, №14272, №14231, №14492, №14059, №13551, №13697, №15239, №13983, №13708, №11051, №14435, №14324, №14767, №13958, №13918, №14198, №14337, №14205, №14014, №13574, №13948, №13612, №13686, №14146, №13721, №14419, №14308, №11052, №15241, №13642, №13995, №13631, №14772, №14118, №14055, №13878, №14088, №13492, №14396, №14249, №13562, №13924, №14288, №14418, №14452, №13736, №14474, №13586, №14062, №14194, №13990, №14025, №14224, №14376, №14487, №14002, №13567, №14424, №13765, №14293, №13831, №14483, №14145, №14084, №13786, №14108, №14402, №14022, №13542, №13960, №14366, №13677, №14436, №13844, №14481, №13866, №13818, №14289, №14243, №14409, №14090, №13508, №13928, №13855, №14371, №13748, №13595, №13653, №14079, №14489, №13611, №13781, №14013, №14268, №13854, №14305, №13702, №14047, №14447, №14429, №13853, №14386, №14480, №13662, №13795, №13694, №14087, №13679, №14256, №13645, №14041, №14295, №13592, №13667, №13803, №13761, №13603, №13896, №14029, №14267, №13729, №11688, №13998, №14217, №13587, №13564, №14203, №14117, №13557, №14486, №13780, №13605, №14361, №14072, №14199, №14064, №14353, №13596, №13910, №13641, №14323, №14285, №13590, №13516, №14453, №13734, №14119, №14173, №14042, №14036, №13849, №13669, №13672, №13900, №14459, №14075, №13986, №14275, №13621, №14426, №14468, №13882, №14454, №13705, №14132, №13827, №13981, №13946, №13982, №14116, №13517, №14255, №13903, №14395, №14490, №14113, №13725, №14031, №13841, №14158, №13552, №14266, №15240, №13710, №13759, №13976, №13709, №11689, №14248, №13974, №13545, №11045, №13601, №13561, №13495, №13510, №14229, №14028, №13526, №14440, №14184, №14233, №13580, №13944, №15231, №13543, №14128, №13620, №14410, №11058, №13604, №14298, №14101, №14104, №13773, №13665, №14180, №14320, №15233, №12779, №14442, №13830, №13804, №13891, №13541, №13922, №13727, №13507, №14291, №13647, №13640, №14197, №13634, №13760, №13988, №14485, №13715, №13763, №13700, №14317, №13957, №14274, №13877, №13975, №14141, №14345, №13842, №13802, №13824, №14068, №13674, №14183, №13822, №13563, №13691, №14246, №14472, №14085, №13991, №13883, №14498, №13633, №14016, №14001, №14438, №13573, №14129, №13874, №14240, №15244, №14370, №14219, №14182, №13813, №14136, №13692, №14148, №15230, №13707, №14131, №14475, №13769, №15238, №13852, №14012, №14147, №13519, №14388, №13951, №14250, №14292, №13670, №13889, №13554, №14222, №14216, №14125, №15242, №14766, №14302, №13970, №14350, №14080, №13496, №14379, №13575, №13985, №13927, №14271, №14444, №14135, №13553, №14332, №14154, №13905, №13907, №13984, №14238, №13863, №14004, №14163, №13805, №13622.

Отже, ППР №0007520403 не підлягає скасування, оскільки при його прийнятті не допущено порушень, вказаних раніше.

В свою чергу ППР №0007530403 та №0007540403 підлягають скасуванню у вищевказаних частинах.

Враховуючи зазначене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо судових витрат.

При зверненні до суду позивачем сплачено суму судового збору у розмірі 9275,29 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 20.11.2024 року. Відповідно до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений судовий збір за подання позову підлягає поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Так, ціна позову складала 772941,36 грн, позов задоволено частково щодо вимог на суму 284989,59 грн, що являє собою 36,87% від ціни позову. Відповідно, позивачу належить повернути 9275,29*36,87% = 3419,80 гривень судового збору.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» (49040, м.Дніпро, Запорізьке шосе, буд.37, код ЄДРПОУ 35241636) до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (49600, м.Дніпро, пр. Поля Олександра, буд. 57, код ЄДРПОУ 43968079) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати в частині податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 31.07.2024 року №0007530403 на суму 120636,61 грн.

Визнати протиправним та скасувати в частині податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 31.07.2024 року №0007540403 на суму 164352,98 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (49600, м.Дніпро, пр. Поля Олександра, буд. 57, код ЄДРПОУ 43968079) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» (49040, м.Дніпро, Запорізьке шосе, буд.37, код ЄДРПОУ 35241636) сплачений судовий збір у розмірі 3419,80 гривень (три тисячі чотириста дев'ятнадцять гривень 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений15 травня 2025 року.

Суддя Н.В. Боженко