Рішення від 05.05.2025 по справі 140/1792/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2025 року ЛуцькСправа № 140/1792/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Грицаку П.О.,

за участю представника позивача Ярошика Т. В.,

представника відповідача Роскошнової Д. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцький Ремонтний Завод «Мотор» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Луцький ремонтний завод «Мотор» (далі - ТзОВ «ЛРЗ «Мотор», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 форми «В4», яким зменшено розмір від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 3 172 887,02 грн.

В обґрунтування позову зазначили, що спірне податкове повідомлення-рішення прийняте на підставі акту №26958/07-03/08029701 від 26.09.2024 документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2024 року від'ємного значення з ПДВ, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.

Вказали, що згідно висновків акта перевірки №26958/07-03/08029701 від 26.09.2024 встановлено порушення ТзОВ «ЛРЗ «Мотор»: - п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14, п.п. 198.1, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) встановлено завищення податкового кредиту з ПДВ на суму 3 176 035 грн., що зі свого боку призвело до завищення показників рядка 17, ряд. 19 Декларації за липень 2024 року на суму ПДВ 3 176 035 грн., та відповідно до завищення суми від'ємного значення, що зараховується до податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (ряд. 21) в декларації за липень 2024 на суму 3 176 035 грн.; - абз. «б» п. 200.4, абз. «в» п. 200.14 ст. 200 ПК України, розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №21 від 28.01.2016р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №159/28289 від 29.01.2016р., внаслідок чого ТОВ «ЛРЗ «Мотор» відмовлено у бюджетному відшкодуванні на рахунок платника у банку по Декларації за липень 2024 року на суму 6 720 грн.

Підприємство не погодившись з висновками акту перевірки подало додаткові пояснення від 23.11.2023 та заперечення від 15.10.2024, за результатами розгляду якого прийнято рішення про часткове їх задоволення, відтак, прийнято рішення частково скасувати висновок Акту документальної позапланової виїзної перевірки від 26.09.2024 №26958/07-03/08029701 в частині відмови у бюджетному відшкодуванні на рахунок платника у банку по декларації за липень 2024 року на суму 6 720 грн, решту висновків залишено без змін, тому ГУ ДПС у Волинській області винесено податкове повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 форми «В4», яким зменшено розмір від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 3 172 887,02 грн.

Зазначили, що не погоджуючись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» подано скаргу від 08.11.2024 №1-61/6960 до Державної податкової служби України, проте рішенням ДПС України про результати розгляду скарги від 15.01.2025 №1185/6/99-00-06-01-03-06, податкове повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Вважаючи виявлені в акті перевірки порушення такими, що не відповідають фактичним обставинам справи та суперечать нормам чинного законодавства, ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» звернулось до суду із цим позовом.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, призначено у даній справі підготовче засідання.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача позовних вимог не визнала та просила відмовити в їх задоволенні з мотивів, викладених у акті перевірки, та правомірно прийнято на його підставі оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

У відповіді на відзив позивач підтвердив свої доводи, зазначені у позовній заяві та просив у задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі третьої особи.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про проведення розгляду справи в закритому судовому засіданні.

У судових засіданнях представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у заявах по суті справи та додаткових поясненнях, та просив їх задовольнити, а представник відповідача позовні вимоги заперечила, просила у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

ТзОВ «ЛРЗ «Мотор», зареєстроване як юридична особа, основним видом економічної діяльності є: 30.30 - виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до витягу №2203184500155 з реєстру платників податку на додану вартість позивач зареєстрований платником податку на додану вартість (т.4, а.с.79).

На підставі наказу ГУ ДПС у Волинській області від 06.09.2024 №3099-п ГУ ДПС у Волинській області проведено позапланову виїзну документальну перевірку ТзОВ «ЛМР «Мотор» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість, в тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.

26.09.2024 за результатами вказаної перевірки складено акт №26958/07-03/08029701, згідно з висновками якого перевіркою встановлено недотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2024 року у декларації від'ємного значення з ПДВ, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету встановлено порушення платником податків:

- п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14, п.п. 198.1, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) встановлено завищення податкового кредиту з ПДВ на суму 3 176 035 грн., що зі свого боку призвело до завищення показників рядка 17, ряд. 19 Декларації за липень 2024 року на суму ПДВ 3 176 035 грн., та відповідно до завищення суми від'ємного значення, що зараховується до податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (ряд. 21) в декларації за липень 2024 на суму 3 176 035 грн.;

- абз. «б» п. 200.4, абз. «в» п. 200.14 ст. 200 ПК України, розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №21 від 28.01.2016р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №159/28289 від 29.01.2016р., внаслідок чого ТОВ «ЛРЗ «Мотор» відмовлено у бюджетному відшкодуванні на рахунок платника у банку по Декларації за липень 2024 року на суму 6 720 грн.

15.10.2024 ТзОВ «ЛРЗ «Мотор», не погодившись із зазначеними висновками вказаного акта перевірки, подано заперечення та додаткові пояснення від 23.11.2023.

24.10.2024 Комісією ГУ ДПС у Волинській області за результатами розгляду даного заперечення складено Висновок №321/03-20-07-03-14/08029701, яким скасовано висновок Акту в частині відмови у бюджетному відшкодуванні на рахунок платника у банку по Декларації за липень 2024 року на суму 6 720 грн, решту висновку залишено без змін.

29.10.2024 ГУ ДПС у Волинській області винесено податкове повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 форми «В4», яким зменшено розмір від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 3 172 887,02 грн.

08.11.2024 ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» подано скаргу до Державної податкової служби України на вищезазначене податкове повідомлення-рішення, однак рішенням ДПС України про результати розгляду скарги від 15.01.2025 №1185/6/99-00-06-01-03-06, податкове повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Вважаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся в суд з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їхні права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їхніх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

У розумінні підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

За приписами підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Аналіз змісту наведеної норми свідчить про два окремі випадки проведення документальної позапланової перевірки: перша - подання декларації, в якій заявлено до відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість; друга - подання декларації з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. При цьому у першому випадку позапланова перевірка проводиться за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V ПК України.

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 19.02.2021 у справі №821/1235/17.

Як встановлено судом, документальна позапланова виїзна перевірка ТзОВ «ЛМР «Мотор» була проведена відповідно до наказу ГУ ДПС у Волинській області від 06.09.2024 №3099-п з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість, в тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.

Позивач не заперечує наявність правових підстав для проведення документальної позапланової виїзної перевірки.

Вирішуючи питання щодо правомірності прийнятого відповідачем за результатами проведеної перевірки спірних податкового повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703, суд щодо встановлених податковим органом порушення зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовано ПК України.

