Справа № 592/7743/25
Провадження № 3/592/1733/25
15 травня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м.Суми Котенко О.А., розглянув у судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст.126 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №317118 від 01.05.2025 року, ОСОБА_1 01.05.2025 року о 15:50 в с.Верхнє Піщане, вул.Парнянська, 2, керував транспортним засобом Jac J5 н.з. НОМЕР_2 відносно якого встановлено тимчасово обмеження у праві керування транспортними засобами постановою від 02.07.2019 року ВП 44008506 Сумським районним відділом ДВС Головного територіального управління юстиції у Сумській області, що зафіксовано на відео реєстратор нагрудний Motorola Solutions vb400/470813, чим порушив вимоги ст.15 ЗУ «Про дорожній рух».
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Диспозицією ч.3 ст.126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Отже, обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони даного правопорушення, на переконання суду, є вина суб'єкта правопорушення, яка полягає в тому, що суб'єкт правопорушення, усвідомлюючи встановлені стосовно нього обмеження у праві керування транспортними засобами, здійснював керування ними.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На обґрунтування вини ОСОБА_1 , крім протоколу про адміністративне правопорушення, долучено копію постанови державного виконавця від 02.07.2019 року про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, а також відеозапис з нагрудних камер поліцейських.
При цьому, жоден із долучених доказів не містить даних про те, що ОСОБА_1 був обізнаний про винесення державним виконавцем постанови від 02.07.2019 року, дані про ознайомлення останнього з цією постановою, направлення або вручення її копії в матеріалах справи відсутні.
Отже, в матеріалах справи відсутні належні, достатні та допустимі докази, що під час керування автомобілем за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 було відомо про встановлені стосовно нього тимчасові обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання про відсутність в матеріалах справи доказів, які б поза розумним сумнівом, підтверджували вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, а тому в даному випадку в його діях відсутній склад цього адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП необхідно закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 126, 245, 247, 251, 280, 283 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Котенко