Постанова від 07.05.2025 по справі 760/1975/25

Справа №760/1975/25

Провадження №3/760/1810/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.05.2025 м.Київ

Cуддя Солом'янського районного суду міста Києва Кравченко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, посвідчення водія НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

02.01.2025 близько 16 год. 42 хв., за адресою: вул. Вокзальна, 1, що у м. Київ, водій ОСОБА_1 керував т.з. марки «Skoda kodiaq» д.н.з. НОМЕР_2 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зі згоди водія за допомогою алкотестеру Drager ARLM-0284, результат позитивний, а саме: 1,76 проміле.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 130 КУпАП

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що приїхав на залізничний вокзал, щоб зустріти сво дружину з дитиною. Оскільки не було вільного місця, він припаркувався на смузі, призначеній для руху громадського транспорту, вийшов з автомобіля, забрав свою дружину, дитину та валізи. Поклав валізи у багажник та сів у автомобіль щоб налаштувати водійське сидіння та дзеркала заднього вигляду для дружини, адже вона мала в подальшому керувати авто. Дружина знаходилася поряд на пасажирському сидінні, поправляла макіяж та одягала окуляри для водіння. Окрім цього, за час відстутності в своєму автомобілі він випив дів "мензурки" алкогольного напою. На запитання суду, який проміжок часу пройшов з моменту виходу з автомобіля та повернення до автомобіля, в який він випив вказаний алкогольний напій, ОСОБА_1 відповів, що приблизно 2 хв.

У судовому засіданні захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Коротя Р.О. подав письмові пояснення та просив суд закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП України за відсутності складу адміністративного правопорушення з підстав, зазначених у поясненнях.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, відео з нагрудних бодікамер працівників поліції, письмове клопотання захисника, суд дійшов висновку, що винність ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена в повному обсязі.

Пунктом 2.9 а ПДР встановлено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частииною 1 статті 130 КУпАП встановлена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакці

Так, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_2 підтверджується наявними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 211288 від 02.01.2025 р. а.с. 1, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів а.с. 5, відеозаписом з нагрудних бодікамер працівників поліції, доданих до матеріалів, на якому зафіксовано наявність у ОСОБА_1 відповідних, очевидних з відео ознак сп'яніння, та факт погодження останнього із результатом драгера, що у своїй сукупності свідчить про порушення водієм 2.9.а ПДР України.

В той же час, суд критично ставиться до показів ОСОБА_2 в частині того, що алкогольні напої він вживав в проміжку часу 2 хв. між тим, як вийшов зустрітити дружину та сів назад до автомобіля, оскільки з аналізу відеозапису з бодікамер слідує, що останній безпосередньо міг бачити та розуміти, що працівники патрульної поліції знаходяться попереду нього в момент порушення ПДР в частині руху по смузі, призначеній для руху громадського транспорту, тобто такі пояснення суд приймає, як такі, що спрямовані на уникнення від відповідальності.

Частиною першою ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП, складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст.130 КУпАП віднесено до компетенції органів внутрішніх справ, які на виконання вимог ст. 256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.

Положеннями ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Порядок проходження огляду водіїв на стан сп'яніння регламентується ст. 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 зі змінами та доповненнями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 р. № 57.

Так, відповідно до змісту ст. 266 КУпАП, «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп'яніння, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Згідно п.п.6,7 Розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби) або лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Згідно з ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

З відеозапису, долученого до справи, який є безперервним та відповідає вимогам КУпАП, судом встановлено таке:

1. Факт керування водієм ОСОБА_1 автомобілем (00:11 секунда відео).

2. На запитання працівника поліції, чи вживали алкогольні напої, відповів ні (07:40 хв відео).

3. Роз'яснення ОСОБА_1 процедури перевірки на стан алкогольного сп'яніння, а саме на місці або у встановленому законом порядку у лікаря нарколога (08:16 хв. відео).

4. Роз'яснення ОСОБА_1 права надання письмових пояснень (21:05 хв та 22:25 хв. відео).

5. З відео не вбачається, що дружина ОСОБА_1 готувалась до керування автомобілем.

6. Факт погодження ОСОБА_1 із результатами драгера.

Суд зауважує, що подібні пояснення гр. ОСОБА_1 , які не узгоджуються між собою та не узгоджуються з подіями, що зафіксовані на відео, суд вважає такими, що прямовані на уникнення відповідальності за вчинене правопорушення.

Отже, проаналізовані докази підтверджують вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан: ОСОБА_1 працює, не є інвалідом, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення інших правопорушень в матеріалах справи відстуні.

Згідно ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують адміністративну відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строком один рік.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 36, 124, 130, ст. 40-1 КУпАП, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, повинна бути надіслана правопорушником до суду, який виніс постанову про накладення цього штрафу.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Я.В. Кравченко