Згідно із підпункту 14.1.36. пункту 14.1. статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами;

Відповідно до підпункту 14.1.181 пункту 14.1. статті 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до пункту 198.1. статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного капіталу та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Згідно із пунктом 198.3. статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи;

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні засоби почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Нормами пункту 198.6. статті 198 ПК України визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший пункту 201.10 статті 201 ПК України).

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регламентує стаття 200 ПК України.

Відповідно до пункту 200.1 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктом 200.2 цієї статті при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Як визначено пунктом 200.4 статті 200 ПК України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету. Не підлягає бюджетному відшкодуванню сума від'ємного значення, до розрахунку якої включено суми податку, сплачені отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг, які використані або будуть використані в операціях з першого постачання житла (об'єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об'єкта незавершеного будівництва/майбутнього об'єкта житлової нерухомості. Суми такого від'ємного значення зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до її повного погашення податковими зобов'язаннями; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Отже, від'ємне значення як категорія Кодексу - це також математична (об'єктивна) категорія, різниця між зменшуваним (податкове зобов'язання) та від'ємником (податковим кредитом). Для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

За змістом статті 200 ПК України платники податку мають право на бюджетне відшкодування відповідно за їх заявою про повернення суми бюджетного відшкодування після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у визначених випадках - за результатами документальної перевірки.

З урахуванням наведеного саме на контролюючий орган покладається обов'язок перевірки правильності декларування показників податкової декларації платника ПДВ. Поряд з тим встановлення завищення (заниження) окремих показників податкової декларації, а так само відмова у бюджетному відшкодуванні ПДВ має відбуватися у встановленому порядку та спосіб; висновки податкового органу мають відповідати положенням чинного законодавства.

Згідно із частинами першою-другою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» від 16.07.1999 №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами також визначена підпунктом 1.2 пункту 1, підпунктом 2.1 пункту 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 з наступними змінами та доповненнями (далі - Положення №88), згідно з якими первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Відповідно до пункту 2.4 Положення №88 первинні документи (на паперових і машинолічильних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам (підпункти 2.15, 2.16 пункту 2 Положення №88).

При цьому, податковим законодавством не встановлено конкретного переліку первинних документів, які повинні складатися за наслідками тієї чи іншої господарської операції. Таким чином, будь-які документи (у тому числі, договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством. Тобто для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Для податкового обліку значення має саме факт поставки тим постачальником, який вказаний в первинних документах, наданих платником податків на підтвердження задекларованих сум податкового кредиту (податкових зобов'язань).

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 20.02.2018 у справі №814/328/15.

Аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку, що для отримання права сформувати податковий кредит із сум податку на додану вартість платник податку на додану вартість повинен мати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання у власній господарській діяльності.

При вирішенні спорів щодо правомірності формування платниками податків своїх даних податкового обліку, зокрема, якщо предметом спору є достовірність первинних документів та підтвердження інших обставин реальності відображених у податковому обліку господарських операцій, необхідно враховувати, що обов'язок доведення відповідних обставин у спорах між особою та суб'єктом владних повноважень покладається на суб'єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти позову. У разі надання контролюючим органом доказів, які в сукупності з іншими доказами у справі свідчать, що документи, на підставі яких платник податків задекларував податковий кредит та сформував витрати, містять інформацію, що не відповідає дійсності, платник податків має спростовувати ці доводи. Наведене випливає зі змісту частини першої статті 77 КАС України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 21.08.2023 у справі №200/2903/22 та узгоджується із висновками Великої Палати Верховного Суду у постанові від 07.07.2022 у справі №160/3364/19.

Зі змісту оскаржуваного податкового повідомлення - рішення від 29.10.2024 №0299510703 судом встановлено, що висновки контролюючого органу ґрунтуються на нереальності господарських взаємовідносин між позивачем та ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка».

З урахуванням наведених норм чинного законодавства України та доводів відповідача, судом при розгляді справи підлягали з'ясуванню обставини щодо фактичного здійснення позивачем господарських операцій із вищезазначеними контрагентами-постачальниками.

Щодо господарських правовідносин з ТзОВ «Промелектроніка», суд зазначає наступне.

Не є спірною та обставина, що між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» (покупець) та ТзОВ «Промелектроніка» (постачальник) було укладено договір поставки №376 від 18.09.2020.

На виконання умов вказаного договору ТзОВ «Промелектроніка», було поставлено на адресу ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» золотник з втулкою 2218.03.540-1 в кількості 2 шт., ричаг 2040.117-1 в кількості 2 шт, що підтверджується актами приймання-передачі №0810 від 11.10.2021 та №2909 від 04.10.2021 відповідно.

Після проходження вхідного контролю були виписані карти якості №49 від 02.11.2021, №50 від 05.11.2021.

Постачальником виписано видаткові накладні №0000294 від 03.11.2021 та №0000302 від 11.11.2021.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі підприємства та відображені у картках складського обліку матеріалів №1599, 3501.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №26935 від 16.04.2024 на загальну суму 9 108,00 грн. в т.ч. ПДВ 1 518,00 грн., №19568 від 02.03.2023 на загальну суму 36 432,00 грн. в т.ч. ПДВ 6 072,00 грн., №19704 від 10.03.2023 на суму 45 888,00 грн. в т.ч. ПДВ 7 648,00 грн., №27077 від 22.04.2024 на суму 11 472,00 грн. в т.ч. ПДВ 1 912,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікати якості №2909 від 29.09.2021р., №0810 від 08.10.2021.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується товарно-транспортною накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000740667443 від 08.10.2021, №59000736846267 від 29.09.2021.

За наслідками вищезазначеної господарської операції в ЄРПН були зареєстровані податкові накладні №1 від 03.11.2021 на суму 57 360,00 грн. в т.ч. ПДВ 9 560,00 грн, №8 від 11.11.2021 на суму 45 540,00 грн., в т.ч. ПДВ 7 590,00 грн.

Щодо господарських правовідносин з ТзОВ «Груп Інтрейд», суд зазначає наступне.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» (покупець) та ТзОВ «Груп Інтрейд» (постачальник) було укладено договір поставки №376 від 18.09.2020.

На виконання умов вказаного договору ТзОВ «Груп Інтрейд», було поставлено на адресу ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» чутливі елементи АЧЄ-99 в кількості 10 шт згідно акта приймання-передачі №08.04.2022.

За результатами вхідного контролю АЧЄ-99 в кількості 3 шт. були повернуті згідно акту №24/2022 та контрольної картки від 22.04.2022, що підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000830170666 від 15.06.2022.

Після проходження вхідного контролю були виписані карти якості №27 від 22.04.2022.

Постачальником виписано видаткову накладну №170 від 27.05.2022.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі підприємства та відображені у карткці складського обліку матеріалу №3275.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №17689 від 25.10.2022 на суму 86 398,74 грн. в т.ч. ПДВ 14 399,79 грн.

На вказаний ТМЦ постачальником надано сертифікат якості від 30.03.2022.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується товарно-транспортною накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта№59000805567947 від 31.03.2022.

За наслідками вищезазначеної господарської операції в ЄРПН були зареєстровані податкову накладну №13 від 27.05.2022 на суму 107 998,42 грн. в т.ч. ПДВ 17 999,74 грн.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» (покупець) та ТзОВ «Груп Інтрейд» (постачальник) було укладено договір поставки №169 від 05.04.2021.

На виконання умов вказаного договору було поставлено трубку 2118.160-1 в кількості 3 шт., згідно акту прийому-передачі від 17.06.2021.

За результатами вхідного контролю трубки 2118.160-1 в кількості 2 шт. були повернуті згідно акту №07/09-01 та контрольної картки від 02.08.2021, що також підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000733008280 від 20.09.2021.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана картка якості №22 від 02.08.2021.

ТзОВ «Груп Інтрейд» - Постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №0000418 від 18.08.2021 та зареєстрована податкова накладна №18 від 18.08.2021 на суму 22 176,00 грн. в т.ч. ПДВ 3969,00 грн.

Вказаний ТМЦ був оприбуткований на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображено у картці складського обліку матеріалів №3495.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №19305 від 09.02.2023 на суму 17 740,80 грн. в т.ч. ПДВ 2 956,80 грн.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес - накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта№59000697952649 від 15.06.2021.

Також на вказаний ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №2604 від 26.04.2021.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Груп Інтрейд» (постачальник) було укладено договір поставки №175 від 06.04.2021.

На виконання умов вказаного договору було поставлено пружину 611.142 в кількості 5 шт. згідно акту прийому-передачі від 16.08.2021 та кільце плаваюче 721.305 в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі від 01.11.2021.

За результатами вхідного контролю кільце 721.305 в кількості 1 шт. було повернуто згідно акту №4/2021 та контрольної картки від 26.11.2021, що також підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000767068839 від 10.12.2021.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані картки якості №55 від 26.11.2021, №58 від 07.12.2021.

ТзОВ «Груп Інтрейд» була виписана видаткова накладна №0000630 від 23.12.2021 та складена податкова накладна №51 від 23.12.2021 на суму 51 984,00 грн. в т.ч. ПДВ 8 664,00 грн.

Придбані ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор'та відображені у картках складського обліку матеріалів №707, №695.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №1308 від 13.08.2021, №1510 від 29.10.2021.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції платіжної інструкцій №19569 від 02.03.2023 на суму 41 587,20 грн. в т.ч. ПДВ 6 931,20 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікати якості №1308 від 13.08.2021, №1510 від 29.10.2021.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес - накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000718978940 від 13.07.2021, №59000749028885 від 29.10.2021.

Також, судом встановлено, що за результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі датчиків вібрації МВ-27-1Г та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію був укладений договір поставки №137 від 26.02.2024.

На виконання умов вказаного договору було поставлено датчик вібрації МВ-27-1Г в кількості 5 шт., згідно акту прийому-передачі 16.01.2024 та в кількості 1 шт. згідно акту прийому-передачі від 01.02.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана були виписані карти якості №656 від 20.01.2024р., №663/1 від 09.02.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» була виписана видаткова накладна №1317 від 01.03.2024 та складена податкова накладна №1 від 01.03.2024 на суму 1 174 500,00 грн. в т.ч. ПДВ 195 750,00 грн.

Датчики вібрації були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №2053/2/20531.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №26440 від 20.03.2024 на загальну суму 939 600,00 грн. в т.ч. ПДВ 156 600,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікати якості від 16.01.2024., від 01.02.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001088426084 від 16.01.2024, №59001096245077 від 01.02.2024.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі свічки запалювання СП-51П та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладений договір поставки №336 від 14.05.2024.

На виконання даного договору було поставлено свічки запалювання СП-51П в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна №336-2 від 15.05.2024, в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна №336-1 від 14.05.2024, в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна №336-3 від 18.05.2024, в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна №336-4 від 20-05-2024.

За результатами вхідного контролю вхідного контролю на ТМЦ були виписані карти якості №678 від 21.05.2024, №679 від 30.05.2024, №677 від 17.05.2024, №681 від 30.05.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» - постачальником за договором, були виписані видаткові накладні №2072 від 20.05.2024, №2185 від 03.06.2024, №2186 від 03.06.2024, №2187 від 03.06.2024, та зареєстровані податкові накладні №79 від 20.05.2024 на суму 1 380 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 230 000,00 грн., №1 від 03.06.2024 на суму 1 380 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 230 000,00 грн., №2 від 03.06.2024 на суму 1 380 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 230 000,00 грн., №3 від 03.06.2024 на суму 1 380 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 230 000,00 грн.

Свічки запалювання були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор'та відображені у картці складського обліку матеріалів №1852.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №28029 від 07.06.2024 на суму 1 104 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 184 000,00 грн., №28733 від 17.07.2024 на суму 1 104 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 184 000,00 грн., №28756 від 18.07.2024 на суму 1 104 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 184 000,00 грн., №28788 від 19.07.2024 на суму 1 104 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 184 000,00 грн., №28977 від 26.07.2024 на суму 276 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 46 000,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікати якості №336-4 20.05.2024, №336-1 від 14.05.2024, №336-2 від 15.05.2024, №336-3 від 18.05.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта№59001152875384 від 15.05.2024, №59001152257435 від 14.05.2024, №59001154556659 від 18.05.2024, №59001155435405 від 20.05.2024.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Груп Інтрейд» (постачальник) було укладено договір поставки №138 від 26.02.2024.

На виконання даного договору було поставлено датчики ДАТ-2,5А в кількості 5 шт. згідно акту прийому-передачі майна №1-61/5167-8 від 25.12.2023.

Після проходження вхідного контролю на датчики були виписана картка якості №651 від 08.01.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» за договором, була виписана видаткова накладна №1318 від 01.03.2024 та зареєстрована податкова накладна №2 від 01.03.2024 на суму 135 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 22 500,00 грн.

ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор'та відображені у картках складського обліку матеріалів №1849.1.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкцій №26441 від 20.03.2024 на суму 108 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 18 000,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником було надано сертифікат якості від №1-61/5167-8 від 25.12.2023.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується товарно-транспортною накладною ТзОВ «Нова Пошта» №59001077351497 від 25.12.2023.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі пружин 017.69.0644 та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладено договір поставки №789 від 13.12.2023.

На виконання даного договору було поставлено пружини 017.69.0644 в кількості 30 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 22.05.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана картка якості №172 від 29.05.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» за договором, було виписано видаткову накладну №2245 від 06.06.2024 та зареєстрована податкова накладна №19 від 06.06.2024 на суму 37 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 6 300,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі підприємства та відображені у картці складського обліку матеріалів №4035.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №28325 від 21.06.2024 на суму 30 240,00 грн. в т.ч. ПДВ 5 040,0 грн., №28827 від 19.07.2024 на суму 7 560,00 грн. в т.ч. ПДВ 1 260,00 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником було надано сертифікат якості від 02.02.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001156687954 від 22.05.2024.

За результатами тендеру (аукціону) UA-2021-06-01-000699-C предметом закупівлі якого були чутливі елементи АМЧЄС-7 та визнання переможцем ТзОВ «Груп Інтрейд» був укладений договір поставки №333 від 23.07.2021.

На виконання даного договору було поставлено чутливі елементи АМЧЄС-7 в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі акту прийому-передачі майна від 30.06.2022.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані картки якості №41 від 04.07.2022.

ТзОВ «Груп Інтрейд» були виписані видаткова накладна №586 від 28.09.2022 та зареєстрована податкова накладна №24 від 28.09.2022 на суму 421 200,00 грн. в т.ч. ПДВ 70 200,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №3315.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №17697 від 25.10.2022 на суму 336 960,00 грн. в т.ч. ПДВ 56 160,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікат якості №280622 від 28.06.2022.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес - накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000834824810 від 28.06.2022.

За результатами тендеру (аукціону) UA-2021-10-11-002672-C, предметом закупівлі якого були золотники терморегулятора 2073.370-2 та визнання переможцем ТзОВ «Груп Інтрейд» був укладений договір поставки №529 від 23.11.2021.

На виконання даного договору було поставлено золотник терморегулятора 2073.370¬2 в кількості 4 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 25.11.2021.

За результатами вхідного контролю золотник терморегулятора 2073.370-2 в кількості 2 шт. було повернуто згідно акту №13/2022 та контрольної картки від 26.04.2022. Повернення також підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №5900818948714 від 13.05.2022.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана картка якості №28 від 26.04.2022.

На виконання умов договору №529 від 23.11.2021 ТзОВ «Груп Інтрейд» була виписана видаткова накладна №188 від 06.05.2022 та зареєстрована податкова накладна №3 від 06.05.2022 на суму 92 400,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 400,00 грн.

Всі вищезазначені договори були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №1265.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №16810 від 25.08.2022 на суму 73 920,00 грн. в т.ч. ПДВ 12 320,00 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником був наданий сертифікат якості №2422 від 22.11.2021.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес - накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №590007587237250001 від 22.11.2021.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі роликопідшипників 5-1292822Р1 та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладено договір поставки №118 від 19.02.2024.

На виконання даного договору було поставлено роликопідшипник 5-1292822Р1 в кількості 1 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 15.01.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ виписана картка якості №1018 від 22.01.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» за договором була виписана видаткова накладна №1276 від 19.02.2024 та зареєстрована податкова накладна №24 від 19.02.2024 на суму 222 728,40 грн. в т.ч. ПДВ 37 121,40 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №364.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №25993 від 27.07.2024 на суму 178 182,72 грн. в т.ч. ПДВ 29 697,12грн., №26846 від 11.04.2024 на суму 44 545,68 грн. в т.ч. ПДВ 7 424,28 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником були надані сертифікат якості від 12.01.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001087887402 від 15.01.2024.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі штоків 2118.407-1, штоків 2118.408/2118.408-1, штоків 2118.409, поршнів 2118.412, стаканів 2118.413 та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладений договір поставки №302 від 15.04.2024.

На виконання даного договору було поставлено шток 2118.407-1 в кількості 5 шт., шток 2118.408/2118.408-1 в кількості 7 шт., шток 2118.409 в кількості 8 шт. згідно акту прийому-передачі майна №302-1 від 19.04.2024, поршень 2118.412 в кількості 7 шт., стакан 2118.413 в кількості 7 шт. згідно акту прийому-передачі майна №302-2 від 22.04.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані картки якості №13 від 21.05.2024, №15 від 21.05.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» - Постачальником за договором, були виписана видаткова накладна №2083 від 22.05.2024 та зареєстрована податкова накладна №87 від 22.05.2024 на суму 574 200,00 грн. в т.ч. ПДВ 95 700,00 грн., виписана видаткова накладна №2084 від 23.05.2024 та зареєстрована податкова накладна №88 від 23.05.2024 на суму 512 400,00 грн. в т.ч. ПДВ 85 400,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №3593, №3521, №3594, №3524, №3522.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №28063 від 11.06.2024 на суму 459 360,00 грн. в т.ч. ПДВ 76 560,00 грн., №28064 від 11.06.2024 на суму 409 920,00 грн. в т.ч. ПДВ 68 320,00 грн., №28855 від 23.07.2024 на суму 102 480,00 грн. в т.ч. ПДВ 17 080,00 грн., №28976 від 26.07.2024 на суму 114 840,00 грн. в т.ч. ПДВ 19 140,00 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником були надані сертифікати якості №302-1 від 19.04.2024, №302-2 від 22.04.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес - накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001138579655 від 19.04.2024, №59001139967504 від 22.04.2024.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі транзисторів 2Т312В, транзисторів 2Т630Б, конденсаторів К52-9В 125В 4,7мкФ 10%, конденсаторів К52-9В 32В 47мкФ 10%, резисторів С2-33-0,125 30 Ом 5%, резисторів С2-33-0,25 6, кОм 5%, резисторів С2-36-0,125 2,87 кОм 1%, резонаторів ОСРГ-06-7ЕУ 1024 кГц-А-Д-В та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладений договір поставки №334 від 14.05.2024 укладений договір поставки №303 від 16.04.2024.

На виконання даного договору було поставлено транзистор 2Т312В в кількості 10 шт., транзистор 2Т630Б в кількості 60 шт., конденсатор К52-9В 125В 4,7мкФ 10% в кількості 50 шт., конденсатор К52-9В 32В 47мкФ 10% в кількості 30 шт., резистор С2- 33-0,125 30 Ом 5% в кількості 10 шт., резистор С2-33-0,25 6, кОм 5% в кількості 20 шт., резистор С2-36-0,125 2,87 кОм 1% в кількості 10 шт., резонатор ОСРГ-06-7ЕУ 1024 кГц-А-Д-В в кількості 40 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 16.03.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані картки якості №671 від 27.03.2024, №671 від 03.04.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» виписана видаткова накладна №1830 від 17.04.2024 та зареєстрована податкова накладна №84 від 17.04.2024 на суму 121 740,00 грн. в т.ч. ПДВ 20 290,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №2086, №145, №2597, №1409, №3008, №1158, №3007, №3006.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №27460 від 09.05.2024р. на суму 97 392,00 грн. в т.ч. ПДВ 16 232,00 грн., №27947 від 06.06.2024 на суму 24 348,00 грн. в т.ч. ПДВ 4 058,00 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником були надані сертифікати якості від 16.03.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №5900119565358 від 16.03.2024.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі термокомпенсаторів ТЖ-5, вар.2 приймачів П-77, свіч запалювання СП-40К та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладений договір поставки №334 від 14.05.2024.

На виконання даного договору було поставлено термокомпенсатор ТЖ-5 в кількості 20 шт. згідно акту прийому-передачі майна №334-1 від 18.05.2024, вар.2 приймач П-77 в кількості 20 шт. згідно акту прийому-передачі майна №334-2 від 20.05.2024, свіча запалювання СП-40К в кількості 21 шт. згідно акту прийому-передачі майна №334-3 від 23.05.2024.

За результатами вхідного контролю вар. 2 приймач П-77 в кількості 3 шт. було повернуто згідно акту №55/2024 та контрольної картки №686 від 20.06.2024р. Повернення також підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001180671442 від 05.07.2024.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані картки якості №683 від 30.05.2024, №19 від 12.06.2024, №685 від 20.06.2024.

ТзОВ «Груп Інтрейд» були виписані видаткові накладні №2188 від 03.06.2024, №2322 від 13.06.2024, №2413 від 21.06.2014 та складені податкові накладні №4 від 03.06.2024 на суму 504 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 84 000,00 грн, №46 від 13.06.2024 на суму 108 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 18 000,00 грн, №71 від 21.06.2024 на суму 193 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 32 300,00 грн.

Вищезазначені ресори були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №3267, №1856, №1851.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №28595 від 09.07.2024р. на суму 86 400,00 грн. в т.ч. ПДВ 14 400,0 грн., №28755 від 18.07.2024 на суму 403 200 грн. в т.ч. ПДВ 67 200,00 грн., №28929 від 25.07.2024 на суму 155 040,00 грн. в т.ч. ПДВ 25 840,00 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником були надані сертифікати якості №334-1 від 18.05.2024, №334-2 від 20.05.2024, №334-3 від 23.05.2024.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001154556659 від 18.05.2024, №59001155435405 від 20.05.2024, №59001157323261 від 23.05.2024.

За результатами аналізу цінових пропозицій щодо закупівлі підшипників 5-272822Р3 та у зв'язку з тим, що ТзОВ «Груп Інтрейд» запропоновано найбільш вигідну цінову пропозицію було укладений договір поставки №153 від 27.02.2024.

На виконання даного договору було поставлено підшипник 5-272822Р3 в кількості 4 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 11.12.2023.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана карта якості №1010 від 28.12.2023.

ТзОВ «Груп Інтрейд» - Постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №1342 від 01.03.2024 та зареєстрована податкова накладна №3 від 01.03.2024 на суму 1 094 400,00 грн. в т.ч. ПДВ 182 400,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №215/2275.

ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» було здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №26150 від 05.03.2024. на суму 875 520,00 грн. в т.ч. ПДВ 145 920,0 грн.

На вказані ТМЦ Постачальником був наданий сертифікат якості від 17.11.2023.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59001068687094 від 11.12.2023.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Груп Інтрейд» (постачальник) було укладено договір поставки №803/КТ від 22.10.2018.

На виконання умов договору поставки ТзОВ «Груп Інтрейд» було поставлено на ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» хомут 63 ОСТІ 10056-71 в кількості 20 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 04.04.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ виписана карта якості №581 від 08.04.2019.

ТзОВ «Груп Інтрейд» були виписана видаткова накладна №РН-0000132 від 15.04.2019 та зареєстрована податкова накладна №39 від 16.04.2019 на загальну суму 236 369,28 грн., в т.ч. ПДВ 39 394,88 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів підприємства №3054.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №2999 від 27.05.2019 на загальну суму 236 369,28 грн. в т.ч. ПДВ 39 394,88 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані надано сертифікат якості №2503 від 01.04.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000411481630 від 01.04.2019.

Щодо господарських взаємовідносин позивача з ТзОВ «Стенкор».

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №153 від 07.06.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки упорів 99.07.11.044 на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №476 від 08.07.2019.

На виконання даного договору було поставлено упор 99.07.11.044 в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 19.11.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ виписана карта якості №666 від 28.11.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-19155 від 29.11.2019 та зареєстрована податкова накладна №14 від 29.11.2019 на суму 84 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 14 000,00 грн.

Вищезазначені ресори були оприбутковані на складі ТОВ «ЛРЗ «Мотор'та відображені у картці складського обліку матеріалів №1287

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №5793 від 06.12.2019 на суму 84 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 14 000,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікат якості №1519 від 15.11.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000462751012 від 16.11.2019.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №220 від 08.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки пружин 3045.005, стопорних кілець 216.132, втулок 721.306-1 на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №647 від 23.09.2019.

На виконання даного договору було поставлено пружину 3045.005 в кількості 5 шт., стопорне кільце 216.132 в кількості 20 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 28.10.2019, втулку 721.306-1 в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 13.11.2019.

За результатами вхідного контролю стопорне кільце 216.132 в кількості 10 шт. було повернуто згідно акту №10/12-01 від 18.12.2020, що також підтверджується експрес - накладною перевізника ТОВ «Нова Пошта» №59000625160989 від 22.12.2020.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані карти якості №88 від 01.11.2019, №92 від 03.12.2019, №494 від 21.12.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-0000004 від 05.02.2020 та зареєстрована податкова накладна №1 від 05.02.2020 на суму 115 098,00 грн. в т.ч. ПДВ 19 183,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №701, №702, №703.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №7468 від 16.06.2020 на суму 115 098,00 грн. в т.ч. ПДВ 19 183,0 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікати якості №2419 від 24.10.2019, №0519 від 05.11.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000457481695 від 25.10.2019, №59000460127004 від 06.11.2019.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №221 від 08.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки футорок спіральних Н8Т.340-5, футорок спіральних Н8Т.339-5, на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №648 від 23.09.2019.

На виконання даного договору були поставлені футорки спіральна Н8Т.340-5 в кількості 200 шт., футорка спіральна Н8Т.339-5 в кількості 200 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 15.08.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана карта якості №64 від 29.08.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-19124 від 02.10.2019 та зареєстрована податкова накладна №2 від 02.10.2019 на суму 271 200,00 грн. в т.ч. ПДВ 45 200,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №2634, №871.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №5447 від 14.11.2019 на суму 271 200,00 грн. в т.ч. ПДВ 45 200,0 грн.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №1400 від 12.08.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000441017842 від 13.08.2019.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №222 від 08.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки подпятників 2252.01.013, подпятників 0052.01.015, подпятників 2252.01.016, футорок 2176.02.079 на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №649 від 23.09.2019.

На виконання даного договору було поставлено подпятник 2252.01.013 кількості 20 шт., подпятник 0052.01.015 в кількості 20 шт., подпятник 2252.01.016 в кількості 20 шт., футорку 2176.02.079 в кількості 9 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 15.08.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані карти якості №64 від 19.08.2019, від 19.08.2019, №64 від 22.08.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-19122 від 02.10.2019 та зареєстрована податкова накладна №1 від 02.10.2019 на суму 972 558,00 грн. в т.ч. ПДВ 162 093,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №2905, №1806, №1901, №1044.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкції №5446 від 14.11.2019 на суму 972 558,00 грн. в т.ч. ПДВ 162 093,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №1400 від 12.08.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000441017842 від 13.08.2019.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №223 від 08.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки пружин 3041.057, гвинтів регулювальних 2166.408-2, втулок з плунажерами 2220.160 на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №650 від 23.09.2019.

На виконання даного договору було поставлено пружину 3041.057 в кількості 5 шт., гвинт регулювальний 2166.408-2 в кількості 10 шт., втулка з плунажером 2220.160 в кількості 10 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 15.08.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані карти якості №64 від 21.08.2019, №67 від 16.09.2019, №67 від 27.09.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-19123 від 27.09.2019 та зареєстрована податкова накладна №30 від 27.09.2019 на суму 73 110,00 грн. в т.ч. ПДВ 12 185,00 грн., виписана видаткова накладна №РН-0000007 від 05.02.2020 та зареєстрована податкова накладна №4 від 05.02.2020 на суму 270 480,00 грн. в т.ч. ПДВ 45 080,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картках складського обліку матеріалів №1445, №700, №588.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №5070 від 18.10.2019 на суму 73 110,00 грн. в т.ч. ПДВ 12 185,00 грн., №7538 від 23.06.2020 на суму 270 480,00 грн. в т.ч. ПДВ 45 080,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №1400 від 12.08.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000441017842 від 13.08.2019.

На засіданні тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №230 від 09.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки чутливий елемент АМЧЕС-2 на умовах післяоплати.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №651 від 23.09.2019.

На виконання даного договору було поставлено чутливий елемент АМЧЕС-2 в кількості 18 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 05.08.2019.

За результатами вхідного контролю чутливий елемент АМЧЕС-2 в кількості 3 шт. було повернуто згідно актів №03/08-04, №20/11-10 та контрольної карти від 08.08.2019, що підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000471649853 від 17.12.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана карта якості №60 від 08.08.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-19125 від 02.10.2019 та зареєстрована податкова накладна №3 від 02.10.2019 на суму 651 600,00 грн. в т.ч. ПДВ 108 600,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №1119.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкцій №5493 від 18.10.2019 на суму 651 160,00 грн. в т.ч. ПДВ 108 600,00 грн.

На вказані ТМЦ ТзОВ «Стенкор» був наданий сертифікат якості №1617 від 31.07.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000438522639 від 01.08.2019.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №652 від 23.09.2019.

На виконання даного договору було поставлено чутливий елемент АМЧЕС-8 в кількості 12 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 05.08.2019.

За результатами вхідного контролю чутливий елемент АМЧЕС-8 в кількості 5 шт. було повернуто згідно акту №03/08-04 та контрольної карти від 12.08.2009, що підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000471649853 від 17.12.2019.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана карта якості №60 від 12.08.2019.

ТзОВ «Стенкор» - Постачальником за договором, виписана видаткова накладна №РН-19126 від 02.10.2019 та зареєстрована податкова накладна №4 від 02.10.2019 на суму 304 080,00 грн. в т.ч. ПДВ 50 680,00 грн.

Вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №3698.

За поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкцій №5071 від 18.10.2019. на суму 304 080,00 грн. в т.ч. ПДВ 50 680,00 грн.

На вказані чутливі елементи АМЧЕС-8 постачальником був наданий сертифікат якості №1617 від 31.07.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000438522639 від 01.08.2019.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №229 від 09.08.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки сигналізаторів помпажу СПТ-88-2,2Л на умовах післяоплати з наданням 5% банківської гарантії.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №834 від 26.11.2019.

На виконання даного договору було поставлено датчики СПТ-88-2,2Л в кількості 17 шт. згідно актів прийому-передачі майна від 31.10.2019, від 19.11.2019, від 29.11.2019, від 17.01.2020, від 02.03.2020.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ були виписані карти якості №483/1 від 09.11.2019, №285/1 від 21.11.2019, №486 від 04.12.2019, №501 від 27.01.2020, №507 від 26.03.2020.

Постачальником за договором виписана видаткова накладна №РН-19153 від 28.11.2019 та зареєстрована податкова накладна №13 від 28.11.2019 на суму 1 612 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 268 800,00 грн., виписана видаткова накладна №РН-0000005 від 05.02.2020 та зареєстрована податкова накладна №2 від 05.02.2020 на суму 2 688 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 448 000,00 грн., виписана видаткова накладна №РН-00000015 від 15.05.2020 та зареєстрована податкова накладна №1 від 15.05.2020 на суму 268 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 44 800,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №3545.

При цьому, за поставлені ТМЦ було повністю здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжних інструкцій №6061 від 27.12.2019 на суму 1 612 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 268 800,00 грн., №6587 від 02.03.2020 на суму 2 688 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 448 000,00 грн., №7541 від 23.06.2020 на суму 268 800,00 грн. в т.ч. ПДВ 44 800,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником були надані сертифікати якості №2810 від 28.10.2019, №1419 від 14.11.2019, №2519 від 25.11.2019, №2419 від 24.12.2019, №2520 від 25.02.2020.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладними перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000458075642 від 28.10.2019, №59000462437232 від 15.11.2019, №59000465103594 від 26.11.2019, №59000474999508 від 27.12.2019, №59000490195403 від 28.02.2020.

За результатами засідання тендерного комітету з питань закупівлі товарів, робіт та послуг, яке оформлене протоколом №357 від 20.12.2019 було прийнято рішення про укладення договору поставки датчиків СПТ-0,4 на умовах оплати після проведення вхідного контролю та реєстрації податкової накладної.

Між ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та ТзОВ «Стенкор» був укладений договір поставки №13 від 22.01.2020.

На виконання даного договору було поставлено датчики СПТ-0,4 в кількості 12 шт. згідно акту прийому-передачі майна від 04.12.2019.

За результатами вхідного контролю датчики СПТ-0,4 в кількості 2 шт. було повернуто згідно акту №15/01-3 та контрольної карти №491 від 17.12.2019, яке підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000480857773 від 23.01.2020.

Після проходження вхідного контролю на ТМЦ була виписана карта якості №492 від 17.12.2019.

ТзОВ «Стенкор» - постачальником за договором, була виписана видаткова накладна №РН-0000006 від 05.02.2020 та зареєстрована податкова накладна №3 від 05.02.2020 на суму 492 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 82 000,00 грн.

Всі вищезазначені ТМЦ були оприбутковані на складі ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» та відображені у картці складського обліку матеріалів №19972.

ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» було здійснено розрахунок у безготівковій формі, згідно платіжної інструкцій №20803 від 10.05.2020 на суму 393 600,00 грн. в т.ч. ПДВ 65 600,00 грн.

На вказані ТМЦ постачальником був наданий сертифікат якості №2819 від 28.11.2019.

Факт транспортування ТМЦ підтверджується експрес-накладною перевізника ТзОВ «Нова Пошта» №59000466691215 від 02.12.2019.

Оцінивши наявні в матеріалах справи копії первинних документів (актів приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей, видаткових накладних, податкових накладних, платіжних доручень, товарно-транспортних документів), документів з проведення вхідного контролю та оприбуткування товару, що був предметом договорів поставки ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка», суд виходить із того, що ГУ ДПС у Волинській області не заперечує надходження товару до ТзОВ «ЛРЗ «Мотор», не спростовує передачу товару від постачальників до покупця у цьому ланцюгу з огляду на відсутність матеріально-технічних, трудових можливостей у контрагентів позивача.

ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» здійснили передачу товару, вказаного у специфікаціях до договорів поставки, виписано видаткові накладні та податкові накладні, зареєструвавши їх в ЄРПН. Зі свого боку ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» були також виконані умови договорів поставки: за товар, який пройшов вхідний контроль та на який постачальниками надано видаткові накладні, зареєстровано в ЄРПН податкові накладні, перераховані кошти з банківського рахунку товариства на рахунки ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка». Приймання товару підтверджується актами приймання-передачі продукції, картками складського обліку.

Досліджені під час податкової перевірки та судом у ході розгляду справи первинні документи згідно з пунктом 44.1 статті 44 ПК України є підставою для податкового обліку та відповідно до приписів пункту 198.1, 198.3, 201.10 ПК України дають ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» право на включення відповідних сум ПДВ до податкового кредиту. Ці документи містять достатні дані про зміст та обсяг господарських операцій, їх учасників, дату і місце їх складання, а отже підтверджують фактичне здійснення спірних господарських операцій з придбання позивачем товару.

Акт перевірки не містить доводів щодо неможливості реального здійснення ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виконання умов укладених договорів; фактичного нездійснення господарської діяльності ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» саме в період поставки товару на ТзОВ «ЛРЗ «Мотор»; відсутності у контрагентів-постачальників взаємозв'язку між укладеними із ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» договорами та господарською діяльністю платника податків; здійснення спірних господарських операцій без належної обачливості ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» або за наявності узгоджених дій із контрагентом з метою отримання податкової вигоди.

Необхідно зауважити, що укладення договорів поставки за результатами тендерної закупівлі було після перевірки позивачем спроможності такого учасника забезпечити виконання умов договору поставки шляхом дослідження технічного стану такого майна.

Враховуючи специфіку договорів поставки з урахуванням предмету закупівлі та мети використання придбаного товару у господарській діяльності ТзОВ «ЛРЗ «Мотор», останнє самостійно здійснює контроль якості продукції та перевірку її на відповідність технічним умовам, стандартам.

Відповідно до наданих суду доказів на ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» впроваджена процедура вхідного контролю майна для ремонту авіаційної техніки. З 08.11.2019 на підприємстві діє Стандарт СТП 984.03.027-19, згідно з яким вхідний контроль виконується з метою попередження надходження у виробництво (на робочі місця) матеріалів, напівфабрикатів, запасних частин, технологічного обладнання та інструменту, що використовується при ремонті авіаційної техніки та не відповідають вимогам нормативної документації.

ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» Центральним управлінням метрології і стандартизації Збройних Сил України Міністерства оборони України видано свідоцтва про уповноваження №084М від 02.10.2017, яке дійсне до 21.11.2027 про те, що метрологічна лабораторія підприємства відповідає критеріям уповноваження на проведення метрологічних робіт у сфері оборони. Згідно із сертифікатом №UA230529/1 система управління організації відповідає вимогам Міжнародного стандарту ISO 9001:2015. В грудні 2016 року товариство отримало від Міністерства оборони України сертифікат схвалення організації з технічного обслуговування та ремонту №UA.145B.0416.

Також Державним підприємством «Укрметртестстандарт» видано позивачу сертифікати визнання вимірювальних можливостей від 19.12.2019 №ПТ-476/19 та від 22.12.2021 №497/21, який підтверджує необхідну та достатню ревалентність з відповідними положеннями ДСТУ ISO 10012:2005 Системи керування вимірюванням.

Цими документами підтверджено можливість і обов'язок ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» власними силами здійснювати перевірку товарно-матеріальних цінностей на відповідність вимогам технічних умов та якості матеріалів, незалежно від наданих постачальником документів про якість.

У постанові Верховного Суду від 23.08.2023 у справі №440/12447/21 зроблено висновок, що за своєю суттю сертифікати якості не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей, а призначені лише для підтвердження якості товару, а тому наявність чи відсутність останніх може свідчити лише про дотримання чи порушення правил сертифікації товарів, що не пов'язані з дотриманням вимог податкового законодавства.

Усталеною є практика Верховного Суду, яка полягає в тому, що визначальним для вирішення спорів про наявність податкових наслідків за результатами вчинення господарських операцій є дослідження сукупності обставин та первинних документів, які можуть як підтверджувати, так і спростовувати реальність господарських операцій. При цьому самі лише наявність податкової інформації щодо контрагентів, окремі недоліки в заповненні товарно-супровідних документів чи відсутність сертифікатів якості продукції не можуть бути самостійними та достатніми підставами для висновку про нереальність господарських операцій як таких.

У цій справі ГУ ДПС у Волинській області не надано доказів та не зазначено обставин, які б свідчили про наміри сторін ухилитися від оподаткування доходів, отриманих внаслідок виконання договорів, або приховування дійсного об'єкту оподаткування, зменшення бази оподаткування, створення штучних підстав для незаконного відшкодування сум сплачених податків за рахунок коштів бюджету, отримання незаконних пільг з оподаткування тощо. Не підтверджено відповідачем й невідповідності господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності позивача, що, в свою чергу, могло б свідчити про безпідставність формування ним даних податкового обліку.

Висновки ж контролюючого органу переважно ґрунтуються виключно на оцінці наявної в базах даних інформації, що не є достатнім для об'єктивного встановлення дійсних обставин.

Саме тому суд відхиляє покликання відповідача про непідтвердження здійснення господарських операцій, за якими позивач сформував податковий кредит, у зв'язку з відповідністю постачальників пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків. Таким чином, віднесення постачальника до «ризикових» не свідчить про те, що той не мав можливості здійснювати поставку товару. При цьому суд враховує доводи позивача, що податкові накладні виписані ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка», були зареєстровані, що також свідчить про відсутність будь-якого із критеріїв ризиковості здійснення операцій або ризиковості платника податку у спірних правовідносинах. Зворотного відповідачем не доведено.

Також відсутні докази того, що діяльність ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» була перевірена шляхом проведення податкової перевірки таких платників.

Наведене свідчить про те, що у відповідача відсутні беззаперечні, належні та допустимі докази у спростування доводів ТзОВ «ЛРЗ «Мотор».

Такі докази були відсутні як на час проведення позапланової документальної виїзної перевірки та прийняття податкового повідомлення-рішення, так і на час розгляду справи у суді.

За висновками Верховного Суду у постановах від 06 червня 2023 року у справі №640/11558/20, від 18 червня 2020 року у справі №810/1394/17, від 19 лютого 2019 року у справі №811/217/17, від 09 березня 2019 року у справі №810/302/15 не підтвердження операцій за ланцюгом постачання, допущені контрагентом платника податків або третіми особами у відносинах з контрагентом, не є свідченням нереальності господарських операцій, за умови їх підтвердження належними і допустимими первинними документами, як підставами формування бухгалтерського обліку. Податковий орган наділений такою сукупністю повноважень, належна реалізація яких надає можливість виявити податкові правопорушення, допущені контрагентом при здійсненні своєї господарської діяльності, та притягнути саме його до відповідальності, що охоплюється принципом індивідуальної відповідальності платника податків. Тому за умови не встановлення податковим органом наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій позивача та його постачальника для одержання ним незаконної податкової вигоди, останнє не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

За змістом висновків Верховного Суду у постанові від 21.08.2023 у справі №200/2903/22, перевіряючи твердження контролюючого органу про непідтвердження операцій з огляду на неможливість встановити у ланцюгах поставки джерело походження товару, поставленого в подальшому позивачу, суд виходить з того, що порушення певним постачальником товару у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) податкової дисципліни.

У контексті наведеного суд зазначає, що відсутність у контролюючого органу інформації про введення в обіг на ринок товару, реалізованого ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» для ТзОВ «ЛРЗ «Мотор» у зв'язку з відсутністю в ЄРПН зареєстрованих накладних на придбання ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» товару або на реалізацію товарно-матеріальних цінностей, необхідних для виготовлення такого товару, а так само відсутність в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Державної митної служби України митних декларацій за зовнішньоекономічними операціями ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка» з придбання вказаних товарно-матеріальних цінностей не може бути підставою для позбавлення позивача, який не має відношення до попередніх ланцюгів постачання ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка», права на податковий кредити за рахунок сплаченого у ціні товару ПДВ згідно із зареєстрованою у встановленому порядку податковою накладною.

Суд наголошує, що правовідносини контрагента із третіми особами, з якими позивач не вступав у господарські відносини, не можуть бути підставою для висновку про нереальність господарських взаємовідносин. Порушення податкового законодавства контрагентом позивача тягнуть негативні наслідки саме для такого контрагента. При цьому, такі суб'єкти господарювання є вільними у здійснені своєї господарської діяльності.

З огляду на практику Європейського Суду з прав людини якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (рішення від 09.01.2007 у справі «Інтерсплав проти України»).

Оцінка документів як письмових доказів здійснюється відповідно до положень процесуального принципу належності та допустимості доказів, закріпленого статтями 73, 74 КАС України, якими визначено, що обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Наведені відповідачем аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та обґрунтованими та суду не надано доказів, які б беззаперечно спростовували зафіксовані в первинних документах господарські операції.

Суд звертає увагу, що висновки відповідача є лише припущенням про ймовірні порушення податкового законодавства (у попередніх ланцюгах постачання).

Чинне законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання. Будь-яке неналежне виконання іншими платниками податків податкових обов'язків (подавати податкову звітність, сплачувати податки) не може бути підставою для відповідальності іншого платника податків.

Відповідачем не надано доказів, які б свідчили про штучний характер господарських операцій між позивачем та його контрагентами, невідповідність господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності позивача, збитковості здійснених операцій, або інших обставин, які б окремо або в сукупності могли б свідчити про фіктивність вчинених операцій, а також про те, що вчинення зазначених операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру), а дії позивача та його контрагента були спрямовані на отримання виключно необґрунтованої податкової вигоди.

Враховуючи ту обставину, що належні, допустимі і достатні докази на спростування первинних документів відповідач не надав, то суд вважає його висновки про зменшення розміру від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 3 172 887,02 грн внаслідок здійснення фінансово-господарських операцій з контрагентами ТзОВ «Груп Інтрейд», ТзОВ «Стенкор», ТзОВ «Промелектроніка», недоведеними.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів суду належними та допустимими доказами правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а тому, беручи до уваги наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю шляхом прийняття рішення про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.10.2024 №0299510703 форми «В4».

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 24 224,00 грн, що був сплачений згідно із платіжною інструкцією від 14.02.2025 № 33102.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Волинській області від 29.10.2024 №0299510703 форми «В4».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцький Ремонтний Завод «Мотор» судовий збір в розмірі 24 224,00 гривні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Луцький Ремонтний Завод «Мотор» (43023; Волинська область, м. Луцьк, вул. Ківерцівська, 3; код ЄДРПОУ 08029701).

Відповідач: Головне управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський м-н, 4, код ЄДРПОУ 44106679)

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич

Повний текст рішення суду виготовлено 14 травня 2025 року.